reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Dziewczyny u mnie ostatnio to samo. Mala nie polezy za dlugo bo zaraz aie upomina ze sama jest
A jak na rece.to oczywiscie zadowolona. Wieczorami cos placze przed kąpielą I tylko rece i rece. A tak to jest nawet ok. W piatek jedziemy do pl a w poniedzialek chrzest wracamy dopiero 11 kwietnia ;) wiec troche odpoczne... Babcia ponosi ;) tez wam dziewczyny zycze wszystkiego dobrego dla was. Mezow i dzieciaczkow. Smacznego jajka ;)
 
reklama
Bubcia no tęskni za tatą hehe ciągnie swój do swego :p
A dzieciaki to zawsze grzeczne na pokaz, a sam na sam z mamą to jakby je coś opętało nieraz :)

Dziewczyny no to my też życzymy smacznego jajka i żeby nie trzeba było się rzucać śnieżkami w lany poniedziałek :)
 
Smacznego jajka i mokrego (ale przede wszystkim ciepłego) Dyngusa:laugh2: Oraz spokojnej i bezpiecznej drogi!
Pogoda nam się troszkę popsuła, niby ciepło, ale ten deszczyk skutecznie odstrasza od chodzenia po dworze. A dziecko w domu już kota dostaje:laugh2: Ale ileż się nowych rzeczy nauczy - gęś na obiad pomagał przygotować :blink: Smakowe toto i zdrowe, ale nie cierpię tego zapachu przy pieczeniu.
 
Dziewczyny drogie czy wiecie może czy w MA35, żeby dostać Anmeldebescheinigung dla dziecka, przy składaniu wniosku muszą wstawić się oboje z rodziców?
Z góry dziękuję za informację i życzę spokojnych Świąt, jak najmniej zmartwień :)
Przy małym szkrabie jest co robić fiu fiu fiu u czasu już nie ma tyle żeby tu wchodzić :p
 
reklama
Witam wszystkie mamy w Austrii. Jestem tutaj nowa. Mieszkam w Wiedniu od początku marca. Przyjechałam tutaj z męzem i dzieckiem, do tego jestem aktualnie w ciaży w 20 tygodniu. W związku z ciażą mam kilka pytań i będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

1. na pierwszej wizycie ginekologicznej byłam w tym tygodniu, dostałam Mutter Kind Pass, niestety lekarz nie zgodził się na zaakceptowanie moich wyników i badań z Polski, co rzutuje na tym że mam póki co o jedna pieczatkę za mało. Czy któras z Was wie jak to rzutuje na póxniejsze ewentualne zasiłki po urodzeniu dziecka?

2. Lekarz ginekolog wysłał mnie na Organscreening. Na samej wizycie nic nie powiedział żeby cos było nie tak, tylko powiedział, że on nie jest upowazniony do takich badań. I się zastanawiam, czy Organscreening jest tutaj badaniem obowiązkowym czy dodatkowym? Martiwę się trochę, że może cos mu się na podglądzie USG nie spodobało i dlatego mnie wysyła na badziej szczegołowe badanie? Niestety nie znam jeszcze niemieckiego- same podstawy. W ksiazeczce ciązy zaznaczył mi "Aufklarung uber Organscreening erfolgt - JA", nie potrafie tego rozszyfrowac przy pomocy Internetu, może któras z Was wie o co w tym chodzi? i czy powinnam się martwić?

Będę wdzieczna za pomoc.

Pozdrawiam wszystkie mamy
 
Ostatnia edycja:
Do góry