reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kochane mamy mam jeszcze jedną prośbę i pytanie.

Szukam jeszcze pediatry dla mojego 2,5 rocznego synka. Czy polecacie jakichs lekarzy? tutaj ponownie zaznacze, ze u mnie póki co problemem jest bariera językowa, więc najlepsi byliby lekarze komunikujący się w języku polskim bądź angielskim.

I jakby dało radę, aby to był lekarz z 21 Bezirku, to już w ogóle byłabym przeszczęśliwa.

Będę wdzięczną za wszelką pomoc w tej sprawie :)
 
reklama
Hej dziewczyny jak po swietach ;) u nas ok jestesmy w pl. Wczoraj byl chrzest Łucji ;) byla grzeczniutka. Spala a jak ksiadz polal glowke to sie obudzila i juz nie spala;) a ogolnje u nas w porzadku. Tylko gardlo mnie dopadlo. Boje sie o malutka ... Oby nic jej nie bylo. ;) a jak u was???
 
Kat B polecam grupę Matki Polki w Wiedniu na facebooku. Tam widziałam kiedyś namiary na pediatrów mówiących po polsku. Niestety nie pamiętam nazwisk :(

Anitaka u nas narazie też ok. Ale ja nie lubie tej całej świątecznej bieganiny.
Hehe właśnie sobie przypomniałam, że mam zamówić tort na chrzciny :D
 
U nas też super, mała we Włoszech jak aniołek była, grzeczna jakby dziecka nie było, w ogóle nie marudziła, dużo spała w nocy też super :) jak nie to dziecko:)
 
Dziewczyny drogie :) kolejna porcja pytań z mojej strony.

Chodzi o badania w MKP. Dziecko musi być przebadane przez ortopedę między 4 a 7 tygodniem a później jeszcze usg bioderek trzeba zrobić między 6 a 8 tyg. Czy orientujecie się może czy ortopeda robi to za jednym zamachem? W sensie czy też robi się na takiej wizycie usg bioderek czy to trzeba osobno załatwiać?

Wasze maleństwa widzę potulne, la nasz Wojtas charakterek pokazuje :p wczoraj walczyliśmy 4,5h żeby jeden gość zasnął ;) ogólnie nie mogę narzekać, ale czasami są takie dni, że oj jest co robić i pomysłu brak o co chodzi temu małemu człowiekowi ;)))) no ale nic, cierpliwość kluczem do wszystkiego ;)
 
Karolaska no grzeczna grzeczna ale spokojnie teraz nadrabia, sąsiedzi na pewno zauważyli, że Zosia w domu:p

Mkarolka ta kontrola ortopedyczna to pediatra robi, też się o to pytałam , u nas usg bioderek i ta kontrola ortopedyczna na jednej wizycie była :)
 
Hej :)
Jak tam po świętach ?
dziewczyny mam takie pytanie... bo coraz częściej dopada mnie myśl o drugim dziecku...Tomcio już jest stosunkowo duży i nie chce jakieś kosmicznej różnicy między rodzeństwem... ale... mój brak języka i poród w Austrii mnie przeraża... czy jest możliwość prowadzenia ciąży i porodu w pl a póżniej ubieganie sie tu o jakieś pieniążki ?
Albo jakaś w miarę ,, polska '' wersja ciąży i porodu tutaj ?
czy może któraś albo znajoma były w podobnej sytuacjii...
odzywa sie we mnie znów instynkt macierzyński... :sorry2:
 
reklama
My na święta w tym roku zostaliśmy w Wiedniu, wybraliśmy się w końcu na Jarmark wielkanocny, pogoda była cudowna, aż nie chciało się iść we wtorek do pracy [emoji24]

Mazia91 są w Wiedniu polscy ginekolodzy (osobiście nie polecam), ale niektóre mamy chwalą sobie dr Wiltosa, z tymże on chyba prywatnie przyjmuje ( część kosztów zwraca kasa chorych).
W Wilhelminenspital jest bardzo dużo polskich położnych, podobno ciężko na jakąś nie trafić :) sama tam nie rodziłam, ale możesz poszperać w Matkach Polkach na faceobooku, tematy często poruszane.
Żeby otrzymać wszystkie świadczenia ciąża musi być prowadzona tutaj, do MKP zbiera się pieczątki z wizyt w trakcie ciąży a potem z tych u pediatry. Poród też by musiał być tu jeśli chcesz otrzymać KBG. U wielu lekarzy i w szpitalach można też bez problemu po angielsku się dogadać, ale nie wiem jak u Ciebie z tym językiem. Też się obawiałam trochę, a rodziłam tu, bez położnych polek i wcale nie było źle :) Na bieżąco zawsze możesz sobie przyswoić najważniejsze słówka, które mogą się przydać, jeszcze masz trochę czasu ;) Teraz bardzo robią problemy z wypłacaniem kasy, więc według mnie bezpieczniej żeby wszystko się odbyło w At

Mkarolka u nas też pediatra robiła te ortopedyczne badania, ale ona ma też sprzęt do usg biodrek więc nigdzie ekstra nie jechałam.
 
Do góry