reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Anitaka a nie dostałaś z automatu listu jeszcze? Jak nie przyszedł to musisz złożyć wniosek i potrzebne będzie Anmeldebescheinigung Twoje i małej i akt urodzenia. U nas po dostarczeniu papierów FBH było po 2ch tygodniach. Po przekazaniu wniosku o KBG do KK też jakoś po 2ch tygodniach
 
reklama
Ja też czekałam jakieś dwa tygodnie. Zobaczymy jak będzie z KBG, bo należę do NÖGKK.

A z chrzcinami to Wam zazdroszczę. ..nasz proboszcz...czyt. lokalny biznesmen potrzebuje zgodę od mojej tutejszej parafii plus nauki nasze i wszystkie inne pierdy.. no jakoś przebrniemy ;)

Powiedzcie mi, puszczacie coś dzieciom jak śpią w ciągu dnia? Mieszkam w okolicy Gürtla..na spacerach zbyt cicho nie jest a mlody przepada...w mieszkaniu jak mamy odwiedziny i jest głośno to młody też przepada, a jak jestem z nim sama to nie ma mowy...moze jakiś sprytny wynalazek powinnam uruchomić?
 
Hej kobitki. Ja mam znów problem z szyjką, dalej ciągnę progesteron i magnez. Szlag mnie trafia, bo syf w domu, w ogrodzie armagedon, a ja mogę sobie tylko kurze pościerać:hmm: Mąż wraca późno, to go od razu Eryk napada, żeby się z nim bawił. Nic mi się nie chce, czuję się jak wieloryb (przytyłam całe 100 gramów:errr:), jakoś mnie nic nie cieszy. A jak Olie mocniej kopnie, to już w strachu siedzę, że mi się poród zacznie.
Lustra pochowałam, bo ciąża mi takiej urody dodaje, że patrzeć na siebie nie mogę... Wyglądam gorzej niż nie jedna nastolatka z trądzikiem. Jeszcze się pogoda zepsuła, szaro i buro - tylko sobie w łeb palnąć.
Za miesiąc urodziny młodego, nawet myśleć mi się o nich nie chce:-( :(
 
Aniag głowa do góry. Odpoczywaj jak najwięcej. Już niedługo będzie ciepło to się powygrzewasz w ogrodzie :)

mkarolka0 ja jestem w WGKK ale KBG wypłaca mi właśnie NÖGKK :)
 
cześć dziewczyny! dawno tu nie zaglądałam i widzę, że sporo przegapiłam. fajnie, że się tu tak ożywiło:)

mkarolka0 - ja też musiałam stąd mieć pozwolenie na chrzest w Polsce. żeby je dostać, spędziłam w kancelarii prawie godzinę i musiałam pokazywać nasze akty chrztu, akt małżeństwa itd. pani pytała nawet o datę urodzenia MOJEGO taty... może nie wszędzie tak to wygląda, ale radzę uzbroić się w cierpliwość. aha, no i zanim tam w ogóle poszłam, to zapłaciliśmy wreszcie podatek kościelny - wydaje mi się, że bez tego mogą nie być zbyt chętni do wydania tego pozwolenia.

a co do usypiania - u nas się to jakoś nie sprawdziło, ale na wiele dzieci dobrze działa biały szum. jest sporo filmików typu 10 godzin z suszarką do włosów na yt, może warto spróbować?
 
Hej Kobietki :-)
Tak jak pisze Bubcia zalecenia są po skończonym 6 mcu aby rozszerzać dietę, ze wzgledu na jelitka ktore ciagle sue kształtują, poza tym noe ma co sie spieszyć do kupek bardziej zapaszkowych :p i obciążać za szybko uklad pokarmowy Bobasowi... jak to mówią co sie odwlecze to nie uciecze..
Co chodzi o blw to bardzo polecam zagłębić sie w temat... a papkami podobno dziecko sie rozleniwia i moze zakrztusic predzej niz wiekszymi kawalkami.. nie mam porownania bo od początku blw choc czasem łyżeczka zupe dostaje bo jemy przrwaznie z jednego talerza :-)
Happy wspolcZuje alergii, lepiej juz? Pogoda piekna sie robi to fajnie wyjsc na spacerek pocieszyć sie tą piękną świeżą zielenią a w domku... no cos jak meczy to wiadomo lepiej sobie odpuścić i przez okno popatrzeć ...
Ciekawi mnie Ola 13650 w jakim celu uczyc dzieciaczka pic z butelki.. jak kp? Juz do pracy wracasz czy odpuscic chcesz kp przed koncem 6 mca? Zawsze po 6 mozna podac wode , ew herbatke i jakis staly posilek jak sie gdzies chce musowo wyjsc...
Jak karmi sie kp to lepiej odpuscic butle takie z cmokiem bo prędzej czy pozniej pewnie bedzie wolała butle z ktorej bez większego wysiłku leci mleko.. po 6 mcu niekapki, bidony, flaszki z rurkami ale tez juz nie cmoczkowe.. taka moja skromna rada...
Nie poddawajcie sie z kp bo to najlepsze dla Waszych Maluszków :-)
Mkarolka fajnie ze Maly zdrowo rosnie, powodzenia z księdzem bo cos rzeczywiscie wymysla z tymi naukami.. u nas maz byl i tylko do ksiąg powpisywal i tyle... szerokiej i spokojnej drogi na przyszly tydzień, oby Mały slodko spał :-)
U nas niestety jakos nie bardzo spi w aucie bo max2-3 h a reszte to zabawa, jedzenie...
My mamy od początku pozytywko lampkę z Tiny love i radio... na zmiane wiecznie cos chodzi zeby ciszy nie było... a na początku tez puszczalam bialy szum wlasnie z komórki lub poprostu suszarka... Maly b.lubił :-)
Ania trYmaj sie jakos, bedzie lepiej, spróbuj jakos mimo wszystko patrzeć pozytywniej choc wiem ze ciężko ale Kruszynka w brzuszku ważniejsza niz te wszystkie porządki itp. Dasz rady!
U nas w ostanim tyg wyszlo dwie czwórki i trojka oj troche marudny byl ale juz lepiej... szczepienie tez sie katarkiem skonczylo znow... ale narazie spokoj..mialam na te klescze szczpic ale po zagłębieniu sie w temat odpuściłam wiec Mlody będzie mial tearaz odpoczynek od tych szczepionek... ufff.
Dobrego i spokojnego dnia dla Was!!
 
reklama
Anet nie strasz nawet tym zapachem :( ja tęsknie za tym z kp bo po mm to mieszkanie by pasowało wietrzyć :D jak po 6tym miesiącu będzie jeszcze więcej smrodku to chyba z klipsem na nosie będę chodzić :D
A tak na serio to czy przy mm musze teraz ją dopajać? Bo kupki są ok, tzn. dużo gęściejsze niż po kp, ale nie twarde, to chyba nie muszę na siłe w nią wpychać, bo sama i tak niechce. Cieszę się, że chociaż przez te 3msce się udało z cycem, ale takie geny. Ojjj wygodne to było :)

Anet a jak podawałaś np. zupki na początku? Do momentu jak mały nie trzymał jeszcze łyżeczki? Bo twarde pokarmy to chyba nie będzie problemu. Kaszkę też w kawałkach mam zamiar podawać, ale z rzadką zupką to jak?
 
Do góry