reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Karolask tak jesteśmy w Pl zameldowani [emoji33] oby mni bylo nieprzyjemnosci z tego wzgledu...

pierwszy list miałam gdzie prosili o anmelde moje i małej. Ostatnio znowu przyszło tym razem chcieli anmelde całej rodzinki, akt ur małej i nasze zaświadczenia o dochodach. Jak nie przyjdzie w tym tygodniu nic to jadę tam bo ileż można czekać..

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kulka a jestes rozliczona z FA? Może dlatego chcą dochód, żeby wiedzieć czy tu pracujecie itd.

Vixen dopóki pracujesz w AT to nie mogą Ci powiedzieć, że np. na urlop nie możesz sobie na kilka tygodni pojechać gdzieś itd. A jak gdzieś jesteś kilka tygodni to i tymczasowy meldunek możesz mieć. Dwóch stałych mieć nie można [emoji14] Bardziej czepiają się tych kobiet co są np. na AMSie i nie pracowały tu itd. bo te na 90% jadą z dzieckiem do PL i przyjeżdżają tylko po pieczątki do MKP, a jeszcze się tym chwalą wszem i wobec, a potem inni mają problemy...
Poprostu jak ktoś ma meldunek i dziecko też zameldowane w PL to może tam świadczenia pobierać itp. Wiadomo, że jak się w Euro zarabia to się nic nie należy bo dochód przekracza, ale papierek dostarczyć trzeba. A w PL się czeka i czeka....

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Kulka dziwne ze tak dlugo czekasz. My tez slubu nie.mielismy i od zlozenia wniosku po niecalych dwoch tyg pieniadze byly na koncie.
Ja dalam swoje anmelde i dziecka... Nasze meldezettle ksero dowodu i.malej paszportu i malej geburtskunde i chyba tyle. Maz wszystko tam skserowal co mial poprostu i nic nie chcieli. :)
 
Anitaka to i tak sporo zostawiłaś. Normalnie chcą tylko anmelde matki i dziecka i akt urodzenia (nie wiem po co jak go już mają :D)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Haha no to nie ja tylko m. Powiedzial ze on latal nie bedzie do nich :D to co.mial w teczce to zrobil xero.:) u nas znowu pobudka o 2 i ponad godz wiercenia sie i gadania. Achhhhh niewyspana jestem juz chyba z tydzien bo zawsze Ladnie spala.
Myslalam ze chociaz wstanie o 8 a tu..gdzie.no juz fika i krzyczy na lozku :(
 
Dziękuję Karolask, to mnie uspokoiłaś! My tu z mężem cały czas pracujemy, to mam nadzieję, że wszystko będzie ok. W sumie nawet tu w At znam osoby co mają dwa meldunki, np Hauptwohnsitz w Wiedniu a Nebenwohnsitz w innych rejonach.
No takie coś mnie też denerwuje, bo właśnie przez takich kombinatorów jest teraz jak jest :-(
 
My normalnie jestesmy w polsce zameldowani na stale. Nikt nie robil zadnych problemow z tego powodu.

Anitaka ja chyba juz jestem przyzwyczajona do niewyspania moje dziecko w nocy budzilo sie co chwile a od 5 rano koniec spania a wczoraj caly dzien nie spala myslalam ze chociaz noc bedzie jaka taka no ale niestety ;(

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tam nic nie kombinuje to myślę że w końcu nam przyznają [emoji12] w sumie nie dziwi mnie to że co chwilę jakies papierki chca. Kombinatorzy wtedy nie mają szans :) Ja nie dolaczalam do listu nic więcej niż to co było wypisane. Jak będę w Pl to sobie wybiorę na wszelki wypadek jakieś zaświadczenie ze nie pobieram tam żadnych pieniędzy.

DZiewczyny możemy piątkę przybic ja marzę o tym żeby pospac trochę. No ale co poradzić... może mała kiedyś trochę da mi odetchnąć ;) Ostatnio usnelam podczas karmienia w nocy, szyję mam tak połamaną ze aż mi coś w środku przeskakujejak ruszam glowa na boki [emoji43]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kulka pociesze Cie, nie pamiętam kiedy przespałam noc ciągiem. Aaa no tak raz po weselu, jak mała spała z siostrą parę miesięcy temu, ale to się nie liczy bo od 3ciej do 7dmej tylko :D
Jutro jedziemy, ciekawe jak będzie ze spaniem bo Laura tylko w swoim łóżeczku teraz zasina, nawet ze mną na łóżku nie zaśnie :/

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry