reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Kurcze wszystko to zagmatwane....Ja biore pod uwage albo zjechanie w okolicach 6 miesiaca do Polski na stale i przejscie na polskie ubezpieczenie lub prywatny porod. Tylko sama nie wiem co lepsze.... A zamierzasz po porodzie wrocic tutaj czy zostac w Polsce? My mielismy powrot do Polski zaplanowany, tylko te 2 kreski sie pospieszyly :D
 
Czesc dziewczyny,
Tak sobie porównuje różnice między PL a AT. Ostatnio siostra mojej koleżanki w PL zaszła w ciąże a ze nie chciało jej się pracować to dostala od razu L4. W Austrii podobno jeśli jest ciąża zagrożona to oświadczenie wydaje ginekolog a potem trzeba udać się jeszcze do jakiegoś urzędnika czy innego doktora który to zweryfikuje? Dalej jest coś takiego? Czyli jeśli ktoś ma kierownika który napędza pracownikom stresu to L4 się w Austrii nie dostanie?
 
Hej Nova87! Niestety w Austrii nie jest tak łatwo. Jeśli chodzi o Freistellung (czyli ciężarna nie pracuje już do końca ciąży) to jest bodajże 12 czy 14 problemów ciążowych i schorzeń ktore do tego uprawniają. Niestety stres w pracy do nich nie należy. Jedyne co to możesz iść na zwykłe L4 i je przedłużać, ale tu też możesz być wezwana do kasy chorych do ich lekarza czy aby faktycznie nie możesz pracować
 
Cześć dziewczyny.W Austrii jestem od 4 miesięcy. Mam córkę 18 miesięczną. Mieszkamy koło Traun. Mam do was takie pytanie,złożyłam wniosek w maju na familienbeihilfe i chciałabym się dowiedzieć ile czasu czeka się na decyzje.
 
Cześć dziewczyny,
Dzisiaj wróciłam od mojego ginekologa (jestem w 19tyg). Moje pytania:
1. Czy mogę zmienić ginekologa jeśli MKP mam zaczętą u jednego i mam tam już 2 pieczątki?
2. Ktoś poleci dobrego ginekologa? (Mówiącego po angielsku wystarczy, nie musi być Polak).
3. Gdzie robią Organ Screening za darmo? W poprzednich postach z 2016 widziałam ze dziewczyny pisały ze miały za darmo w Wiedniu. Na internecie tez znalazłam jakies info o kostenlos organ screening ale mój ginekolog podał mi namiary na centrum gdzie płaci się 230eur...
 
Hej Nova!
1. Możesz zmienić od nowego kwartału czyli od 1.07.
2. Ja chodzę do doktor Dinhof, jest ok, ale nie wiem czy przyjmuje nowe pacjentki, długie oczekiwanie na termin
3. Już prawie nigdzie. W nielicznych szpitalach, ale to musisz być tam zameldowana do porodu, w pozostałych instytucjach wszędzie się płaci, ja płaciłam 180€. Jak masz okazję być w tym czasie w Polsce, to tam oczywiście dużo taniej
 
reklama
Cześć Vixen
O doktor Dinhoff tez słyszałam i chciałam iść do niej ale musiałabym czekac 3miesiace. Ale jest ok czy jednak po ludzku rozmawia, tłumaczy? Bo ten mój to żeby coś odpowiedzieć czy wytłumaczyć to masakra...
 
Do góry