reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Berlina

reklama
Niemcem, no to wiele spraw tutaj ulatwia jak ubezpieczenie zdrowotne i dodatki na dziecko. Ja sie bardzo ciesze ze bylam w ciazy oraz rodzilam w DE. W PL nigdy bym nie chciala poniewaz nadal pod wieloma wzgledami mentalnosc lekarzy, poloznych i pielegniarek odbiega od normy i zwyklego poszanowania drugiego czlowieka.
 
Witam Was! Przypadkowo tu trafiłam i jestem ciekawa, czy jeszcze jakieś berlińskie mamy tu zaglądają. :)
Jestem mamą prawie 2,5-letniej Sary, chętnie poznam inne mamy. :) Pozdrawiam:-)
 
frogitka witaj i napisz cos wiecej o sobie. Co porabiasz w Berlinie, od kiedy jestes, gdzie mieszkasz w Berlinie :-)
 
Ostatnia edycja:
Hej! W Berlinie jestem prawie 2 lata, ale z przerwami, bo często jeżdżę do PL. W związku z tym z moim niemieckim jest słabiutko. :D Poza tym nie pracuję, tylko zajmuję się moją młodą łobuziarą. Także całe dnie właściwie siedzimy z Sarą same. Dlatego chętnie poznam mamuśki, które potowarzyszą nam ze swoimi dzieciaczkami.
 
Aaa, dodam, że mieszkamy teraz w Helle Mitte, a wcześniej na Friedrichshain, w dodatku przy Warschauer Strasse. :D Jak pisałam w innym wątku jestem średnio mobilna, bo z racji właściwie braku znajomości niemieckiego nie ruszam się poza znane mi okolice. :zawstydzona/y:
 
O matko, to chyba daleko od nas frogitka. Szkoda ze nie jestes bardziej mobilna bo bysmy sie mogly spotkac od czasu do czasu. Ja jestem na wychowawczym do wrzesnia ale mieszkam tak jak pati na charlottenburgu.
Przy okazji, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin pati :-)
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie mamuśki jestem tu nowa mama mam na imię Ania mam 24 lata i szczerze powiedziawszy potrzebuje waszej pomocy ,mój mąż od miesiąca pracuje pod Berlinem na razie ma kontrakt na rok już kiedyś planowaliśmy wyprowadzić się do Berlina(mąż ma tam siostrę ale niestety nie możemy liczyć na pomoc z jej strony) ale jakoś żadne z nas nie potrafiło sie za to zabrac a teraz kiedy ja jestem w Polsce (Bydgoszcz) z dziećmi a pod serduszkiem rośnie kolejne maleństwo nie wiemy gdzie załatwiać cokolwiek zwiazanego z przeprowadzka do Berlina . Jeżeli możecie mi pomóc w jakikolwiek sposób będę wdzięczna moje gg 11709521 pozdrawiam gorąco Ania
 
Do góry