reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Berlina

mam od jakiegos czasu problemy ze snem.....tragediiaaaa :baffled: Nikomu nie zycze, nawet najwiekszemu wrogowi... wiec siedze przy laptopie jak nie moge spac i nadrabiam na bb :-D
Nie chodzi mi o gabaryty ale o oddzialy w szpitalu :-) MLK nie ma dzieciecego i gdyby cos sie z mala dzialo to wywoza ja na drugi koniec Berlina co mi sie totalnie nie usmiechalo. Oczywiscie ze nie zakladam ze cos ma byc zle ale wole sie ubezpieczyc i byc w szpitalu gdzie jednak wszystko jest pod reka :-D
 
reklama
Dziewczyny, a ja tak troszke z innej beczki. Poszukuje dziewczyny (lub chlopaka :)) na moje miejsce do pracy. Praca biurowa, faktury, ksiegowanie... w spedycji, czasem bedzie musiala pogadac z kierowcami, bo my sobie tutaj wszyscy pomagamy, musialaby byc tez bystra, bo program dosc skomplikowany. Polka, j. niemiecki plynnie w mowie i pismie, angielski to dodatkowa zaleta.
dzieki za pomoc
 
Witam. Mam takie pytanie do Was bo z tego co czytam jesteście w temacie.Mam miesiąc do rozwiązania i chciałabym urodzić w Berlinie. Jaki szpital wybrać i czy fak że dopiero się zamelduję w Niemczech za tydzień ma jakieś znaczenie?
 
Witam Serdecznie Wszystkie Forumowiczki :)

Jestem nowa tu nowa i dołączam z nadzieją na dobre rady i ciekawe znajomości :)
Jestem w trakcie przeprowadzki do Berlina, w 7 m-cu ciąży i w trakcie poszukiwania szpitala do porodu. Tym samym chętnie dołączę się do zapytania AniaSzcz o szpital jaki polecacie, a który może zupełnie odradzacie ze względu na nie najlepsze wspomnienia.
Mieszkam na Prenzlauer Berg i chętnie rodziłabym w jakimś szpitalu w pobliżu. Szukam także ginekologa na Prenzlauer Berg lub w okolicy. Nie musi być polskojęzyczny, wystarczy, by mówił po angielsku.
Z góry dziękuję za Wasze rady :)

Pozdrawiam gorąco wszystkie Mamuśki :)
 
AniaSZcz a jaka dzielnica Cie interesuje?
AniaSzcz, Wirginia Ja moge polecic jedynie Westend Klinik bo tam 2 miesiace temu rodzilam i jestem bardzo zadowolona. Ale tam trzeba sie zapisac na porod juz w 12 tc bo oni tam wszystko planuja i nie ma takiej opcji jak spontaniczne porody. Z tego co slyszalam to nawet karetki z rodzacymi tam nie przyjezdzaja no chyba ze takowa ma podpisana umowe z Westendem na porod.
Fajnie tez jest w Martin Luther Krankenhaus ale dla mnie to byl zbyt maly szpital bez oddzialu dla noworodkow wiec nie chcialam tam chociaz zrobili na mnie bardzo dobrze wrazenie na info Abend.
Chwala sobie tez Virchow ale dla mnie to z kolei za bardzo szpitalna atmosfera.
Macie juz wybrane polozne?
 
Witaj Bluetooth,
zastanawiam się nad szpitalem Vivantes Friedrichschein. Jednak jestem troszkę przerażona terminami, o których piszesz. Jestem w 30 tc, mam nadzieję, że jakiś szpital mnie jeszcze zechce.
Położną już "prawie" wybrałam. Polecono mi Panią Gizelę Hefner-Wesołek. Ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tą Panią?

Pozdrawiam
 
Wirginia znam tylko te dwa szpitale o ktorych pisalam. Co do zapisow na porod to sie nie przejmuj bo z tego co sie orientuje to Westend jest jedynym szpitalem ktory tak robi. Reszta przyjmuje do porodu bez problemu z tzw. "ulicy"chociaz co szpital to obyczaj wiec radze pojsc na Infoabend do szpitala ktory Cie interesuje zeby dowiedziec sie wiecej.
O tej poloznej nic nie slyszalam ale kazdy musi sam sprawdzic czy mu polozna pasuje czy nie. To indywidualna sprawa i kwestia oczekiwan jakie sie ma w tym wzgledzie. Ja sama zmienilam polozna 2 tygodnie po porodzie bo jakos nie moglysmy sie dogadac i teraz jestem bardzo zadowolona.
 
reklama
Do góry