reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bydgoszczy

Morela_87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2016
Postów
1 443
Są tu jakieś mamy ciężarne z Bydgoszczy ?

Piszcie!

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
reklama
Hej! Ja spodziewam się dzidziusia i jestem z Bydgoszczy :) Jeszcze długa droga do rozwiązania, bo termin mam na lipiec. Dopiero 11 tydzień i dodam, że moja pierwsza dzidzia.
 
Mam tak samo. Termin na 20.07 :)

Moja druga ciąża :) z pierwszej mam córkę 6 letnia. Jak się czujesz? Mdlosci przechodzą?

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
Od kilku dni moje samopoczucie jest zdecydowanie lepsze i już tydzień bez wymiotów i mdłości. Nie wiem, czy wiązać to z faktem, że zaczyna się II trymestr? A może dlatego, że nie służył mi (o dziwo w ulotce jest napisane, że łagodzi mdłości)odstawiony tydzień temu Prenatal Uno? hmmm... ważne, że jest ok :)
Jutro mam badania prenatalne w Bizielu, a w środę wizyta u ginekologa. Mam nadzieję, że zobaczę na usg jak kruszynka fika nóżkami :)
 
Ja usg prenatalne też będę miała w bizielu ale 10 stycznia. I w czwartek mam wizytę :) chodzisz prywatnie czy na nfz do gina?

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
Chodzę prywatnie. Na ul. Cieszkowskiego przyjmuje bardzo życzliwy pan doktor ( to on mi "załatwił" badania prenatalne, ponieważ kiedy ja dzwoniłam do przychodni odsyłano mnie z kwitkiem; albo tłumaczono brakiem miejsc, albo brakiem wskazań ). Już za mną badania w Bizielu, a wyglądały one tak:
Mimo tego, że miałam na 9:30, byłam już o 8:00 i pierwszy krok to rejstracja ogólna. Tam pokazałam skierowanie, Pani odhaczyła w komputerze i oddała mi skierowanie z informacją, że mam się zgłosić na I p. do pokoju 1030. Do owego pokoju należy zapukać, otworzy pielęgniarka, zabierze skierowanie i nada numerek. Ja miałam 7. Kazano mi odpocząć na korytarzu. Po ok.20 min. czekania, poproszono mnie ponownie do gabinetu, tym razem na pobranie krwi i wypełnienie upoważnień do udzielania informacji i zaświadczenia, ,że nie korzystałam z badań prenatalnych w innych placówkach.
Uprzejme Panie powiedziały, że mam czekać na korytarzu, a kiedy zostanę poproszona na usg pęcherz musi być opróżniony.
O godzinie 10.00 zostałam poproszona do gabinetu na usg. Jedna Pani Doktor robiła usg, druga opisywała, a 4 (?) studentów przyglądało się i przysłuchiwało.Usg wykonywane jest przez brzuch. Na ekranie monitora zobaczyłam swoją dzidzię, jej bijące serduszko, którego echo też słuchaliśmy. Sprawdzono przezierność karku, kość nosową, oraz czy wszystkie części ciała dzidzi są na swoim miejscu. Pani dr powiedziała, że prawdopodobnie będzie dziewczynka. Całość trwała ok 10 min. - 15 min.
W gabinecie dostałam opis badania i 2 zdjęcia usg.
Po pól godziny czekania na korytarzu poproszono mnie do następnego gabinetu na przeprowadzenie wywiadu. Pytania dot. min. przebytych chorób, chorób w rodzinie itp. Cały wywiad z lekarzem trwał ok 15 min. i pani dr zaprosiła mnie na następną wizytę; godzinną, na początku stycznia. Wtedy będą do odbioru wyniki krwi.
Dobrze póść najedzonym; ja wychodziłam stamtąd o godzinie 11:00, i mimo obfitego śniadania, moje myśli krążyły wokół jedzenia :)

A Ty Morela_87 prywatny gin czy na NFZ?
 
reklama
Dzięki bardzo za opis :*

Hmm wydaje mi się, że chodzimy o tego samego lekarza :D ja też na cieszkowskiego chodzę prywatnie :) dr R. Jest super lekarzem - długo mnie leczy już kilka lat. Teraz prowadzi moja ciaze i też mi załatwił skierowanie chociaż nie mam wskazań wg wieku to on woli sprawdzić :)

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
Do góry