reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Częstochowy JEDNOCZMY SIĘ :)

I znowu pustki , zapracowane Częstochowianki :)
my mamy ciężkie noce ostatnio maly sie wierci , mam nadzieję że to tylko zębiska . Dzisiaj zadzwonie to przychodni nas umowi ć może wreszcie będzie lekarka .
 
reklama
Wróciliśmy właśnie z przychodni, Oskar zaszczepiony. Podobno trochę za mało waży (6,5 kg), wczoraj skończył 5 mies. Pediatra proponuję wprowadzać już posiłki, nie wiem co robić:-( Mały jest tylko na piersi, je co 2,5-3 h, w nocy też.
Muszę zacząć kompletować zastawę, co tak na prawdę jest potrzebne? Bo mnie to lubi ponosić, butelek też nakupowałam, a teraz wystawiłam na allegro. Nie widzę sensu uczyć teraz butelki, tak mi się przynajmniej wydaje, że dobrze robię.

Zrobiłam wstępnie listę zakupów




Uploaded with ImageShack.us

i jeszcze http://allegro.pl/doidy-cup-niezwykly-kubeczek-super-cena-prezent-i2097373547.html , proszę o opinie:-)
 
Ostatnia edycja:
Patrycja, pierwszy link nie wchodzi. Co do zastawy to moim skromnym zdaniem wystarczy zwykły kubeczek, płaski i głęboki talerzyk i sztućce- oczywiście plastikowe. Aha- polecam płytką łyżeczkę z silikonowym wykończeniem bo łatwiej się z takiej jedzenie zgarnia. Nie ma się co zawalać gratami bo takie rzeczy myjesz od ręki i ciągle są w obiegu.
Ja Ci proponuję jednak wprowadzić butelkę i podawać np bebiko przynajmniej do roku- obydwoje się wyśpicie. Karmiłam wyłącznie piersią przez 6 tyg i młoda była niedożywiona, płakała i często ją przystawiałam. Po 6 tyg dawałam pierś a po niej butelkę i dopiero była szczęśliwa i przesypiała całą noc
 
No właśnie pytałam, co zrobić z tym karmieniem w nocy. Niby jak już wprowadzę w ciągu dnia posiłki i oczywiście dalej pierś, to już w nocy powinien być spokój. Ten miesiąc zostawię jeszcze bez zmian, dalej tylko naturalnie, a potem pokombinujemy. Beti_Pola Twój sposób bardzo dobry, zobaczymy.
Bardzo dużo straży i karetek pojechało w kierunku Północy, ciekawe co znowu się stało.
 
Ostatnia edycja:
Patrycja, skoro Twój maluszek się najada to ja bym nie wprowadzałaa butelki. Mleko mamy najlepsze, a skoro mały nie woła jeść częściej niż 2,5 godz znaczy że wszystko jest ok :) Po 5 miesiącu faktycznie można rozszerzać dietę dziecka, najlepiej robić to wg schematu który znajdziesz tutaj:
Smacznie, zdrowo, kolorowo: Schemat żywienia niemowląt karmionych piersią
 
Patrycja ja powiem tak jesli chodzi o zakup to ja miałam lyżeczki specjalne mały ich nie lubi i karmie zwyklymi domowymi . Talezyk mam jeden i 2 miseczki poki co talez lerzy a miseczki używamy . I oczywiście kubek niekapek . nie kupuj za dużo na prawde nie potrzeba na poczatek jak cos potem dokupisz . No może nie dużo waży ale szybko nadrobi moj jak miał 3mies. ważył 6800 :D:D . Jesli chodzi o mleko to powiem tak jeśli masz dobry pokarm nie przestawaj karmić naturalnie a proponuje dać kaszke na noc w butelce bądź łyżeczką powinna zacząć przesypiać dłużej . A słyszałam i widziałam te karetki i straże ale wracałam z przychodni i nie wiem gdzie pojechały byłam za daleko ulicy :) ale bardziej w kierunku Brata alberta/ Wierzchowiska chyba bo nie widzialam nic nigdzie .
 
Dziękuje Wam za rady, karmię wobec tego dalej piersią. W przychodni mówią, że Oskar wygląda jak gęś wyścigowa:-D
Bardzo fajny schemat, muszę sobie wydrukować. Wygrzebałam normalną łyżeczkę deserową, akurat do małego pyszczka. Nie szaleje w takim razie z naczyniami, niezbędne minimum.
Aleksandro, Twój synek to kawał chłopa, chyba, że mój taki szczypiorek:-)
Obejrzyjcie filmik, świetny, popłakałam się.
Emerson - Mommy's Nose is Scary! (Original) - YouTube
 
Ostatnia edycja:
Ależ proszę Patrycjo :) Maly na pewno doskonale da sobie radę :)
My słuchamy kaczuszki mini disco ale ubaw mial mały .
zaraz mleczko i lulać bo mały padnięty
 
Czesc dziewczyny
Przepraszam że nic sie nie odzywałam ale miałam najazd rodzinki był u mnie kuzyn z rodzinka i do trgo rodzice zostawili mi jeszcze pod opiekę pieska. I masakra 4 osoby dorosłe i 3 dzieciaków do tego pies i królik.. To zdecydowanie za dużo na małe mieszkanko w bloku :) Przez te kilka dni nie miałam nawet chwili żeby na spokojnie siąść do komputerka.
U nas młody zrobił się strasznie nerwowy zaczyna mu doskwierać brak spacerków takich dłuższych. I tak Jak u Beti wracając do domku płacz i w drugą stronę zaczyna iść nie bardzo mu się podoba powrót do domku :)
Patrycja my w sumie jedzonko zaczeliśmy wprowadzać według schematu żywienia tylko od 5 miesiąca bo mój Nikoś był baardzo dużym dzieckiem i pani pediatra radziła wprowadzać powoli po 5 miesiącu żeby nie było niedoborów bo strasznie wtedy urósł, ale równocześnie karmiłam piersią na noc, w nocy raz i w ciągu dnia 2 razy, tylko tak na noc to ok 1,5 godzinki przed spaniem jadł kaszkę. Później zrezygnowaliśmy z karmienia piersią na noc na rzecz butelki ale to dopiero jak miał jakieś 7 miesięcy i do tej pory na noc dostaje butle :)
Jeszcze miałam napisać my chodziliśmy na te zajęcia pływania do Kłobucka super zabawa dla maluszków i bardzo mi się podobało ale w troche kiepskich godzinach dla nas było bo Nikosiowi się przestawiło i akurat wtedy szedł spać, więc musieliśmy zrezygnować ale jak będą takie zajęcia w Częstochowie i po południu to mi bardzo się podoba :) i polecam w 100%
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aneczka - dzieki za opinię na temat tych zajęć pływania, muszę przekonać męża i mam nadzieję, że będę mogła chodzić z Kają.

Mnie dziś czeka najazd rodzinki - siostra z mężem i z dwójką dzieci, już się boję ;-) Ciekawe, jak Kaja zareaguje.
 
Do góry