reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z daleka :)

Trzeba sobie uswiadomic, ze w pl wyglada wszystko dokladnie tak samo jak nie gorzej na nfz.. W wiekszosci dziewczyny chodza prywatnie dlatego maja tyle wizyt..
Mi polozna pozwolila latac. Powiedziala ze wszystko zalezy od tego czy sie boimy- wiadomo stres nie jest wskazany, no i jak dlugi lot to jest z uwagi na zakrzepy. Do 3h jest bezpiecznie.
Ja sie bardzo dobrze czulam, troche zmeczona tylko ;)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mozliwe ze I w polsce na nfz tak jest ciezko powiedziec bo nie mieszkam w polsce juz wiele lat a wszystkie dziewczyny co znam to prywatnie chodza.. mimo wszystko wydaje mi sie ze ich podejscie tutaj jest bardzo lekcewazace, no chyba ze to tylko Ja na taka polozna trafilam.. to moja pierwsza ciaza wiec nie moge porownac ale z doswiadczenia kolezanek tutaj to tez nie slyszalam jakis super opinii.. Ja biore duohaston od poczatku jak bylam w polskiej przychodni pani doktor poradzila zebym brala profilaktycznie akurat mialam w domu kilka opakowan.. a nie mialas problemow z cisnieniem w samolocie??
 
Pola85 ja juz sama nie wiemco myslec. Jestem tutaj, trzeba sie dostosowac. Jakos tutaj tez kobiety sa w ciazy i jakos rodza. Tak jak napisalam wczesniej- sresowalam sie bardzo przy tych plamieniach, plakalam. Teraz jest wszystko w porzadku. Nie wyobrazam sobie latac do pl co miesiac i prowadzic ciaze w taki sposob dlatego sie dostosowalam do systemu jaki jest tutaj. Kazdy ma swoje zdanie, tez zalezy na kogo sie trafi.
Jezeli chodzi o samolot to ja bardzo duzo latalam na dlugich trasach do Azji. Jestem przyzwyczajona i nigdy nie mialam tzw. "Zlych lotow". Czulam i czuje sie dobrze po locie. Ale to tez chyba kwestia organizmu :)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja latalam w obu ciazach do polski bez problemow, jeslu wszystko ok z ciaza to lot nie spowoduje, ze stanie sie cos. Na wizycie z polozna biora tylko krew I jesli cos jrst nie tak to wtedy dzwonia. Nie ma potrzeby dzwonic jak wszystko ok, wiec jesli nikt do Ciebie nie dzwonil tzn. ze ok! Ja jestem zadowolona z prowadzenia ciazy, wlasnie przez brak tej paniki, nikt Cie nie straszy, a jesli cos sie dzieje to otrzymujesz najlepsza opieke. To prawda opieka nfz jest nawet gorsza niz u nas! Tutaj tez mozna chodzic prywatnie jak w Polsce, tylko po co? ;) Glowa do gory wszystko jest wporzadku a branie lekow na tak zwane "wrazie czego" mija sie z celem ;) No ale tego chyba my polki oczekujemy, dla uspokojenia wlasnej swiadomosci? Pierwszy scan jest w 13tyg. Bo polowa ciaz najczescie usuwa sie w sposob naturalny, chodzi tutaj o uszkodzone plody I zadne leki tego nie zatrzymaja. Wiec w sumie ich rozumiem, bo to pieniadze.... Po pierwszym trymestrze bardzo wzrasta wspolczynnik, ze ciaze donosisz :) Zobaczysz sama jakie te panie mile, jak w szpitalu beda Cie traktowac jak kobiete, ktora cierpi z bolu... jakies takie ludzkie podejscie maja, bo z tego co czytam w Polsce to az nie chce sie wierzyc...
 
Zgadzam sie z Toba mycha07. Zmienilam totalnie swoje podejscie po tym pobycie w szpitalu. Wszyscy mili, uprzejmi. Moj partner byl ze mna caly czas.
Tak jak wspomnialam wczesniej -polski ginekolog powiedzial mi ze trzeba cierpliwe czekac. Co ma byc to bedzie. Progesteron nie uratuje ciazy ze zle rozwinietym zarodkiem. W wiekszosci dziala efekt placebo. Spokojnie a wszystko bedzie dobrze :)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiadomo kazdy ma inne doswiadczenie, Ja z reguly sie wszystkim stresuje dlatego wolalabym zeby jednak oni bardziej sie przykladali, uwierzcie mi ze juz tutaj przechodzilam wszystkich mozliwych lekarzy, ale najlepsze bylo jak bylam chora w 6 tygodniu i oczywiscie nie mieli miejsca aby mnie przyjac wiec powiedziala babka ze lekarz do mnie zadzwoni, no I zadzwonil specjalista ktory stwierdzil ze potrzebny jest antybiotyk a mimo ze wczesna ciaza nie mialam zadnych jeszcze badan, powiedzial ze ciaza jest chroniona wiec antybiotyk nie ma wplywu, oczywiscie nawet nie otworzylam tego antybiotyku, a kiedys jeszcze jak bylam w szpitalu na usg bo mialam torbiel to babka nie mogla znalesc mojego jajnika ;) takze Ja wole byc ostrozna I zaczerpnac opinii polskiego lekarza..
 
reklama
Dziewczyny z uk - macie jakies ulubione firmy z ciuszkami dla dzieciaczkow? Wstepnie sie rozgladalam ale ceny sa tak rozne, nie wiem jak z jakoscia. Dzisiaj bylam w tk-maxie i kupilam na wyprzedazy sliczny komplecik i zimowy pajacyk ;) chcialabym zaczac kompletowac wyprawke. Mozecie cos podpowiedziec? :)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry