reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z FRANCJI!

no wreszcie sie trochę ruszyło to nasze forum:)akwarelka myśle że jeśli Twój mąż jest francuzem to pomożecie mi trochę opisowo oczywiście,bo do urzędów to ja będę biegać sama (tylko trzeba mnie nakierować gdzie i po co?)jak to ja powinnam pozałatwiać wszystkie formalności związane z ciążą,żeby o niczym nie zapomnieć i żeby niczego nie przeoczyć a żeby móc nieco zyskać:)
 
reklama
no no no Maryleczka gratuluje wspaniałej trójeczki:)troszkę na prawie francuskim się znam bo często pomagam koleżankom,które są już dzieciate załatwiać różne rzeczy ale nie znam nikogo kto jest w ciąży i w podobnej sytuacji do mojej,a więc jak możecie to mi doradzajcie,ja też jestem do dyspozycji jak cos:)
 
witajcie dziewczyny
moj gg 2991715
....odezwałam się kiedyś do Ciebie na gg,chciałam nawiązać jakiś kontakt,ale Ty jakoś chyba nie przepadasz za nieznajomymi,a więc poznajmy się na forum,jeśli masz ochote oczywiście,mam na imię Kasia,prawdopodobnie tak jak i Ty i mam 25 lat,również tak jak Ty,mieszkam w Paryżu,chyba nie muszę pisać "tak samo jak i Ty" :):):) pozdrawiam
 
Hello a raczej Salut :)
Witam serdecznie wszystkie mamusie mieszkajace we Francji. Mieszkalam w Paryzu przez ponad 7 lat,a teraz od roku mieszkam w Anglii z mężem i naszą córeńką.
GRATULUJE wszystkim mamusią ,tym które już doczekały się pociech i tym które jeszcze czekają :):):):):)
pozdrowienia
gros bisous
 
hej mamuśko z Angli,mam kolezanke ktora kilka lat mieszkała w paryzu a teraz od roku tez ją wywialo do angli,lepiej wam tam?szkoda że tu nikt nie zagląda bo mam tysiące pytań:)
 
hej hej,ja juz bede zagladac,tylko ze wieczorkami
oczywiscie jak masz jakies pytania to postaram sie odpowiedziec na wszystkie :):):)
czy lepiej jest w anglii hmm??? szczerze mowiac nie wiem Ola przyszla na swiat tutaj pomoc dostalismy calkiem niezla wiec nie ma co narzekac,natomiast nie wiem do konca jak jest w FR.
Wiem ze kolezanki ktore mialy dzieci zawsze staraly sie o dofinansowania,jesli dzieci byly urodzone w FR to dostawaly jesli nie to juz bylo pod gorke.
 
no ja zamierzam rodzic we Francji,mam fajnego lekarza,wybraną klinikę i ogolnie ze strony medycznej to jestem zadowolona,potrzebuje informacji czysto urzędowych bo zauważyłam że zaczynam sie powoli gubić gdzie co mam zgłosić,co załatwic,jakie papiery gdzie zanieśc,o co się dopytać a czym sobie nie zawracać głowy, a boje się że cos przegapię i później będzie problemik.
 
wiesz problemu z językiem nie mam,wszędzie się świetnie dogaduję,więc tylko potrzebuję kogoś kto by mnie pokierował,bo może mi się cos nalezy a ja o tym nie mam zielonego pojęcia:)
 
reklama
no z tego co pamietam to w FR o dofinansowania starasz sie w CAF'ie,starasz sie na dziecko i dofinansowanie do mieszkania. Co do becikowego to nie mam pojecia,nigdy nie slyszalam od kolezanek,moze one same nie byly uswiadomione.
Ale powiem Ci ze jesli nie masz problemu z jezykiem to idz poprostu do CAF'u albo do merostwa tam tez powinni udzielic wszystkich informacji.Ja przynajmniej jak bylam jeszcze w FR(sama) to chodzilam i pytalam o co moge sie ubiegac.
 
Do góry