reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

mamy z Grecji?

mana

Początkująca w BB
Miasto
Grecja
Rozwiązania
0
morulik: masz rację po sezonie pustawo ale przecież w tym urok zimy ;)
przynajmniej nie ma dużego zagrożenia na drogach, żeby jeszcze tylko nie
padało to byłby raj.

iwonka75: nie umiem Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie bo moja sytuacja jest nieco inna. jeżeli przebywasz w Polsce to zadzwoń może do Ambasady Greckiej w W-wie, tam powinni udzielić Ci odpowiedzi. Życzę powodzenia.

reklama

morulik

październikowa mama
Miasto
Ateny/Jaworzno
Rozwiązania
0
Witam wszystkie mamy z Grecji:-)
Może ktoś z was wie jak umiejscowić moją córeczkę w Grecji, krótko opiszę moją sytuacje..
urodziłam moją córeczkę w Polsce jest tutaj zameldowana itd. ojciec dziecka jest Grekeim i chciałabym aby moja córka miała obywatelstwo greckie nie rezygnując z polskiego. Nie wiem czy to się załatwia tak jak w Polsce : najpierw umiejscowienie w urzędzie stanu cywilnego a póżniej zameldowanie. Mała ma polski akt urodzenia , czy z tym polskim aktem urodzenia musimy iść do urzędu stanu cywilnego i dostaniemy grecki i z tym greckim ją zameldować, sorry ale już mi się kręci w głowie , proszę napiszcie jak my mamy to załatwić . Nie jesteśmy małżeństwem a mała ma nazwisko po mnie czyli polskie czy to jest przeszkoda w Grecji, czy mała musi mieć nazwisko po ojcu greku...??/ pomocy i dziękuje:-)
iwonko75(czyżby mój rocznik?) zbyt wiele Ci nie pomogę,bo my troje Polacy :)
a może już nawet załatwiłaś wszystko ?
przede wszystkim każdy dokument z Polski jaki masz zamiar użyć w Grecji musi otrzymać pieczęć Apostille(w polskim MSZ w W-wie) a później w Atenach przetłumaczyć na grecki,najczęściej urzędy wymagają aby było tłumaczone w greckim MSZ ale czasem się udaje w jakim biurze adwokackim to przetłumaczyć.
Jeśli potrzebujesz namiary na któryś z tych urzędów lub jakieś wskazówki to pisz.
Jak pisała mana tel.do naszego konsulatu w Atenach być może rozwieje Twoje watpliwości.
Możesz jeszcze spróbować na forum polonosa (www.polonos.gr) może ktoś był w takiej sytuacji i się podzieli informacjami.
pozdrawiam

mana nie narzekaj na deszcz bo Ci jeszcze może śniegiem sypnąć :-D:-D

i co tu takie pustki :szok:

Ostatnia edycja:

netgirl

AapMeriJaanLijiyea..
Miasto
Ateny
Rozwiązania
0
iwonka, udaj sie do ambasady grckiej, moje corki sa polpolkami, meskzamy w Grecji, maz jest grekiej, gdybym chciala nadac im polskie obywatelstwo to przez ambasade, tam sie zwroc. :)

Morulik! Witaj, widze ze watek jakby ruszyl :-D jak sie macie wszyscy? jak tam w Atenach?

mana:) a Ty gdzie mieszkasz?

Szczesliwego NOwego Roku, duzo pociechy z dzieci i z zycia, szczescia, zdrowia i pomyslnosci!

morulik

październikowa mama
Miasto
Ateny/Jaworzno
Rozwiązania
0
Witam wszystkich i również życzę Szczęśliwego Nowego Roku i duuuuużoo zdrówka :) :)

Miło Cię widzieć Netgirl :)
u nas w miarę ok,po kolejnych choróbskach chwila spokoju,byliśmy nawet na nartach,Dominik miał okazję w końcu śnieg zobaczyć:tak: pogoda dopisała ,było super
teraz czeka nas przeprowadzka w najbliższych dniach i odcięcie neta na jakiś miesiąc, buuuuuuuuuuu
Jak się mają Twoje maleństwa?czekam na nowe zdjęcia na NK!!

mana

Początkująca w BB
Miasto
Grecja
Rozwiązania
0
Jak tam po świętach kobietki?
Trochę pustawo się tu zrobiło. Nie wypominam bynajmniej
lecz biję się w piersi bo sama na komputer czasu nie miałam.

Witam Netgirl, my chyba jeszcze nie miałyśmy
przyjemności rozmawiać.
Odpowiadając na Twoje pytanie,
utknęłam na Dodekanezie ;)
Dlaczego wszystkie musicie okupywać stolicę?

Gratulacje Netgirl z okazji narodzin maleństwa.

Morulik mam nadzieję, że masz już dostęp do neta.

Pozdrawiam Was wszystkie GORĄCO!

morulik

październikowa mama
Miasto
Ateny/Jaworzno
Rozwiązania
0
obecna :)
ja tu często zaglądam ;)
Dodekanez? mmmmmmmmmm rozmarzyłam się :D
Ja już mam dosyć Aten choć w centrum nie mieszkam,chciałoby się gdzieś uciec,tym bardziej że ostatnio sporo znajomych zjechało do Polski lub planuje w najbliższym czasie.
Wiatr dzisiaj okropny, a u Ciebie mana to już nie mówię :D
pozdrawiam

mana

Początkująca w BB
Miasto
Grecja
Rozwiązania
0
A u nas dzisiaj piękna wiosna, słoneczko świeciło
a o wiaterku to mogłam tylko pomarzyć.
Akurat dzisiaj bawiłam się farbami olejnymi i bardzo przydałby
mi się przewiew ;)

Co do Aten to po tym co się ogląda w telewizji,
to rzeczywiście chce się stamtąd uciec.
Rozumiem i życzę spełniania marzeń :-)

morulik

październikowa mama
Miasto
Ateny/Jaworzno
Rozwiązania
0
W Atenach w ostatnich dniach raczej nadmiar wiatru :) troszkę chłodnego choć słonko już nieźle dopieka.
W piątek odwiedziliśmy zoo,Dominik przeszczęśliwy,zresztą i mnie się tam podoba :D
Od maja będą jeszcze delfiny i foki,to będzie już raj dla dzieci.
Ponad to zbyt wiele rozrywek dla małych dzieci to w tych Atenach nie ma a szkoda.

reklama

myszta

Zaangażowana w BB
Miasto
Syros-Grecja
Rozwiązania
0
halo dziewczyny! myslalam,ze juz zadnej dziolchy nie znajde w Gecji mieszkajacej... my z mezem mieszkamy na Syros(wyspa,stolica Cyklad) juz 8lat. po grecku rozmawiamy prawie perfect.jestem mama malego Maximilianka,dzieki Bogu maly przesypia nocki,wstaje na papu tylko...na razie siedze w domu i opiekuje sie dzidzia mezem i domem i tak mi leci.do kraju nie mamy jak na razie zamiaru wracac,ale zobaczymy co ten kryzys przyniesie...fajnie,ze sie odezwalyscie dziewczyny!

Do góry