reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z Grecji?

pazurki mogę w domu robić ale nielegalnie a to mnie jakoś nie kręci, bo w tych czasach to i niebezpieczne, a żeby to legalnie zrobić to za dużo zachodu, ale myślę i nad tym.Jest cała masa minusów takiej pracy w domu, no i wielki plus bo dziecko miałabym pod jakąś kontrolą.

i szczerze zazdroszczę ci powrotu do wagi , u mnie rok już minął i ważę tyle co w chwili wejścia do szpitala:baffled: Przytyłam sporo w pierwszych 3 tygodniach jak Dominik jeszcze w szpitalu był. Udało mi się zrzucić jakieś 4 kg które od razu nabrałam po wakacjach w Polsce, no i teraz znowu walczę.Ale nic nie idzie już sama nie wiem co mam zrobić.:baffled: Mam 15 kg do zrzucenia :crazy:

A my dzisiaj roczek świętujemy, jak to zleciało ,:szok:

I śniło mi się dzisiaj że w ciąży jestem:-D gdybym nie miała właśnie okresu to po test bym poleciała z rana:-D
 
reklama
WITAM , w grecji jestem juz prawie cztery latka , obecnie mieszkamy na galatsi , :-)
i od prawie roku jestem mama , mam mały problem nie mam pojecia jakie dokumety sa potrzebne aby wyrobic malej paszport? pozdrawiam
 
witam nati.22, cieszę się że jeszcze jedna mama się pojawiła:-)
zaraz kładę małego spać i w spokoju Ci napiszę na temat paszportu.
pozdrawiam

i dziękuję za życzenia
 
najlepiej zadzwonić do konsulatu i się dokładnie zorientujesz ponieważ przepisy ciągle się zmieniają.Tym bardziej że ja paszport wyrabiałam w czerwcu, i wiem że dokumentu o umiejscowieniu dziecka chyba już nie trzeba.

Ale ponieważ nasze kochane urzędniczki są często mało rozmowne to Ci co nieco objaśnię.tak to przebiegało u nas:
-grecki akt urodzenia z wpisanym imieniem
-następnie podbijasz w urzędzie na katechakach pieczątką Apostile
-tłumaczenie podbitego aktu urodzenia na język polski
(proszę pilnować naszych znaczków polskich przy tłumaczeniu bo w greckich aktach ich nie ma)
- następnie konsulat, składaliśmy wniosek o umiejscowienie (jakby zameldowanie) dziecka w Polsce- dostajesz polski akt urodzenia, na to czekaliśmy miesiąc( możesz to zrobić przez kogoś w Polsce)
-składamy wniosek o paszport(tymczasowy co roku do 5 roku życia będziemy go odnawiać)
akt ślubu, akt urodzenia dziecka, chyba dwa zdjęcia,
wniosek o umiejscowienie 48 E, paszport 17E
pamiętaj żeby zdjęcia sobie zrobić u polskiego fotografa na Julianu, są bardzo rygorystyczne wymagania odnośnie zdjęć i szkoda przepłacać.

To tyle tak ogólnie , jeśli masz jakieś wątpliwości to pytaj , chętnie pomogę.
 
serdecznie dziekuje !!! :-) dzwoniłam do ambasady , ale jak już wspomniałaś rozmowne to te panie nie są:tak:. ale sprawdzałam też na internecie ,niestety nie pisało nic na temat polskich dzieci urodzonych w grecji , dlatego jeszcze raz dziekuje , :happy2::happy2: a jak przygotowania do imprezki urodzinowej????
 
możesz również zrobić dziecku zjazdówkę trwa to o wiele szybciej a paszport później w Polsce

imprezka jutro:-D:-D

Twoja dzidzia w listopadzie? chłopak czy dziewczynka?
 
nati witaj, no ja tez w galatsi mieszkam :) a z tym paszportem to chyba tez zalezy czy chcesz miec polski czy grecki paszport, bo jesli grecki to wydawaloby mi sie ze przynajmniej tlumaczen moznaby uniknac, my jeszcze nie robilismy wprawdzie ale bedzie trzeba bo nalezy sie do domku pojechac :) w kazdym razie poki co to mala nawet nie ma podwojnego obywatelstwa wiec u nas to bedzie grecki paszport, o ile jest tak jak sobie kombinuje ale zdaje mi sie ze tak , mysle ze bedzie mniej skomplikowanie :p

morulik to gratulacje i wszystkiego wszystkiego najlepszego:) a waga.. nie przejmuj sie, ja mysle ze zrzucilam predko bo generalnie jestem drobnej budowy i karmie piersia i mam wrazenie ze mala ze mnie wysysa caly tluszczyk :) a kolejnego dzidzi wygladamy.. ale przy karmieniu to sie moze jeszcze odwlec troszke :)
ale to co chcielibyscie kolejne?:)
 
Ostatnia edycja:
a z tym paszportem to chyba tez zalezy czy chcesz miec polski czy grecki paszport, bo jesli grecki to wydawaloby mi sie ze przynajmniej tlumaczen moznaby uniknac, my jeszcze nie robilismy wprawdzie ale bedzie trzeba bo nalezy sie do domku pojechac :) w kazdym razie poki co to mala nawet nie ma podwojnego obywatelstwa wiec u nas to bedzie grecki paszport, o ile jest tak jak sobie kombinuje ale zdaje mi sie ze tak , mysle ze bedzie mniej skomplikowanie :p

morulik to gratulacje i wszystkiego wszystkiego najlepszego:) a waga.. nie przejmuj sie, ja mysle ze zrzucilam predko bo generalnie jestem drobnej budowy i karmie piersia i mam wrazenie ze mala ze mnie wysysa caly tluszczyk :) a kolejnego dzidzi wygladamy.. ale przy karmieniu to sie moze jeszcze odwlec troszke :)
ale to co chcielibyscie kolejne?:)

Twoja Despi na pewno będzie miała grecki paszport i o wiele prościej jest go wyrobić:-) nam się grecki nie należy:-) i nie mamy żadnego wyboru, miejsce urodzenia nie daje niestety dziecku urodzonemu w Grecji greckiego obywatelstwa.

ja karmiłam (tzn. odciągałam) do 6 m-ca a i tak nic nie zrzuciłam :baffled: i powiem Ci że jeszcze odciągałam a już regularny okres miałam.
a kolejne? czemu nie, zaczynam się nad tym zastanawiać, ale najpierw to ja muszę te kg zrzucić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry