reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z Grecji?

morulik: masz rację po sezonie pustawo ale przecież w tym urok zimy ;)
przynajmniej nie ma dużego zagrożenia na drogach, żeby jeszcze tylko nie
padało to byłby raj.

iwonka75: nie umiem Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie bo moja sytuacja jest nieco inna. jeżeli przebywasz w Polsce to zadzwoń może do Ambasady Greckiej w W-wie, tam powinni udzielić Ci odpowiedzi. Życzę powodzenia.
 
reklama
Witam wszystkie mamy z Grecji:-)
Może ktoś z was wie jak umiejscowić moją córeczkę w Grecji, krótko opiszę moją sytuacje..
urodziłam moją córeczkę w Polsce jest tutaj zameldowana itd. ojciec dziecka jest Grekeim i chciałabym aby moja córka miała obywatelstwo greckie nie rezygnując z polskiego. Nie wiem czy to się załatwia tak jak w Polsce : najpierw umiejscowienie w urzędzie stanu cywilnego a póżniej zameldowanie. Mała ma polski akt urodzenia , czy z tym polskim aktem urodzenia musimy iść do urzędu stanu cywilnego i dostaniemy grecki i z tym greckim ją zameldować, sorry ale już mi się kręci w głowie , proszę napiszcie jak my mamy to załatwić . Nie jesteśmy małżeństwem a mała ma nazwisko po mnie czyli polskie czy to jest przeszkoda w Grecji, czy mała musi mieć nazwisko po ojcu greku...??/ pomocy i dziękuje:-)

iwonko75(czyżby mój rocznik?) zbyt wiele Ci nie pomogę,bo my troje Polacy :)
a może już nawet załatwiłaś wszystko ?
przede wszystkim każdy dokument z Polski jaki masz zamiar użyć w Grecji musi otrzymać pieczęć Apostille(w polskim MSZ w W-wie) a później w Atenach przetłumaczyć na grecki,najczęściej urzędy wymagają aby było tłumaczone w greckim MSZ ale czasem się udaje w jakim biurze adwokackim to przetłumaczyć.
Jeśli potrzebujesz namiary na któryś z tych urzędów lub jakieś wskazówki to pisz.
Jak pisała mana tel.do naszego konsulatu w Atenach być może rozwieje Twoje watpliwości.
Możesz jeszcze spróbować na forum polonosa (www.polonos.gr) może ktoś był w takiej sytuacji i się podzieli informacjami.
pozdrawiam

mana nie narzekaj na deszcz bo Ci jeszcze może śniegiem sypnąć :-D:-D

i co tu takie pustki :szok:
 
Ostatnia edycja:
iwonka, udaj sie do ambasady grckiej, moje corki sa polpolkami, meskzamy w Grecji, maz jest grekiej, gdybym chciala nadac im polskie obywatelstwo to przez ambasade, tam sie zwroc. :)

Morulik! Witaj, widze ze watek jakby ruszyl :-D jak sie macie wszyscy? jak tam w Atenach?

mana:) a Ty gdzie mieszkasz?

Szczesliwego NOwego Roku, duzo pociechy z dzieci i z zycia, szczescia, zdrowia i pomyslnosci!
 
Witam wszystkich i również życzę Szczęśliwego Nowego Roku i duuuuużoo zdrówka :) :)

Miło Cię widzieć Netgirl :)
u nas w miarę ok,po kolejnych choróbskach chwila spokoju,byliśmy nawet na nartach,Dominik miał okazję w końcu śnieg zobaczyć:tak: pogoda dopisała ,było super
teraz czeka nas przeprowadzka w najbliższych dniach i odcięcie neta na jakiś miesiąc, buuuuuuuuuuu
Jak się mają Twoje maleństwa?czekam na nowe zdjęcia na NK!!
 
Jak tam po świętach kobietki?
Trochę pustawo się tu zrobiło. Nie wypominam bynajmniej
lecz biję się w piersi bo sama na komputer czasu nie miałam.

Witam Netgirl, my chyba jeszcze nie miałyśmy
przyjemności rozmawiać.
Odpowiadając na Twoje pytanie,
utknęłam na Dodekanezie ;)
Dlaczego wszystkie musicie okupywać stolicę?

Gratulacje Netgirl z okazji narodzin maleństwa.

Morulik mam nadzieję, że masz już dostęp do neta.

Pozdrawiam Was wszystkie GORĄCO!
 
obecna :)
ja tu często zaglądam ;)
Dodekanez? mmmmmmmmmm rozmarzyłam się :D
Ja już mam dosyć Aten choć w centrum nie mieszkam,chciałoby się gdzieś uciec,tym bardziej że ostatnio sporo znajomych zjechało do Polski lub planuje w najbliższym czasie.
Wiatr dzisiaj okropny, a u Ciebie mana to już nie mówię :D
pozdrawiam
 
A u nas dzisiaj piękna wiosna, słoneczko świeciło
a o wiaterku to mogłam tylko pomarzyć.
Akurat dzisiaj bawiłam się farbami olejnymi i bardzo przydałby
mi się przewiew ;)

Co do Aten to po tym co się ogląda w telewizji,
to rzeczywiście chce się stamtąd uciec.
Rozumiem i życzę spełniania marzeń :-)
 
W Atenach w ostatnich dniach raczej nadmiar wiatru :) troszkę chłodnego choć słonko już nieźle dopieka.
W piątek odwiedziliśmy zoo,Dominik przeszczęśliwy,zresztą i mnie się tam podoba :D
Od maja będą jeszcze delfiny i foki,to będzie już raj dla dzieci.
Ponad to zbyt wiele rozrywek dla małych dzieci to w tych Atenach nie ma a szkoda.
 
reklama
halo dziewczyny! myslalam,ze juz zadnej dziolchy nie znajde w Gecji mieszkajacej... my z mezem mieszkamy na Syros(wyspa,stolica Cyklad) juz 8lat. po grecku rozmawiamy prawie perfect.jestem mama malego Maximilianka,dzieki Bogu maly przesypia nocki,wstaje na papu tylko...na razie siedze w domu i opiekuje sie dzidzia mezem i domem i tak mi leci.do kraju nie mamy jak na razie zamiaru wracac,ale zobaczymy co ten kryzys przyniesie...fajnie,ze sie odezwalyscie dziewczyny!
 
Do góry