reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii 2020

KlaudynaA

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Luty 2020
Postów
57
Cześć, czy są jeszcze na forum dziewczyny, które spędziły ciąże w Irlandii? Interesuje mnie opinia na temat szpitali w Wexford lub Waterford, czym się kierować podczas wyboru? 🤔
 
reklama
reklama
Jezli nie chcesz pracowac w ciazy mozesz isc do GP i mu to powiedziec. Wystawi Ci zaswiadczenie,niezbedne,abys mogla przejsc na chorobowe. Musisz miec tylko nazbierana wystarczajaca ilosc skladek. Na kiedy masz zaplanowany lot? W sobote bedzissz u ginekologa ona tez Ci odpowie na wszystkie pytania. Poza tym z tego co sie orientuje sa wytyczne w zakladach pracy co kobieta w ciazy moze robic,a czego nie.
 
Hej HoneyBee, wlaśnie chcialabym popracować jeszcze bo lubię swoja pracę, ale wydaje mi się że niektóre obowiazki będą zbyt obciażajace lub niebezpieczne dla dziecka, np hałas maszyn, które czasem obsługuje 😩dlatego chcę to najpierw skonsultowac i porozmawiac z szefem, czy będzie miał jakieś propozycje dla mnie. Myślę, że ze składkami nie będzie problemu, w tej firmie pracuję na pełen etat, czesto z nadgodzinami juz od dwoch lat, podobnie w poprzedniej firmie, ale wiadomo zdrówko Maleństwa najważniejsze. Do GP wybieram sie w przyszlym tygodniu. A lot w piątek 14go lutego ;)
 
Ja mieszkam w Naas niedaleko Dublina. W ciąży póki co nie jestem ... Byłam w zeszłym roku niestety zle sie zakończyło :( Ale warto zawsze wiedzieć co i jak na obczyźnie. Pozdrawiam :)
 
Hej Asiu bardzo mi przykro z powodu Twojej straty :(
Wydaje mi się, że można latać w ciąży ale ekspertem nie jestem, poczytaj sobie o tym na mamaginekolog blog ona super wszystko wyjaśnia :)
Moja ciąża też nie była łatwa były plamienia, a później skracająca się szyjka, którą wykrył dopiero gin w Polsce. Byłam na chorobowym od 23tc, ale za to teraz mam już 3 latkę, może nie dokońca zdrową ale jestem szczęśliwa :)
Super, że jest tu ktoś z moich stron :)
 
Hej dziewczyny, Pani doktor potwierdziła ciąże i obliczyla, że to 5 tydzień wieku ciaży, aczkolwiek liczony metoda Naegelego, myślę że zostanie zweryfikowany przy kolejnych USG jak już coś zobaczymy, bo dzisiaj nie było widać pęcherzyka. Latać samolotem można od 18tego tygodnia, ze względu na promieniowanie kosmiczne, rendgen w bramkach i skoki ciśnienia, a jak usłyszała że to Ryanair, to juz w ogóle była stanowczo na nie 😂 Bardzo łatwo złapać tam infekcję i nawet narzekała na higienę załogi, cokolwiek to znaczy...Rozmawiałyśmy o diecie, standardowo mam unikać surowego miesa, ryb, owoców morza (krewetki moga być przywożone z Hiroszimy), ryb bałtyckich (państwowy inspektoriat wydał ostatnio oświadczenie o zagrożeniu dla zdrowia), wędzonych ryb rownież nie powinno się jeść, bo moga być nieprawidłowo uwedzonę i surowe w środku - ogolnie lepiej unikać wszelakich wędzonek; wątróbki, niepasteryzowanego mleka i jego przetworów, pleśniowych serów i serów dlugodojżewajacych również (chedarki precz, bo maja duża zawartość soli), a i jajka musza być dobrze ścięte i dokladnie wyszorowane. Pani doktor poleciła mi też urządzenie do ozonowania warzyw, owoców, produktów spożywczych i do wielu innych zastosowań, jest takie cudo na allegro :) Chyba tyle, pozdrawiam :)
 
reklama
Do góry