reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii 2020

KlaudynaA

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Luty 2020
Postów
57
Cześć, czy są jeszcze na forum dziewczyny, które spędziły ciąże w Irlandii? Interesuje mnie opinia na temat szpitali w Wexford lub Waterford, czym się kierować podczas wyboru? 🤔
 
reklama
Hej ja rodziłam w Waterford w październiku 2016 i jestem bardzo zadowolona, cały czas ktoś był koło mnie. Za to wizyty szpitalne są wszędzie takie same, długie kolejki i mało usg. Aaa i najlepiej się dowiedzieć czy w Wexford robią tem big scan na 20 tydzień, bo wiem że nie każdy szpital ma tą opcję, w Waterford jest.
 
Ja rodzilam w Wexford w 2017 i 2019. Chyba procedury wszedzie sa takie same. W Wexford jest mozliwosc " prowadzenia" ciazy przez polozne. Wchodzisz na wizyte o okreslonej godzinie bez czekania. Tylko pierwsze dwie wizyty musza sie odbyc w klinice,a tam no niestety troche sie czeka,ale to chyba jest tak samo w innych szpitalach....
 
Cześć Dziewczyny 😍 Jak ja sie cieszę, że się odezwałyście juppi! Pewnie będę miała wiele pytań :) póki co czekam do soboty, jedzirmy do polskiej Pani gin w Cork.
 
Przerwa w pracy, wiec stwierdzilam ze jeszcze zapytam, czy warto zrobic dodatkowe badania u prywatnego lekarza, czy pokrywaja sie one calkowicie z polskimi standardami? Czytalam ze irlandzka służba zdrowia podchodzi bardziej naturalnie do kwestii ciąży, ale chcialabym, zwlaszcza na poczatku ciąży, mieć porownianie. Czytalam tez, ze nie zawsze ma sie wgląd do wyników badań🤔
 
Powiem z własnego doświadczenia nie miałam wglądu do wyników badań, nawet nie zrobili mi krzywej cukrowej. Musisz dużo pytać, pytaj o wszystki dosłownie :) ja byłam w Pl na urlopie to mój gin mnie przebadał porządnie i badania krwii zlecił. Jeśli kiedykolwiek będę jeszcze w ciąży to będę robić dodatkowe badania genetyczne, ale to tylko moja opinia ;)
 
Tak przypuszczałam, właśnie dlatego rozpoczelam od umowiwnia prywatnej wizyty u polskiego specjalisty, mialam lecieć do Polski, ale troszkę się boje bo to dopiero poczatek 3 tc i nie chce ryzykować zwłaszcza że ostatnio Ryanair miał problemy z tlenem w sanolotach podczas kilku lotow😕
 
reklama
W sumie to chcialam bardziej potwierdzić, że wszystko jest ok i zapytać o opinię w sprawie lotu, bo bilety już od dawna kupione, ale i tak raczej nie polecę. Potrzebuje jeszcze zaświadczenie do pracy, żebym miała czarno na bialym co mogę a czego nie, więc wizyta i tak sie przyda. Wiem, że to tak na wyrost, ale wolę odrazu to załatwić, bo mam pracę stojącą i dość wyczerpujacą 😰
 
reklama
Jezli nie chcesz pracowac w ciazy mozesz isc do GP i mu to powiedziec. Wystawi Ci zaswiadczenie,niezbedne,abys mogla przejsc na chorobowe. Musisz miec tylko nazbierana wystarczajaca ilosc skladek. Na kiedy masz zaplanowany lot? W sobote bedzissz u ginekologa ona tez Ci odpowie na wszystkie pytania. Poza tym z tego co sie orientuje sa wytyczne w zakladach pracy co kobieta w ciazy moze robic,a czego nie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry