reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii 2020

KlaudynaA

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Luty 2020
Postów
57
Cześć, czy są jeszcze na forum dziewczyny, które spędziły ciąże w Irlandii? Interesuje mnie opinia na temat szpitali w Wexford lub Waterford, czym się kierować podczas wyboru? 🤔
 
reklama
Hekj Pati, Pani Dr Dorota Sanocka,a nastepna wizyta 23go lutego. Też myślałam mozna wcześniej, czytałam że tak od 14tc. Może dmucha na zimne, sama nie wiem, w każdym razie w przyszlym tygodniu i tak już nie miałam zamiaru lecieć, a dodatkowo sie upewnilam w decyzji.
 
reklama
😘 Caly czas staram się być spokojna i bardziej cieszyć się niż martwić, bo w końcu nic niepokojacego nie uslyszałam, wrecz zostalam pochwalona, ale to chyba już tak jest jak sie zostaje rodzicem, tak? Za dużo myśli w głowie😋
 
Ja rodzilam w Wexford w 2017 i 2019. Chyba procedury wszedzie sa takie same. W Wexford jest mozliwosc " prowadzenia" ciazy przez polozne. Wchodzisz na wizyte o okreslonej godzinie bez czekania. Tylko pierwsze dwie wizyty musza sie odbyc w klinice,a tam no niestety troche sie czeka,ale to chyba jest tak samo w innych szpitalach....

Cześć HoneyBee, przekopujac internet znalazłam jakies irlandzkie formum z 2014r. dotyczace USG w szpitalu w Wexford i tam dziewczyny żaliły się, że pierwszy scan miały robiony dopiero ok 20tc, czy też mialaś takie doświadczenie? Byłaś zadowolona z opieki i samego oddzialu? Jestem w kropce 😕 Cały czas się zastanawiam pomiędzy tymi dwoma szpitalami, bo odległość i czas dojazdu są dla nas mniej wiecej podobne, oba szpitale maja klinikę polożniczą, moja koleżanka rodzila 7 miesiecy temu na Ardkeen i byla bardzo zadowolona jak się nią tam opiekowali i jedynie co mnie odstrasza to Waterfordzkie korki, zwlaszcza przed mostem😩
 
Tak mialam pierwszy scan robiony w okolicy 20tc. Takie chyba sa reguly w kazdym szpitalu w ie 🤔.W drugiej ciazy podskoczylam na early pregnancy unit na szybki scan,ale to troche inna historia w porownaniu do wizyty w polskim gabinecie. Ja z opieki w Wexford bylam BARDZO zadowolona,ale fakt porownania nie mam,bo nie rodzilam nigdzie indziej🤷‍♀️. No ale jak pisalam wczesniej to nie jest Polska i to nie jest ciaza prowadzona tak jak w Polsce. Zreszta podejrzewam,ze pani ginekolog napomknela Ci to i owo w temacie.
 
Dziękuję Kochana, ja też nie mam bladego pojęcia, bo to pierwsza ciąża i odrazu w obcym kraju 😩 czytalam o rożnicach miedzy ciąża w PL i w IE, więc wiem jak to wyglada w teorii, rozmawialam też z kilkoma dziewczynami, które rodziły pare lat temu w Wexford jak i w Waterford, no i opinie są podzielone, jedne zachwycone, ale też po jednym przypadku, gdzie bylo cieżko, bo byly komplikacje i trauma..ale w Polsce też jest rożnie
 
Ja zdalam sobie sprawe jak wielkie to sa roznice wlasnie dzieki temu forum. Zamierzasz prowadzic swoja ciaze razem z ta pania ginekolog, u ktorej bylas w sobote? Pierwszy porod z corka tez mialam traumatyczny. Drugi piekny. Dziewczyny,ktore prowadzily moja ciaze byly super. Polozne przy porodzie tez,oprocz jednej,ale to dluga historia
 
Teraz cieżko mi podjąć decyzję, póki co bezpieczniej się czuję z pania dr, ale szczerze nie wiem czy dojazdy nie będą zbyt ciężkie bo to ponad 2h w jedną stronę, zobacze co też powie GP. Znalazlam takie opcje prowadzenia ciąży: "opiekę publiczną, opiekę półprywatną, opiekę prywatną, opiekę położnych (Midwifery-Led Unit), położne Domino (Community/Domino Midwives), położne społecznościowe (możliwość poródu w domu) i łączną opiekę przedporodową (G.P. i szpital)." Koleżanka z Waterford korzystała z Domino, a Ty?
 
reklama
Do góry