reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii 2020

KlaudynaA

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Luty 2020
Postów
57
Cześć, czy są jeszcze na forum dziewczyny, które spędziły ciąże w Irlandii? Interesuje mnie opinia na temat szpitali w Wexford lub Waterford, czym się kierować podczas wyboru? 🤔
 
reklama
reklama
A to ciekawe🤔🤔. W mojej drugiej ciazy lekarz( inny niz przy pierwszej) chcial,abym poszla na wczesny scan,aby wykluczyc ciaze pozamaciczna. Niestety babeczki w recepcji,zle wypelnily formularz i dostalam tylko list na ten glowny scan w polowie ciazy. Koniec,koncow sama zalatwilam sobie to usg w szpitalu.... Przez co moje glowne USG przesunelo sie o 4 tygodnie.
 
No właśnie dlatego ja wybrałam Waterford ze względu na możliwość szybszego scanu. Troszkę też nie rozumiem Irlandzkiej służby zdrowia scan na całą ciążę masakra.
 
Ja rozumiem o co w tym wszystkim chodzi i ich podejscie do sprawy,ale GDYBY sie cos zlego mialo dziac to w za*ek mozna sobie wsadzic to jedno usg. Jest wiele sytuacji,ze byloby wskazane,zeby te wizyty wygladaly troche inaczej i bylo wiecej badan 😪. Nie wiem czy sobie zdajecie,ale tu na wyniki badan krwi czekalam dwa tygodnie🙄... troche przegiecie,chyba wszedzie w kraju tyle sie czeka????
 
Ha pgólnie w ciąży miałam chyba 5 usg ze względu na plamienia w 9tc, później 10tc na early pregnancy scan, nastepne już te planowe w 12tc i w 21tc. I na sam koniec w 38tc taki szybki.
 
No właśnie dlatego ja wybrałam Waterford ze względu na możliwość szybszego scanu. Troszkę też nie rozumiem Irlandzkiej służby zdrowia scan na całą ciążę masakra.

Tak troszkę mało jednak, jestem po rozmowie z szefową i zadzwilo mnie jak super zareagowała, sama polecila mi Szpital Regionalny w Waterford, maja Early prangency department, lepszy sprzęt i to wcześniejsze USG, nawet juz wiem który lekarz jest miły ale taki no zakrecony trochę, a który bardziej rzeczowy uff😰 Myśle, że decyzja zapadła 🤗💕
 
reklama
Ja rozumiem o co w tym wszystkim chodzi i ich podejscie do sprawy,ale GDYBY sie cos zlego mialo dziac to w za*ek mozna sobie wsadzic to jedno usg. Jest wiele sytuacji,ze byloby wskazane,zeby te wizyty wygladaly troche inaczej i bylo wiecej badan 😪. Nie wiem czy sobie zdajecie,ale tu na wyniki badan krwi czekalam dwa tygodnie🙄... troche przegiecie,chyba wszedzie w kraju tyle sie czeka????
Tak tez bylam w szoku, podobno standardowo jest tydzień. W tym szpital w Waterford jest moze lepszy ze sa przygotowani technicznie na wcześniaki i jezeli coś Ciebie niepokoi przed 20tc to mozesz to szybko sprawdzic na miejscu, bo po prostu w Wexford nie ma takiego sprzetu. Dodatkowo szefowa mi mowila ze ona miala ciaze zagrożona, wiec miala prywatna opiekę prowadzona przez lekarza nie położne i zawsze widziala sie z tym samym, az do porodu. Kosztowalo to kupę kasy, ale dobrze miec taka wiedzę
 
Do góry