reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

reklama
No hej kobiety ja też się wygrzewałam ale nogi mam jak banie nie wyobrażam sobie 30stopni w Polsce:tak:koleżanka była u Dr.S rozwarcie ma na 2cm i plami szykuje się do szpitala;-)jutro napiszę co dalej:-):-)
 
hej dziewczynki w Lahinch też dziś było pięknie... nawet jeszcze jest... ale ja już nie mam siły :-p jutro rano znów jedziemy gdzieś bo normalnie w taką ładną pogodę to szkoda w domu siedzieć;-)
 
Witam
To może sie spotkamy jutro po południu po tym air show ja pracuje do 3.30 anieczka co ty na to dziewczyny moze sie zmobilizujemy jutro ma byc łądnie:)
Anieczka i gdzi eten dzynek od ciebie hihihi

pozdro
 
hej dziewczynki:) nie byłam tu od 2 dni i teraz spędziłam 15 minut na "nadrobieniu zaległości" :)
o tych Cygankach też słyszałam - okradły w ten sposób koleżanki koleżankę - ponoć mówią po polsku, jest ich dwie (jedna młoda w ciąży) ale to tylko tyle, co wiem...
widzę też, że nieźle orientujecie się w tym macierzyńskim, więc moze mi powiecie, czy mam szansę go dostać? w Irl pracowałam bez żadnej przerwy od października 2006 do sierpnia 2008... potem "mała sprzeczka" z szefem i wylądowałam na socjalu. od 4 kwietnia znów pracuję. byłam kilka razy w socjalu i w citizenie i za każdym razem mówią mi co innego. przed wyjazdem do Irl pracowałam w Polsce - od 2000 roku do końca września 2006 (mówiłyście, że to się liczy?). dałam wypełnione papiery na maternity benefit do swojej HR managerki, żeby mi podpisali. ponoć mają wysłać już do tego całego biura... czy ja dostanę odpowiedź przed porodem, czy po porodzie? bo jeżeli mi przyznają, to z chęcią pójdę na jakieś zwolnienie... nie mam siły już biegać, a nie chcą mnie przenieść do innego działu:( porażka...
 
Andzulinka ja miałam identyczna sytuacje jak twoja z tym, że przerwa od połowy listopada-jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciązy zostałam w domku, bo wczesniej poronilam wiec musialam lezec na poczatku a głupia nie pomyślałam o chorobowym...Na pracę mnie wzięło w styczniu ale powiedzieli mi że i tak na maternity leave nie mam co liczyć bo musi myć 36 nieprzerwanych składek przed porodem. źle się czułam więc nie chciałam narażać maleństwa i zostałam w domku. A ponoć jeśli się ma wcześniejsze składki za poprzedznie 2 lata więc w naszym przypadku biora 2007 to macierzyński dostałybyśmy. Więc czekaj na swoje a odpowiedź szybciutko powinnaś dostać-najdłużej do 4tygodni
 
uffff... dzięki... czyli nie zostało mi nic innego, jak czekać. to będą chyba długie 4 tygodnie... tylko teraz nie wiem, jak sprawdzić, czy wysłali moje papiery z head officu do maternity :( bo dałam je naszej HR manager a ona czasem ma spóźniony zapłon... (a head office jest w dublinie) odczekam może z tydzień i zadzwonie do maternity.
 
o tak tak , tam jak się przypomnisz to też szybciutko wygrzebią twoje papiery z pod tej sterty i możesz nawet na drugi dzień odpowiedź dostać. To trzymam mocno w kciuki. Ja zawaliłam ale z następnym maleństwem już będę mądrzejsza;)
 
dzięki:) ja uciekam już spać. rano znów do roboty, a że to sobota, to pewnie będę wracać do domu "na kolanach" :( kolorowych snów
 
reklama
Andzulina- decyzje o tym, czy zostalo ci przyznane maternity dostaniesz przed porodem. Ja dostalam jakis tydzien temu, a dzis przyszla informacja ile mi sie nalezy kaski. Zostanie mi placone od 11 czerwca czyli 2 tyg, przed planowana data porodu. Ale bezwzgledu na to, czy dostaniesz czy nie, na zwolnienie lekarskie mozesz sobie przeciez pojsc. Twoj GP moze ci takie wystawic i bedziesz sobie co tydzien do socjala wysylac. To, ze jestes na zwolnieniu nie znaczy, ze ci to przeszkodzi w otrzymywaniu maternity. Ja jestem na tym beneficie juz od 26 tyg. ciazy:tak:

Edit- no dobra ja sie tu uzewnetrznilam ale nie odswiezylam strony i nie zobaczylam, ze tu Olivca juz z odpowiedziami sie wychylila a sama Andzulina poszla w kime...hehe ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry