reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

[nomedia="http://www.youtube.com/watch?v=gn8odH9--C8&feature=PlayList&p=889139AF17B8289B&index=28"]YouTube - Funny Baby[/nomedia]
:-D;-)

Kamcia ja jestem za :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Agusiek dzieciaczek cudowny.Aż sama brechtałam jak oszalała ale przebijam Cię:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=-0DEoSzuQRc"]YouTube - Czworaczki[/ame]
 
Ostatnia edycja:
hahaha no tak Anineczka co cztery uchachane gebulki to nie jedna hahaha ale wspolczuje tej mamusce:-Djeszcze jak sie smieja to luz gorzej jak rycza:-D:-D:eek:
 
hahaha no tak Anineczka co cztery uchachane gebulki to nie jedna hahaha ale wspolczuje tej mamusce:-Djeszcze jak sie smieja to luz gorzej jak rycza:-D:-D:eek:
Wiesz chyba każdy to mówi,że jak płaczą to juz nie tak wesoło :eek::eek:
ja też jej współczuję.
Never ever by Bóg mnie tak uszczęśliwił :eek::eek::-D

Kamcia ja po prostu zadzwonię do Ciebie z rańca :-D:cool2:
 
witam babeczki...widze ze u wszystkich humorki dopisuja...;-)
i ja moge sie pochwalic piekna pogoda chociaz w mojej miejscowosci to niestety rzadkosc;-)ale faktycznie łysy dawał czadu dzisiaj dzionek minoł milusio...
ps.wroce jeszce do tematu maternity kobitki;-)
dzisiaj wysłałam apelacje w mojej sprawie z tym listem ze szkoły..
nic tylko czekac i sie modlic..w miedzy czasie poczytałam dosyc sporo o warunkach otrzymania maternity..i czegos tu nierozumiem na jednym forum napisnae jest...ze
zeby matrnity zostało przyznane tzreba spełnic JEDEN z wymienionych waronkow:- Mieć opłacone składki PRSI za okres minimum 39 tygodni w ciągu 12 miesięcy przed przejściem na urlop macierzyński; LUB

- Mieć opłacone składki PRSI za okres 39 tygodni od rozpoczęcia pracy oraz zasadniczo mieć opłacone składki przynajmniej za okres 39 tygodni lub kredytowane składki w pełnym [zakonczonym] roku podatkowym poprzedzającym rok przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego. Przykładowo dla kobiet przechodzących na urlop macierzyński w 2009 roku, właściwym rokiem podatkowym jest rok 2007. Jeśli rok podatkowy następujący po nim kończy się przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego (w tym przypadku roku 2008), składki z tego roku podatkowego być pomocne w uzyskaniu zasiłku macierzyńskiego; LUB

- Mieć opłacone składki na ubezpieczenie społeczne za okres minimum 26 tygodni we właściwym roku podatkowym oraz mieć opłacone składki za okres minimum 26 tygodni w roku poprzedzającym właściwy rok podatkowy.
Pytanie ktore mnie wciaz nurtuje brzmi :czy pomimo wyzej spełnionych warunkow czy 1warunku..jezeli przestało sie pracowac .w 1miesiacu ciazy..(.jezeli nie przejde na macierzynski najwczesniej na16 tygodni przed rozwiazaniem) ,,,to i tak nici z benefitu???
Mnie się wydaje że u Ciebie wchodzi w grę ten podpunkt drugi... :
"Mieć opłacone składki PRSI za okres 39 tygodni od rozpoczęcia pracy oraz zasadniczo mieć opłacone składki przynajmniej za okres 39 tygodni lub kredytowane składki w pełnym [zakonczonym] roku podatkowym poprzedzającym rok przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego. Przykładowo dla kobiet przechodzących na urlop macierzyński w 2009 roku, właściwym rokiem podatkowym jest rok 2007. Jeśli rok podatkowy następujący po nim kończy się przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego (w tym przypadku roku 2008), składki z tego roku podatkowego być pomocne w uzyskaniu zasiłku macierzyńskiego; "
i mam też taką nadzieję.... ja odeszłąm na zwolnienie 2 tyg temu i też liczę na to że dostanę to macieżyńskie:tak:
Tu mi mówią że po prostu muszę mieć z 3 lat łącznie 39 składek więc tego się tr rzymam. albo też podpunkt 3 czyli że w tym roku czyli 2009 musisz mieć 26 składek i w roku 2008 też powinnaś mieć 26 składek...
na to w razie czego ja też się łapię ... więc obaczymy...
mam nadzieję że Ty tak samo :tak:
Jednak nie jestem do końca pewna czy ja sama dobrze to sobie tłumaczę ale myślę że tak:-)
 
dziewczyny sorki ze pytam bo wczoraj widzialam juz gdzies o tym pisane ale nie moge zanlesc....o ktorej jutro jest pokaz tych samolotów??:-)
o 11:30

My sie wybieramy wiec napewno bede... tylko mam nadzieje ze dokulam sie z moim chlopcem uciekajacym... no i Martuśka tez bedzie wiec moze gdzie sie uda nam spotkac jesli dziewczyny sie wybieraja
 
:-)Dzis znow slonko wiec ruszamy na Salthill na te pokazy.
Wczoraj pol dnia spedzilismy w Dockach a wczesniej zakupki. Ostatnio nie mam czasu na nic a domek wola-posprzataj mnie troszke:shocked2::sorry::eek: Oki jak pogoda sie popsuje;-):happy:.

Dziewczyny trzymam kciuki za wasze macierzynskie mam nadzieje ze wam zalicza okresy skladkowe no i dobre pieniazki dadza.

Uciekam smykowi dac drugie sniadanko i powoli szykowac sie na dluzsze wyjscie.
Milego dnia zycze a moze spotkamy sie na promenadzie? Nigdy nic nie wiadomo:-D
 
reklama
Do góry