reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Kanady jestescie????

Witam Misia,,sorry ale chyba z dziewczyn z Kanady ja tylko zostalam,dosyc malo ich bylo to gdzies poznikaly,a ja i tak sie udzielam na tym forum to przy okazji zagladam.

Misia,ja z mezem mieszkamy tutaj juz od 7 lat,ale to juz tez nie jest tak jak pare lat temu,wszystko drozeje a place nie ida w gore,ale jak masz srednia prace to mozna sie utrzymac na przyzwoitym poziomie,napewno jest latwiej niz w Polsce,ja tez jestem w ciazy podobnie jak ty chyba bedziemy rodzic w podobnych terminach,mam jeszcze 18 m, coreczke wiec juz drugi rok nie pracuje,ale moj maz potrafi nas utrzymac,a w Polsce bysmy chyba nie dali rady...nie wiem jak jest w Irlandi ale mam nadzieje ze ten kryzys gospodarczy powoli zmierza ku koncowi
Moj maz marzy zeby wyjechac do Australi ale ze wzgledu na ciezkie zimy tutaj,ale ja nie chce zaczynac wszystkiego od nowa,tymbardziej jak masz dzieci

O prace nie jest ciezko,nie wiem czym sie zajmuje twoj partner,ale kto chce pracowac prace znajdzie,jezeli jestes tutaj legalnie masz prawo do pelnej opieki lekarskiej lacznie z porodem rodzinnym,znieczuleniem i tpd:placimy za to za dentyste i okuliste.Jezeli masz jeszcze jakies pytania to nie krepuj sie i pytaj:happy:Pozdrawiam serdecznie!!!
 
reklama
Hello!!! Ja tez jeszcze jestem, ale wstyd sie przyznac, ten watek mi umknal, bo od poczatku udzielam sie na innym:tak: A zreszta troche ze tak powiem przemeczona jestem tym zimowym siedzeniem w domu, to na nic weny nie mam, zwlaszcza ze przy okazji pare spraw na glowie, bo chcemy za kilka miesiecy do PL jechac, a jednoczesnie zmieniac mieszkanie, wiec troche mnie to juz powoli pochlania...
Misia, ja sie nie za bardzo wypowiem w poleceniu Kanady do stalego zamieszkania, bo dopiero niewiele ponad 2 lata tutaj mieszkam i jeszcze ciagle sie przyzwyczajam;-):-D Aaaa, no i w Quebecu mieszkam, a francuskiego jeszcze nie znam, wiec dla mnie mega przeszkoda zeby sie tu naprawde dobrze czuc:tak:
 
Hello!!! Ja tez jeszcze jestem, ale wstyd sie przyznac, ten watek mi umknal, bo od poczatku udzielam sie na innym:tak: A zreszta troche ze tak powiem przemeczona jestem tym zimowym siedzeniem w domu, to na nic weny nie mam, zwlaszcza ze przy okazji pare spraw na glowie, bo chcemy za kilka miesiecy do PL jechac, a jednoczesnie zmieniac mieszkanie, wiec troche mnie to juz powoli pochlania...
Misia, ja sie nie za bardzo wypowiem w poleceniu Kanady do stalego zamieszkania, bo dopiero niewiele ponad 2 lata tutaj mieszkam i jeszcze ciagle sie przyzwyczajam;-):-D Aaaa, no i w Quebecu mieszkam, a francuskiego jeszcze nie znam, wiec dla mnie mega przeszkoda zeby sie tu naprawde dobrze czuc:tak:

pryzybela
,a do Polski do lecicie na stale?my tez czasami myslimy o zmianie kraju ale z tego co slysze wszedzie jest tak samo,ja powoli juz zaczynam wariowac od tego siedzenia w domku,moja mala szaleje,chcialaby poszalec na dworzea tu codziennie pada snieg i jest bardzo zimno,oby do wiosny...:-)No a wtedy bede miala juz brzuszek do ziemi i ciezko mi bedzie gdzies wyjsc,mam nadzieje ze mama da sie ublagac i przyjedzie na miesiac albo dwa z Polski.Pozdrawiam:tak::tak:
 
Beata, no na stale to nie....wlasciwie to bym chyba nie chciala na stale do Polski, tylko moze gdzies do Europy, blizej rodzinki..... Ale mysle ze jednak tutaj bedzie trzeba korzenie zapuscic (moj maz juz ponad polowe swojego zycia w Kanadzie mieszka)
A jak to mowia: "tam dobrze, gdzie nas nie ma";-):-D

Ja juz tez wlasnie jobla dostaje z tym uwiezieniem w domu:baffled: Staram sie Kaye brac chociaz na pol godzinki, jak nie jest zimniej niz -15 i nie ma zimnego wiatru, ale co to jest?...Wiecej ubierania niz siedzenia na dworze. Ale trzeba cos organizowac, zeby nie zwariowac;-)
Oj faktycznie u Ciebie jak dzidzia w drodze, to tez sie ciezki okres szykuje, zwlaszcza na poczatku i przy starszym maluszku w domu.... Mam nadzieje, ze sie Twoja mama zlituje i przyjedzie, bo faktycznie by sie pomoc przydala....
Ja tez bym juz chciala drugiego maluszka, ale chyba najpierw musze zrobic prawko, pojsc na kurs jezyka i przede wszystkim dziecko do przedszkola wyslac, bo innaczej nie dam rady. Na szczescie byc moze od wrzesnia nam sie uda ja poslac, to bede miec troche czasu na swoje sprawy:)

Ale przede szystkim: niech sie ta zima w tym roku jak najszybciej skonczy!!!!!!!:-)
 
No wlasnie jak ja pomysle ze mam mala ubierac 15 m. i wyjsc na 30.m.to mi sie wszystkiego odechciewa...ale tez staram sie wychodzic,chociaz raz dziennie...

Ja robie prawko dopiero po urodzeniu dzidzi,zdalam juz teorie a teraz jazde,nie mam wyjscia bo maz pracuje caly dzien a ja bede uwiazana w domu z maluchami.
Ja chce Viki poslac tez do przedszkola,ale tylko moze na dwa dni jak sie male urodzi,bo ona jest bardzo niesmiala,a pozatym to strasznie mi jej szkoda,ale miedzy dziecmi napewno bedzie jej super.Pa.:happy::happy::happy:
 
Czesc dziewczyny! Dzieki za odpowiedzi. Ja wlasnie tez nie jestem przekonana, czy chce zaczynac wszystko od poczatku w nowym kraju. Stad te wachania i myslenie - a jak nie tu to gdzie? Kanada jako kraj anglojezyczny i otwarty dla polakow wydal mi sie najlepszy. Ale z drugiej strony cholernie daleko od domu....mimo, ze jestem w Polsce mniejwiecej 3 razy w roku to i tak teskno. Podejrzewam, ze jakbym mieszkala w Kanadzie to jeszcze rzadziej zagladalabym do kraju. A jesli chodzi o pogode, to taka zima ile tam trwa? A jak wyglada lato? Pytam bo tu w Irlandii nie ma w zasadzie roznicy miedzy porami roku....po prostu ciagle leje i tyle...depresyjna pogoda na maxa! Dobrze, ze opieka lekarska za darmo. Tutaj trzeba wszedzie placic ciezkie pieniadze. Tylko opieka dla ciezarnych jest damowa. Pozdrawiam:)
 
Czesc dziewczyny! Dzieki za odpowiedzi. Ja wlasnie tez nie jestem przekonana, czy chce zaczynac wszystko od poczatku w nowym kraju. Stad te wachania i myslenie - a jak nie tu to gdzie? Kanada jako kraj anglojezyczny i otwarty dla polakow wydal mi sie najlepszy. Ale z drugiej strony cholernie daleko od domu....mimo, ze jestem w Polsce mniejwiecej 3 razy w roku to i tak teskno. Podejrzewam, ze jakbym mieszkala w Kanadzie to jeszcze rzadziej zagladalabym do kraju. A jesli chodzi o pogode, to taka zima ile tam trwa? A jak wyglada lato? Pytam bo tu w Irlandii nie ma w zasadzie roznicy miedzy porami roku....po prostu ciagle leje i tyle...depresyjna pogoda na maxa! Dobrze, ze opieka lekarska za darmo. Tutaj trzeba wszedzie placic ciezkie pieniadze. Tylko opieka dla ciezarnych jest damowa. Pozdrawiam:)

Hi misia u nas zimy nie naleza do latwych...bardzo dokuczliew sa silne wiatry,ale to zalezy od roku bywaja i lzejsze a co do lata czesto jest upalne i suche,tak ze w sam raz na wyjazdy nad jeziora ktorych tutaj pod dostatkiem,tak sie przewarznie spedza tutaj czas w tygodniu ciezka praca a w wolnym czasie ludzie wyjezdzaja albo na narty,nad jezioro lub kto co woli,troszke jest latwiej niz w Polsce no ale tam jak masz dobra prace to tez jest okay.Nie za bardzo orientuje sie jak jest w europie bo nigdy nie bylam,moja siostra studiuje w anglii i narzeka ze bardzo drogo.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hi Basienko:-D:-D:-D ktos w koncu sie odezwal.dziewczyny z Canady chyba nie maja czasu,za bardzo sie tutaj udzielac:-D:-D:-D
Musze gadu gadu sobie dopiero zalorzyc,:wściekła/y:A w jakim miescie mieszkasz jesli moge zapytac?My mieszkamy jeszcze w Mississaudze ale sprzedajemy wlasnie nasze condo i chcemy isc bardziej na polnoc.

Pozdrawiam
 
Do góry