reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Kanady jestescie????

Hej.
Neti dziekuje za mile slowka,ale zadna ze mnie bohaterka,kobity maja po 3 czy 4 dzieci i pracuja,to jest wyczyn.Jesli chodzi o ta poduche rogala ja ja mam,w ciazy mi b.przydala a moj syn ja uwielbia i spi z nia he he.Tylko poszewka kiepskiej jakosci i pozolciala,nawet bleach nie pomogl.
Zielona to jakies zdzierstwo z tym czyszczeniem ,ja mysle ze oni w balona sobie leca:szok:.
Usmiechnieta zapomnialam napisac,natepnym wy wpadacie do nas:tak:.jak pisalas ze Amelka sie czolga i wspina na Ciebie,to sobie pomyslalam ze ona moze wogole nie bedzie raczkowac,tylko od razu przy meblach stanie .Pozwol jej sie czolgac w domu ,sama widzialas co moja robila hehe.
Boniu ja jeszcze prezentow nie mam,jutro chyba do toys r us pojade.Kazdego dnia cos wypada rano a pozniej to Olivka spac idzie,potem po Lukaszka i po sprawie.Smiejcie sie ze mnie ale my juz ubralismy choinke,Lukaszek jest taki szczesliwy.
Milego dnia.
 
reklama
Hej dziewczyny,

Dzis takie slonko i bezwietrznie, ze az sie wybralysmy szybko na jakies zakupy..
Ogladalam w target sanki bo sa takie drewniane, tylko dosc niskie i plozy mialy drewniane bez zadnego metalu pod spodem i stwierdzilam, ze moze jednak poczekam na porzadny snieg a jak spadnie to moze wybiore sie bo tu tycy polacy sprowadzaja wozki i sanki i zobaczymy co oni maja.
Pozatym kupilam Amelce http://www.fisher-price.com/en_CA/products/76874 bo ciocia jej juz kupila http://www.fisher-price.com/en_CA/products/76874 dokupie jej tylko jakies zabawki do wanny co by z niej przestala wyskakiwac i wszystko zapakuje w jakis szeleszczacy papier i mysle, ze ten papier i tak bedzie najlepsza zabawka ;)

Pozatym siadlam sobie dzis rano z herbata i czytalam co napisalyscie i slysze ze ta mala zmora cos mruczy, ale nie wrzeszczy jak to ma w zwyczaju po przebudzeniu, wkoncu sobie mysle a pojde i sprawdze a ona sie podciaga w lozeczku, wchodze a ona stoi i zaciesza tylko tylek jej sie na boki kolysze na tych malych nozkach.. Dobrze, ze mnie cos ostatnio tknelo i jej lozeczko opuscilam bo jeszcze by jej sie zachcialo wyskakiwac.. Troche zaluje ze nie kupilam sobie monitora z kamerka, moze jak bedzie jakis deal dobry to sobie zakupie, do nastepnego sie przyda.
Pestka kto ja tam wie, pelza po podlodze jak wyscigowka ale tylko jak ma jakis cel bo jak ja polozysz to przypelza pod nogi i wrzeszczy zeby ja podniesc. Przy meblach na szczescie sie jeszcze nie podciaga tylko przy mnie, zawsze musi miec moja reke, jedna wystarczy ale tak chyba ona czuje sie bezpieczniej. Hehehe a twoja Olivka byla mistrzem jak zasowala po trawie za pilka Lukiego.. Musimy sie zgadac jak bedziecie mieli chwile czasu jakiegos dnia.
My tez juz mamy ubrana choinke, takze sie nie przejmuj, ja sama lubie siasc wieczorem na kanapie i na nia popatrzec, Amelka na szczescie sie rwie sie do niej dalej pozostala fanka smieci na podlodze.
Pytanie jeszcze pamietasz moze kiedy zaczelas dawac maluchom mleko krowie, bo ostatnio jak kupowalam baby food jakies w Superstore to tam se wzielam taka broszure i bylo ze od 9-12 mc mozna wprowadzac, w PL mowia ze najpredzej po 12 mc. Jogurty to kluska juz je chyba od 6, w zasadzie to ja sie tak sztywno ie trzymam tych wytycznych ale mnie to zaciekawilo.

Lece bo juz sie alarm wlaczyl, dobrego dnia !
 
Nie moge znalezc pierwszej faktury od dentysty. Mozliwe, ze cos pomieszalam z tym rachunkiem i wcale nie bylo 300... Dopytam w piatek. Jak szukalam dentysty w kilinice pod domem za pierwsza wizyte policzonoby mi 350.
A wczoraj mialam scaling 5U. Koszt: 275 w piatek mam miec klejne 5U plus fluor i polish. Ja mialam nieszczescie do rzeznikow a nie dentystow - ostani wyrwal mi bez znieczulenia i bez zgody 7 z zakleszczonymi korzeniami. Malo co z bolu nie zeszlam. No i od tamtego czasu do dentysty nie chodzilam, bo sie smiertelnie balam. Nawet jak tydzien temu opowiadalam historie dentyscie, nie bylam w stanie zapanowac nad emocjami (nerwami) i jak dziecko sie rozryczalam i nie moglam przestac.


Usmiechnieta, moja Kostka pelzala i na tylku jezdzila. Jakos tak w grudniu zaczela podciagac sie i stawac, a chwile po tym raczkowac. I tak raczkowala/chodzila przy meblach do 14 miesiaca zycia, gdy wreszcie puscila sie i poszla.
O, pytanie nie bylo co prawda do mnie, ale my zaczelismy dawac krowie jak mala miala ciutek ponad rok. chyba rok i dwa miesiace. Mieszanka zaczela ja uczulac, a krowie nie.


My choinke chyba w sobote nabedziemy. Niestety sztuczna. Dobrze, ze sa nawet calkiem ladne i stosunkowo niedrogie. Poki co sukcesywnie kupuje ozdoby. Za chwile ubieram Kostke i idziemu jakies bombki zdobyc ;-)
 
Ostatnia edycja:
Usmiechnieta,bardzo fajny ten walker,widzialam dzisiaj w walmart.
Jesli chodzi o wprowadzanie mleka krowiego to ja zaczelam wczesnie od 8 miesiaca ale mowia zeby male ilosci bo moze uczulac.Np raz dziennie i moze sprobuj z sipy cup,zreszta ty nie musisz dawac krowiego ,sprobuj almond(te z lodowki) jest tez kozie.A potem z czasem jak brzusio bedzie ok to zwiekszaj ilosc.Czytalam na kanadyjskim babycenter ze nie ktore babki mieszaja mm i np krowie i z czasem przechodza tylko np na krowie.Moja Mala wogole mm nie rusza.
Bylam z dzieciakami na chwile w walmart,moje zakupy trwaly 5 minut,Mala zaczela uciekac,ja za nia a jak ja bralam na rece to ryk i wyk,mowie wam wyszlam bez energii,gdzie tu prezenty kupywac.
A tak oderwane od tematu,w piatek zawiozlam Lukiego do szkoly a Olivka zostala z tata(na pol godz)dogorywajacym na kanapie.Wracam,stoje w drzwiach i czuje kupe z daleka,pytam sie go czy Olivka zrobila kupe a on:"Nie wiem nic nie mowila":szok:On na serio ,kurde zasnal na kanapie a mala robila co chciala.Kupsko taaaaak wielkie ,po szyje.No i wez zostaw dziecko chlopu:eek:.
Ide walczyc z moja dzieciarnia .pa
 
Hej,

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi.
Ja tez bylam dzis w walmart stad tel walker, nie chcialam jej kupowac niewiadomo czego bo i tak juz z salonu mamy plac zabaw no i bedzie na chwile dluzej, bo narazie bedzie mogla sobie tam popstrykac z przodu a jak jej przypasuje to moze z czasem pochodzi z nim troche.
Mnie tam sie wcale nie spieszy zeby moja Amelka biegala, ciesze sie bo ja wsadze ja w taki sklepowy wozek a ona macha nogami, oglada i cieszy sie jak szalona bo nie kaze jej siedziec w jej dzieciecym wozku. Pestka ty to masz szalenstwa teraz, za to zakupow rzadnych.

Maupa sorki jezeli zabrzmialo tak jakbym pytala tylko pestke, chodzi o to ze ona na swiezo z tym jakie tu panuja normy czy zalecenia, dzieki za odpowiedzi, pytam bo moje dziecko jak wstawalysmy zawsze to zjadla sobie odemnie, polezalysmy troche, pobawilysmy i potem schodzilysmy na dol ja jadlam sniadanie a ona jako byla juz pojedzona skubala sobie jakies owocki albo warzywka ale teraz jej w glowie tylko zabawy a jak w dzien chce ja nakarmic to zazwyczaj ma mine mowiaca- matka wez sie z tymi cyckami schowaj. Kaszek ona nie lubi zadnych, zawsze konczylo sie tym ze kasze zmywalam ze sciany, jedynie otmeal taki co jej sypie do przecieru z owocow, ale ostatnio dalam jej dwie lyzki kaszy manny na mleku czy owsianki ( ja sama lubie zjesc z owocami ale tylko na mleku ) i podeszlo jej, uczulenia nie miala, zreszta nigdy na nic jej sie nie zdarzylo, nie szalalam jeszcze z iloscia tego mleka, ale moze pojde w ta strone zeby jej cos cieplego na sniadanie zaserwowac.

Maupa wspolczuje ciprzezyc z dentysta, ja tez nie mam za milych wspomnien ale nie bylo nigdy az tak zle jak ty opisujesz. Najgorsze jak idziesz do specjalisty i ufasz mu bo sie na tym za dobrze nie znasz a on se samowole i noewiadomo co odprawia..
Co do facetow iopieki to ja pestka jak Amelka byla malutkato pamietam jak przyjechal do nas znajomy , ja polozylam Amelke a ze on sobie z moim mezem wypil jakies piwo to pojechalam go odwiezc bo niedaleko, zostawilam mezowi glosnik na stole. Wracam, wchodze do domu a to malenstwo wrzeszczy a moj maz na kanapie spi w najlepsze. To bylo pierwszy i ostatni raz, teraz jak z nia zostaje to jej z. Oka nie spuszczam, zreszta oni sie teraz swietnie dogaduja, moj maz nauczyl ja krecic glowa na nie o jak on cos do niej mowi to ona caly czas tak kreci no normalnie komedia, jakbym miala dwoje dzieci w domu a nie jedno.

Dobrej nocy
 
Usmiechnieta, dobrze, ze ten pchacz kupilas. To fajna i rozwojowa zabawka i mozliwe, ze Amela bedzie sia nia bawic bardzo dlugo.


Ja slubnego do home depot wygnalam coby jakies drzewko przytargal i dzis akcja choinka. Poki co usiluje czesciowo odgruzowac mieszkanie - meble juz poprzesuwalam. Dzis jeszcze boj ze starym bede musiala stoczyc, bo trzeba stary mebel wywalic, a ten dziad jeden ;-) wszystko trzymalby do usranej smierci. I nie chwyta, ze scian gumowych nie mamy, ani ze do trumny mu tego badziewia nie wsadze.
 
Hej,hej.
Olivka wlasnie zasnela mi przy cycu,drugi raz i nie wiem czy znow ja jakies chorobsko atakuje...
Zielona fajnie,ze stary choinke przyciagnie,Kostka bedzie sie cieszyc.A Ty jeszcze pracujesz w tym hoteliku,czy juz zamkneli??Jak z tym dentysta?
Neti,Usmiechnieta co u was?
Troche malo nas tutaj:confused:
 
Pestka, mam nadziele ze Olive jednak chora nie bedzie.
Z dentysta OK. Znaczy w piatek mialam dalszy ciag czyszczenia plus fluor i polerowanie. Zostalo mi jeszcze troche ponad 200 z ubezpieczenia, wiec we srode ide cos tam zalatac i to juz bedzie limit na ten rok.
No i dowiadywalam sie w innych klinikach i ten moj dentysta wcale drogi nie jest, a i opinia cieszy sie dobra. No i dowiedzialam sie przy okazji, ze jak mi juz wylecza co trzeba, dostane darmowe wybielanie. Super.


Wlasnie choinke ubralysmy i jest nawet ladna.

Troche malo nas tutaj
xconfused.gif.pagespeed.ic.9DSZ1U73wc.webp
ano malo. Juz jakis czas temu zauwazylam, ze polonia kanadyjska jest specyficzna, a ta z Ottawy to juz w ogole
 
reklama
Hej dziewczyny,

Wreszcie dopadlam komputer bo ostatnio to jakos nie bylo kiedy.. Postka, to fakt nie ma ale ja jak ide do restauracji to szczerze mowiac wole isc do greckiej czy wloskiej bo schabowego czy gulasz to moge sobie w domu ugotowac, chociaz jako sam fakt to sie zgadza tylu tu polakow a restauracji porzadnej nie ma, dobrze, ze sa polskie sklepy chociaz bo wlasnie sie zastanawialam jak bym zrobila moja ulubiona ogorkowa bez kiszonych ogorkow hahahah ;)

Maupa jak czyszczenie juz skonczone ? czekasz na nowy rok kalendarzowy pewnie co by nowy limit wszedl.
Pestka jak tam u Was, zdrowi ? Olivka to juz pewnie gania Lukiego po calym domu ;)
Neti sypiasz dalej dobrze ?

Ja jakos od soboty chodze do tylu, bylismy na christmas party, bawilismy sie fajnie ale to juz nie to co w zeszlym roku, kiedy to odsypialismy party przez pol dnia heheh, chociaz ciocia i tak swietnie dawala sobie rade a moja corka dopiero o 10 postanowila sie obsikac a ze mala zmijka sie wije przy przebieraniu wiec trzeba bylo isc z odwetem.
Wczoraj posadzilam moja kluske w salonie na podlodze z zabawkami i poszlam sobie zalac herbate, dobrze nie zdazylam jeszcze nasypac cukru a ten maluch przy moich nogach i to nie przypelzla jak to miala w zwyczaju tylko zaczela sobie raczkowac i jak juz zaczela to caly dzien wchodzila pod stoly, szafki normalnie oczy to trzeba miec na okolo glowy:szok: z raczkowania juz sobie sama siada i nie drze sie zeby jej pomoc wiec pelen serwis.
Zamowilam juz bramki na schody przyjda za jakies dwa dni to bedziemy montowac.
Bylam dzis na sq1 kupic sobie jakies porzadne rekawiczki iprzypadkiem przechodzilam po gymboree a tam wyprzedaz wszystkiego co w sklepie za 19.99 and up i kupilam kurtke jeszcze jedna co by miala na zmiane przeceniona za 60$ na 20$ i spodnie ocieplane tez za 20$ taka niespodzianka. Amelka oczywiscie wniebowzieta bo w sklepie masa ludzi i jest kogo zaczepiac, takie towarzyskie dziecko mi sie trafilo..
 
Do góry