reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Kanady jestescie????

reklama
Piekna mamy jesien tego lata..
Zdazylam sie juz ucieszyc w niedziele, ze wkoncu jest pieknie i na spacer mozna wyjsc a dzis wstaje i znowu to samo.. Moje szalone dziecko ma jakis zegarek w glowie, w domu nie spi dluzej jak pol godziny w tym czasie to zdaze zejsc na dol zrobic herbaty i wlaczyc komputer albo zetrzec z blatu w kuchni.. i tak w kolko jedzenie, mata, lezaczek, rece i pol godziny spania juz nawet ta dziwna sasiadka pukajaca do drzwi jest nielada atrakcja.

Wczoraj byl kuzyn i chociaz Amelka za chwile skonczy 3 miesiace on dalej nie weznie jej na rece bo jak on mowi - nie dawaj mi bo ja jeszcze popsuje.. 32 latek a jak sie go pytam kiedy znajdzie sobie jakas zone to mowi ze za dwa lata bedzie panikowal ;)
W sierpniu przylatuje moja mlodsza siostra, wczoraj kupila bilet wiec bedzie wesolo i pewnie lzej, chociaz jak sobie przypomne poczatek to teraz to ja juz mam sielanke.
Malenstwo spi ide cos poczytac bo juz nic sie robic nawet nie chce.

Mam nadzieje, ze Wy w lepszych humorach. Trzymajcie sie cieplo.
 
U nas tez deszczowo, ale cieplo wiec mi to nie przeszkadza.

Pestka, okazalo sie, ze grzejnik w sypialni dziala oddzielnie i jest tam jakies pokretlo. Nie moglam go dojrzec, bo lozkiem zastawione.

Usmiechnieta, ja tez niemowlecia na rece nie wezme. Polroczne wydaja mi sie takie maluskie, zwlaszcza ze Kostka wzrostem pieciolatke przypomina bardziej niz trzyletnie dziecko. Ale jak pomysle sobie, ze jak sie urodzila miala 50cm dlugosci, to az ciezko mi w to uwierzyc i rownoczesnie sama sie sobie dziwie, ze boje sie brac na rece niemowlat. A kuzyn, no coz jak on ma zamiar szukac kogos w akcie paniki i desperacji, to czarno to widze, choc rozumiem jego niechec do wiazania sie. Sama powtarzam, ze na mozg mi cos padlo jak mowilam TAK ;-)
 
hejka dziewczynki

No pogoda w tym roku jakas szalona u nas byla taka burza wczoraj ze nawet ja zwykle niestrachliwa wczoraj sie przerazilam:-(ale poblyskala powiiala i na szczescie poszla dalej gdzies na polnoc

My troszke zalatane gabi miala tydzien temu urodzinki 4 latka:tak:az ciezko uwierzyc i troszke smutno jak te nasze dzieciaczki rozna malutka idzie od wrzesnia do przedszkola a dopiero to sie urodzilo pamieta jak dzisiaj:-):-)

a tak pozatym jak pogoda pozwala male od rana do nocy na dworze Viktoria przychodzi z przedszkola i juz jej nie ma wiec musze pilnowac bo sa jeszcze za male aby same lataly gdzies tam IMG_20130615_193117_879.jpgIMG_20130615_180736_357.jpgurodziny Gabrysi 056.jpg


dzien taty celebrowalismy w parku nad jeziorem u nas byl festiwal z okazji rozpoczaecia sezonu letniego wiec bylo wesole miasteczko i takie tam male mega zadowolone bo sie wyszalaly:-):-)
Ok poczytam sobie na spokojnie a na razie to tyle o nas zyczymy fajnego i przedewszystkim slonecznego popoludnia:-):-):-):happy:
 

Załączniki

  • IMG_20130615_193117_879.jpg
    IMG_20130615_193117_879.jpg
    35,9 KB · Wyświetleń: 31
  • IMG_20130615_180736_357.jpg
    IMG_20130615_180736_357.jpg
    33,3 KB · Wyświetleń: 28
  • urodziny Gabrysi 056.jpg
    urodziny Gabrysi 056.jpg
    28,8 KB · Wyświetleń: 23
Jakie pustki tutaj...

Ja jestem w trakcie wypelniania wnioskow o przedluzenie pobytu dla malej i open work permit dla siebie. Co za dzwonie do emigracyjnego, to mi daja inne informacje. Juz dzwonic nie bede. W poniedzialek, albo we wtorek wysle wszystko i 2 miechy na decyzje bede czekac.

Mloda coraz wiecej mowi. Powtarza niektore cale slowa po angielsku i nawet probuje budowa bardzo proste zdania - bez uzycia czasownikow, wiec bywa zabawnie.

Mnie kolano boli, ale ze nie udalo mi sie znalezc lekarza rodzinnego, to bede chyba musiala sobie odpuscic lekarza, bo na prywatnegomnie nie stac...
 
Witam Wszystkich.
Zielona to fajnie ze zlozylas papiery,przynajmniej wszystko sie wyjasni.
Moj Luki tak gada ze glowa boli,nie zamyka sie he he,widzisz i na nia przyszedl czas ,do konca roku bedzie tak terkotac ze zatesknisz za cisza he he.
Jesli chodzi o rodzinnego,jak go szukalas,ja mojego znalazlam na jakies rzadowej stronie,na ktorej sa wypisani wszyscy co przyjmuja nowych pacjentow.
Ps.My dzisiaj na farmie na truskawkach bylismy,maz z synkiem zebrali 5kg,mniam.
Pozdrawiam wszystkich :))
 
Pestka, ja lazilam od przychodni do przychodni, ale nic nie znalazlam. A pamietasz jaka to strona? Dzis padly nowe slowa i sytuacje z mini zwiazane. Mloda wsadza wszedzie gdzie sie da glowe i wola: mom, ja stuck here, look - here mowi z przecudnym brytyjskim akcentem. I jeszcze wola: ja climb! i wspina sie na co tylko i na kogo tylko moze. Do konca roku z pewnoscia bedzie mowic ladnie - mam taka nadzieje. No i planuje zapisac ja do przedszkola z french immersion, wiec dobrze by bylo aby juz do tego czasu ladnie w jakims ludzkim jezyku mowila.
Ciagle jeszcze popada we frustracje, ale to kwestia temperamentu. Az mna trzesie jak mi sie specjalistka z first word sugerujaca autyzm przypomina...
 
Wygooglalam cos z tymi lekarzami. Wrzuce na linkownie i bede szukac jak juz nasza sytuacja tutaj wyklaruje sie. Bo znow bedzie ganiania za OHIP - dobrze, ze to tylko mega prosta formalnosc, ale swoje i tak bedziemy musialy odczekac...
 
Zielona mam nadzieje ze dobrzevskopiowalam ten link
Health Care Options Directory | Home
na goole .ca wpisalam family doctors in ontario accepting new patients
Fajnie moj Maly tez miesza Angielski i Polski to takie smieszne he he.Rzeczywiscie ich akcent jest pozazdroszczenia,moj jest tragiczny he he.
Mam nadzieje ze znajdziesz tego rodzinnego,ja wiem ze czasami trzeba dojechac kawalek drogi,ja do mojego jezdze 20 km do drugiego miasta ;))
 
reklama
Hej dziewczyny,

dzis troche szaro i nie wiadomo czy nie bedzie padac ale ostatnie dni byly pogodowo bardzo dobre.
Pestka ja jak szukalam lekarza to tez wlasnie przez strone bo tam mozna wypisac kryteria jezyk/miejsce itp
Jasne twoja Kostka jak sie rozgada na calego to bedziesz tesknila za tym jak nie nawijala caly czas ;) ona pewnie tez musiala sie zaaklimatyzowac do nowego miejsca.
Pestka te Twoje chlopaki to porzadna firma piec kilo to calkiem sporo ;) a daleko byliscie na tej farmie ?
My na weekend bylismy w Guelph, tak ich po lesie wszystkich przegonilam ze wieczorem wszyscy popadali lacznie z moja corka i nawet nie bylo do kogo gadac..
Pozatym mieszkam na wykopaliskach normalnie.. postanowili wymieniac rury od wody i cala ulice nam rozkopali gdzie sie nie popatrzysz to tam koparki albo ciezarowki pyl i kurz niesamowity no i skonczyla sie cisza a tak tu bylo spokojnie, moje dziecko wniebowziete tylko by na koparki patrzala..
Jakis ten tydzien szalony z niczym nie moge sie wyrobic.

Ps. Maupa trzymam kciuki za Wasze przedluzenie ja jak przedluzalam to czekalam kolo miesiaca.
 
Do góry