reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leeds

lal niezle, strasznie dzielna jestes, az mnie ciarki przechodzily, gratulacje i normalnie chyle czola:)
a z tym spaniem u mnie to samo moje dzieciaczki tez spia ok 1745 tyle ze wstaja o 5 rano, nic nie pomogly przekladania ze ida spac o 20 i tak pobudka o 5 rano, nic to nie dalo , probowalam kilka dni.
i tak jak ty Agnieszka tez nawet mi to pasuje wieczor mam dla siebie:)
 
reklama
no wlasnie jest az za cicho i zaspokojnie:-( zero sklepow jakies tam tylko male tesco i jeszcze moze ze dwa malutkie sklepiki a tak to nic.....bez samochodu ani rusz wszedzie trzeba dojechac a roadkow nie spotkalam tu ani jednych (w tej miejscowosci gdzie mieszkam) a mieszkam tu juz 2 lata bo wczesniej mieszkalam pod manchesterm
 
czesc dziewczyny chyba wszystkie pochloniete jestescie swiatecznymi szalenstwami;-) choc pewnie wiekszosc z was jedzie to pl. ja niestety zostaje tutaj:-(ale zaraz po sylwestrze jade z malutka na 3 tyg:-)
w wolnych chwilach przewertowalam kilka poprzednich stron zeby wdrazyc sie mniej wiecej w tematy i troszke lepiej was poznac
justyna wspolczuje nerwow zwiazanych z upadkiem dziecka i tego co przezyliscie pozniej to jaks masakra!!!
zytasia mam pytanie odnosnie tego gdzie robisz ten kurs angielskiego bo tez bym chciala zaczac i bardzo odpowiadalyby mi srody bo maz ma wolne i mialabym z kim zostawic mala, choc pewnie jest juz za pozno zebym zapisala sie w tym sezonie, moglabys mi troszke naswietlic gdzie ewentualnie moge sie zglosic i zapisac.
 
Ostatnia edycja:
Hey :-D
agnieszka - ja na kurs chodzilam do Children Centre w Armley. Pisze chodzilam, bo jutro wlasnie juz chyba ostatni dzien (przynajmniej tak wywnioskowalam z tego co mowila nauczycielka). Dalej poki co ciagnac nie beda bo nie dostali pieniedzy od rzadu. No ale coz.. dobrze bylo pojsc choc na chwile :tak: Popytaj w swojej okolicy jesli chodzisz na jakies playgroupy z dzieckiem, byc moze gdzies blisko Ciebie tez mozna sie na taki kurs zapisac. Jest bezplatny i zapewniaja opieke nad dzieckiem.

Co tam u Was dziewczeta? Prezenty pokupowane? choinka ubrana? zakupy na swiateczne smakolyki zrobione?:-) Ja z tego wszystkiego mam jedynie prezenty - choc czasem mam wrazenie ze to najgorsza rzecz w tym wszystkim. Fajnie je dostac, ale wymyslic co komu i to kupic to juz gorzej. Gdybym byla milionerka byloby latwiej.. wieksze pole do popisu bo cena nie ogranicza ;-):-D
W tym roku mam swoj Wigilijny debiut - po raz pierwszy bedzie w moim domu i musze przygotowac ja kompletnie sama a nie jako pomocnik mamy. I juz wiem ze bede miala "urwanie tylka" bo jak zawsze na wszystko mam czas i ze wszystkim zdaze, a potem dzien przed bede zasuwac. A najgorsze jest to ze o tym wiem i zawsze robie identycznie. Moja mamina to zawsze sobie pisze na karteczce cale menu jakie planuje, na odwrocie skladniki ktore musi zakupic, potem dzien po dniu cos pichci.. a ja to sie wdalam w tate i "przeciez zdaze" :-) No, ale na szczesce nie bede goscila krolowej wiec co nie dopichce to sie nie przyznam i nikt nie zauwazy :rofl2:
A poza tym walcze z katarem Majki, ma tez troche kaszel, juz na szczescie brzmi lepiej, bo z kolei w sobote wyszlam z nia do miasta i sie zastanawialam czy nie wracac bo kaszlala co chwile i ciagle suchym, duszacym kaszlem. I przypomnialo mi sie ze identycznie mialam jak mialam zapalenie oskrzeli i ciut sie martwilam, ale kupilam mocniejszy syrop i juz brzmi lepiej. No a poza tym zaczyna juz mowic, wczesniej sie jej nie dalo namowic na powtorzenie slowa, teraz juz czasem sie da. Tylko o dziwo po zwyklych mama, tata, baba itp, wybrala sobie slowo "skarpetka" na probe mowienia. Jak na pierwszy raz wychodzi jej niezle bo mowi "ka-ketka" albo samo "ketka" ale czy nie mozna bylo wziac jakiegos latwiejszego slowa?:-)

A tak przy okazji jeszcze zapytam - czy ktoras z Was oddaje albo oddawala 15-sto miesieczne pociechy do zlobka? Bo chcialabym pojsc sobie do pracy ale mysle ze ciezej bedzie mi znalezc prace w ktorej bede konczyla max o 2 w nocy zebym zdazyla sie wyspac i pewnie wiekszosc bedzie takich gdzie bede siedziala do 6 rano a wtedy chyba oddanie Majki pod opieke kogos bardziej wyspanego wskazane :tak: Bylam zapytac w Armley w przychodni i ogolnie spoko, ale miejsc nie maja. No i platne 15Ł za pol dnia, 30Ł za caly. Nie wiecie gdzie w Armley, ewentualnie w poblizu jest jakis zlobek w miare spoko? I najlepiej bezplatny albo platny niewiele?
I czy ktoras gdzies pracuje i orientuje sie gdzie moga potrzebowac kogos na wieczorna/nocna zmiane?:-) Moze byc i przez agencje, mi bez roznicy. A moze nawet lepiej :tak:
Pozdrawiam wszystkie, bawcie sie dobrze, ja lece sie bawic scierkami i szczotkami, bo robie generalny swiateczny porzadek i musze korzystac poki Majka spi :-)
 
Zytasia, tutaj sobie latwo poszukasz przedszkola Family Information Directory � Parent Information � Daycare Trust , a tutaj niani Finding and choosing nannies � Looking at childcare � Daycare Trust. A to jest ich strona glowna, w razie czego- Family Hub Leeds - Family Services.
Co do pracy to sprobuj moze podzwonic po agencjach? powodzenia w poszukiwaniach!

Agnieszka, witaj na forum mamus i rozgosc sie u nas!!! Co do kursow ang to polecam ESOL w Park Lane College. Kiedys oferowali opieke nad dziecmi podczas, gdy mamusie sie uczyly. podejrzewam, ze nadal tak jest, musisz sie dowiedziec.
Najblizej Ciebie to udalo mi sie znalezc tylko ten na Beestonie (polecam, sama tam chodzilam i wydaje mi sie najbardziej profesjonalny i z dobra kadra), chociaz i tak kawalek do niego masz... A do Wakefield Ci nie blizej?

Park Lane College
Burton Road Centre, Burton Ave
LEEDS, West Yorkshire LS11 5EA
0113 216 2340
leedscitycollege.ac.uk‎

A ja aktualnie chora i to tak konkretnie. dzis jest pierwszy dzien kiedy z lozka wstalam, bo od soboty bylam nieprzytomna z temperatura 39,5-40 stopni i potwornym bolem gardla. nic tylko spalam, dygotalam z zimna i film mi sie urywal :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
no wlasnie orientowalam sie ale w Wakefield nic nie znalazlam, poszukam dokladniej po nowym roku na spokojnie jak juz minie ten szal swiateczno-sylwestrowy ale bardzo dziekuje za namiar na colleg w leeds
pozdrawiwm
 
Wesolych Swiat dziewczynki, zdrowych, pogodnych, spedzonych w rodzinnym gronie, mnostwo ciepla i milosci dla Was i Waszych rodzin! ;*
 
dziewczyny z okazji nadchodzacego nowego roku zycze wam samych wspanialych chwil, spelnienia marzen, duzo milosci i zdrowka.
a tak wogole organizuje spotkanko u mnie w domu(jak za starych czasow na Armley) zapraszam wszystkie chetne mamy, mysle o poczatku stycznia. stara brygada mam nie zawiedzcie, licze tez na nowe mamy na forum, serdecznie zapraszam, piszcie kto chetnt:)
 
reklama
Ja również życzę wszystkim mamą szczęśliwego Nowego Roku, pomyślności, zdrówka i miłości oraz wytrwałości w postanowieniach nowo rocznych;-)
Justyna ja pisalabym sie z MILA CHECIA ale 3.01 jade do Pl i wracam 21.01 ale z nastepnego zaproszenia napewno skorzystam:-)
a jak po swietach dziewczyny? pojadlyscie i odpoczelyscie?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry