reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

Dołanczam info o wkładce mirena,bo któraś z mamuś wcześniej pytała.A wiec trzeba znależ klinike (koło London Rd)która właśnie tym sie zajmuje.Ma sie jedną wizyte(pielęgniarka robi wywiad)no i na nastepnym spotkaniu lekarz zakłada spiralke.Osobiście odradzam,bo jęśli potem ona sie przekrzywi to ciężko jest ocenić co jest nie tak.Bo tutaj żeby dostać sie do ginekologa to cud.Polecam tabletki yasmin.
 
reklama
Aneta dzieki za info. Blizej mam klinike na Groby Rd. Health visitor mi ja polecila. A co do Twojego pytania: Wode mozesz podawac w butli, nie ma cukrow a to wlasnie o nie chodzi.. Marchewka powinna zejsc jak odrazu upeckane ubranko zapierzesz recznie chlodna woda i mydlem. Tylko trzeba poszorowac i bedzie git. :-) Badania proponuje krew (morfologia) i mocz ale to moze byc trudne do wykonania ;-) A tabletek Yasmine chyba nie mozna brac przy karmieniu cycem :baffled:
 
Faktycznie nie można brać przy karmieniu.Bo ja pierwsze trzy miesiace bralam cerazette(nawet jak karmisz to można je brać)a potem wróciłam do moich yasmin.:happy:
 
A ja czegoś nie rozumiem... po co robić badania dziecku 4 mies. jeśli jest zdrowe i dobrze sie rozwija ?
Jeśli chodzi o wode to ja podawałam w butelce a jak zaczął 6 mies. zaczęłam podawać mu w kubku-niekapku.
Najważniejsze,żeby była to sama woda bez glukozy,która od razu źle wpływa chociażby na zęby,które się jeszcze nie pojawiły u maluszka ;-)

To co laseczki kiedy spotkanie i kawka ?

PS.
Dodam tyle,że dzieci karmionych piersią się nie dopaja.
 
Cerazette brałam po urodzeniu Grzesia, zle sie po nich czuje.. I depo-provera tez nie ten tego :-/ Chyba jednak odpuszcze sobie ta mirene.. Ile oni tam mozliwych sutkow ubocznych napisali..
Daysie- badania profilaktycznie nie zaszkodzi. Mlody mial anemie silna, gdybym wczesniej zrobila mu badania nie doszloby do tego :-( Kawy napilabym sie chetnie chocby jutro :-) Z
 
Ostatnia edycja:
Napewno masz rację,że nie zaszkodzą :tak:
Jednak nie o to mi chodziło.

"Daysie- badania profilaktycznie nie zaszkodzi. Mlody mial anemie silna, gdybym wczesniej zrobila mu badania nie doszloby do tego".

Co do anemi to ona ma mnóstwo objawów zewnętrznych - widocznych i nie robiąc jakichkolwiek badań moża zauważyć,że cos dzieje się nie tak nawet przy słabej anemi.
Chodziło mi raczejo to,że jeśli nie widać u dziecka,żadnych niepokojących oznak,dziwnych zachowań,maluch normalnie się rozwija,przybiera na wadze itd. to po co czegoś się doszukiwać.
Dlatego pytałam ;-)
Myślałam,że są ku temu powody.
Ja generalnie oprócz standardowych badań,które wymaga HV,GP czy położna nie robię mu żadnych dodatkowych jeśli nie mam ku temu powodów i nic mnie nie niepokoi.
 
Ostatnia edycja:
A może taki implant pod skóre sprawdziłby się u Ciebie?Dziewczyny a może na początek to jakoś w parku byśmy sie umówiły(takie neutralne podłoże).Koło Nauborough Road jest taki z huśtawkami.:-):-):-)
 
No jest tu ktoś?dziewczyny a co stosowałyście na rozstepy?ja wklepuje kremik z gelanica(elancyl)i czekam na rezultat:no:i jak wróciłyście do formy.Ja to musze jakieś 7 kg jeszcze zgubić i nie wiem jak.Najlepiej to bym połkneła tabletke CUD:-):-):-)
 
Ja używałam i używam Cocca Butter ,ale jak dla mnie miał nieprzyjemny zapach.
Z tym,że ja używałam te kremy od początku ciąży a wtedy też mają inny stopień działania,bo automatycznie wraz z rosnącym brzuszkiem i rozciągająca się skórą uelastyczniał ją od początku i zapobiegał poważniejszym rozstępom.
Rozstepów kilka i tak się dorobiłam ale wydaje mi się,że mogło być jeszcze gorzej gdybym w ciąży go nie stosowała.
Żeby kg zrzucić,to od urodzenia Antka z Beaumont Leys do City Centre codzień piechotą chodziłam- spacer 3h murowany :-D
Brzuszki,basen,bo z sąsiadką z maluchami na basen chodzimy ,frajda dla dzieci i gimnastyka dla Nas, i teraz czekam na poprawę pogody i za bieganie się biorę.
Bo waga pokazuje 58,1 kg a oczekuję lepszych rezultatów.


"Dziewczyny a może na początek to jakoś w parku byśmy sie umówiły(takie neutralne podłoże) "
Ja tylko o takim myślałam tj.park lub kawiarnia ;-)
Jednak wolałabym taki park,który leży pośrodku naszych miejsc zamieszkań.
Byłoby sprawiedliwie ;-)
Narborough Road to wogóle mi nie po drodze,nawet autobusem niestety.Jedzie jeden i to 45 min.
Abbey Park wydaje mi się po środku i również jest plac zabaw i rzeczka i staw i kawiarnia.
Jestem wolna w czwartek.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hey
Tak, anemia ma duzo objawow. Ale moje dziecie bylo tylko troche blade. Nie niepokoilo mnie to bo to byla zima... Lekarz na bilansie powiedzial ze mlody cos za malo wazy i skierowal nas na badanie krwi. Teraz jak bede latem w PL, pojde do labolatorium i profilaktycznie zbadam mu krew, mocz i kał (chodzi do przedszkola). A Gabrysi tez nie zaszkodzi ;-)

Abby Park pasuje jak ujulał :D Sporo dziewczyn mieszka w tych okolicach.

Na walke z rozstepami w 1. ciazy wydalam majatek i co? Doopa. I tak sa. Dlatego teraz nie uzywalam nic, bo stwierdzilam ze to bez sensu. I sa takie same jak po Grzesku. Ten typ tak ma ;-)

Uzywam teraz tego co Ty, Daysie- Palmers'a tylko ze tego po ciazy, do sciagiecia obwislej skory na brzuchu..
Mam jakies 10kg "nadbagazu" i za nic weny do cwiczenia :-( Daysie, 58kg nie jest zle. Chcialabym tyle wazyc.. u mnie waga stanela na 66 i ni diabla nie chce pokazac mniej.. W sumie to Gabi ma dopiero 2 miesiace wiec do wakacji dam rade :) Po Grzesku zrzucalam 20kg w 8 m-cy. I zaraz po przyjezdzie do UK wazylam 49kg, przez 2,5 roku przytylo mi sie 8-10 i tak zostalo :baffled:
 
Do góry