reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

elzunia_80 ja do szpitala dla dziecka spakowałam 3 sztuki body z krótkim rękawkiem i 3 pajacyki, miałam 1 czapusie , małą paczuszke pampersów,zasypkę i chusteczki nawilżające.
Dla siebie duże poporodowe wkładki, 2 pidżamki, bieliznę, ręczniki, pomadkę ochronną, kosmetyki do kąpieli i wodę do picia.
Zawsze jakbyś czegoś potrzebowała , to ktoś może Ci dowiezie to co będzie potrzebne :)
Wszystkiego dobrego życzę :)
 
reklama
Dziękuję Ci za pomoc. Bo te całe ich listy które dają w przychodni to chyba zbyt wiele. Po co mi w szpitalu dla dziecka 8 szt body i 8 szt body, 3 szt ręczników....
 
Czesc!!! Przyjmiecie kogos nowego?? Bardzo prosze o pomoc, jak sie odnalezc we wczesnej ciazy. Mieszkam w Limerick. Dzisiaj zrobilam test i wyszedl pozytywny, z tego, co juz wyczytalam, to piaty tydzien ciazy, a 3 tydzien od zapodnienia (ostatnia miesiaczka 20 grudnia, zaplodnienie 5 styczen), nie wiem, czy dobrze licze.... Nie wiem, kiedy powinnam isc do lekarza i gdzie, dodam, ze nie mam swojego GP, poniewaz nie mialam wczesniej problemow zdrowotnych, a jak cos to chodzilam w Polsce, prosze doradzcie mi, bo nie wiem, co robic i jestem jeszcze w szoku, dzieki wielkie
biggrin.gif


 
Ciąża tutaj jest uznawana od 12 tygodnia, dopiero wtedy idzie sie do lekarza na wszystkie badania, na początek musisz wybrać sobie Gp. Z tego co pamiętam wypełnia się jakieś papierki i On wtedy decyduje czy zostanie Twoim Gp. (na 100% pewna nie jestem) Jak już będziesz mieć wybranego lekarza to idziesz na wizytę i on pisze list po jakimś czasie przyjdzie ci odpowiedź kiedy i gdzie masz wizytę. No ale znając życie będzie to w MH w Limerick. Tak będziesz mieć badania krwi, dużo pytań i pierwsze usg :) Chyba że wybierzesz się wcześniej prywatnie do Polskiego Lekarza. Moja znajoma ma Polskiego Gp właśnie w Limerick. Jakoś ja wybrałam Irola bo Polscy lekarze tutaj to ma wrażenie ze tylko na kasę naciągają :baffled:
Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to możesz do mnie na priv napisać ;)
 
Cześć dziewczyny,

Jakiś czas temu przeniosłam się z Dublina, więc może to dobre miejsce na rozpoczęcie przygody z Limerick :) Mam już jednego szkraba i drugi w drodze, więc zapowiada się ciekawie.
Od zawsze korzystam tak jak BetoARO z irl GP i jest ok, więc jeśli nie ma poważniejszych problemów to nie ma co przepłacać :)
Pozdrawiam!
 
Mikolino i Hiacynta witamy na wymarlym watku I gratuluje :-D ja tez mam irl gp i pozal sie boze ,masakra jakas,niestety polscy lekarze to jeszcze gorsi tutaj tak jak pisze betiaro chca naciagnac na kase i tyle:szok:
ale ja z innym pytaniem ,czy ktoras z was orientuje sie gdzie sa w okolicach st john hospital jakies pozadne przedszkola? musze w koncu moje dziecie zapisac :tak:moze tez byc cos kolo super value :tak:
 
Witajcie dziewczyny

Co do prowadzenia ciąży przez irlandzkiego GP to mam mieszane uczucia.
Mój "były" GP olewał wszystko- to ,że miałam zakażenia oraz bardzo silne bóle podbrzusza - dopóki chodziłam do pracy było ok.
Miałam dość niewiedzy i zbywania moich pytań i próśb o zwolnienie na jakiś czas - udałam się do polskiej ginekolog i byłam mile zaskoczona.
Zrobiła mi pełne badania, wytłumaczyła wszystko i odpowiedziała na każde moje i męża pytanie.
Byłam bardzo zadowolona z jej usług, chociaż troszkę to kosztowało- ale uważam , że na zdrowiu się nie powinno oszczędzać .
Po porodzie na szczepienia z małą chodziłam jeszcze do tamtego GP, ale już go zmieniłam, na innego bardzo fajnego i konkretnego Irlandczyka, poleconego przez znajomych. Jak na razie jestem bardzo zadowolona i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Pozdrawiam :)
 
reklama
Do góry