reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Londynu

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Witam wieczorową porą
Prosze o porade bo widze że wy juz doswiadczone jestescie.
Mam na imie Aśka mam 3letnią córke i jestem w 17 tygodniu ciąży obecnie jesteśmy jeszcze w polsce ale na poczatku grudnia juz lecimy do anglii .Mój mąż jest w londynie juz od połtorej miesiaca ,pracuje na umowe na pół etatu mimo ze robi cały.Moja prośba polega na wytlumaczeniu co mam robic jak przyjade(co zalatwiac i gdzie) i co mi sie nalezy.
Z góry dziekuje
i pozdrawiam



c55febkm0kk2rowh.png


 
reklama
Witajcie dziewczyny! Troche dawno tu nie zagladalam wiec dlatego teraz siedzialam z pol godziny zeby wiedziec co tam u Was :D U mnie bez zmian niestety nie poznam sie z Wami na mikolajkach bo wlasnie dzisiaj zabukowalam sobie bilet do Polski na swieta no i niestety na 12-go a tak chcialam poznac inne mamuski no cos moze nadazy sie jeszcze okazja. Czytalam o tych play grupach dla dzieci i wydaje sie to fajna sprawa ale ja niestety nie wiem gdzie to w mojej okolicy moge znalezc chyba tu nie orgaznizuja czegos takiego. W poprzednim miejscu gdzie mieszkalam wiedzialam gdzie to bylo ale teraz troche za daleko mi z malym tam dojezdzac ehh Moj maz teraz chodzi na popoludniowki to tak troche malo czasu na wszystko :) Fajnie ze stale ktos cos tu pisze naprawde takich osob jak Wy mi chyba brakowalo. Pozdrawiam Was wszystkie i mam nadzieje ze niebawem sie jakos poznamy :)
 
ahoj kobietki...ja juz obiadek przyzadzilam,porzadki porobione,zaraz lece na spacer bo pogoda piekna,rachunki musze polpacic a pozniej umowiona jestem z kolezanka idziemy do biblioteki i na kawke:tak:
EDYSKA-witaj kochana,napewno kiedys zorganizujemy wspolne spotkanko...a playgrupy napewno gdzies znajdziesz,praktycznie w kazdej dzielnicy jest,popatrz sobie na necie:tak:fajnie z eswieta spedzicie w Polsce,my zostajemy w Londynie juz 3 swieta...
ASIA-witaj w naszym gronie,wiec tak jesli maz jest to pewnie pare spraw pozalatwia,napewno musisz zapisac sie do lekarza GP i w swojej dzielnicy,musisz wyrobic sobie Insurance Number,bedzie ci tutaj potrzebny:tak:wybrac szpital w ktorym bedziesz rodzic..wiem ze mozesz skladac wnioski na zasilki,tyle ze ja ci nie powiem jak to w cizy tu jest,bo troszke ci bedize sie nalezec,ja rodzilam w polsce i jak tu przyjechalam to tylko o child benefit zlozylam i chlid tax i working tax credit...ale wiem ze jest jeszcz ebecikowe,jednorazowo 500funtow i cos jeszcze,to moze niech napisza dziewczyny co utaj rodzily,pozatym mi wszystko zalatwila ksiegowa,bo jak tu przyjechalam to jeyka nie znalam:no:mam nadizeje z ecos pomoglam,ale pisz smialo..sa dziewczyny co sa tu dluzej,rodzily tutaj i napewno ci pomoga

pozdrawiam cala reszte
 
Witam was dziwczyny:-D
Ja niestety ostatnio za duzo czasu nie mam ale staram sie byc na bierzaca z wiadomosciami od was:tak:Przez nastepny tydzien bedzie tak samo bo juz w przyszla srode mam egzamin z angielskiego i gdy tylko mam czas siedze nad notatkami i ucze sie:sorry:Napisze wam jeszcze ze dzieki naszej-klasie odnalazlam kolezanke ktorej nie widzialam 10 lat:szok: Tak sie zlozylo ze mieszka takze w Londynie i tylko 20 min.metrem odemnie i dzisiaj zlozyla mi wizyte ze swoim 9-miesiecznum synkiem:-D:szok:.Bylo super i juz na jutro znowu sie z nia umowilam:-D

ala_oli-Caly czas chodze dwa dni w tygodniu do szkoly po 3 godziny.Tyle jest dobrego ze mozna sobie dobrac czy wolisz rano,popoludniu czy wieczor.Sa takze kursy w soboty ale tylko 2 godz w tyg. wiec dluzej to trwa:-p

ASIA-Witam takze i ja:tak: Ala_oli napisala ci najwazniejsze co musisz zrobic pierwsze:tak:Jak sie zarejestrujesz u lekarza on powinien zalatwic ci spotkanie z polozna ktora poprowadzi ci ciaze:tak:.Jezeli obawiasz sie jezyka to popros u lekarza aby zaznaczyl ci ze potrzebujesz tlumacza.Dzieki temu na kazdym spotkaniu i badaniach bedzie z toba i wszystko ci wytlumaczy,wiec nie masz sie co obawiac ze czegos nie zrozumiesz:tak:.Podejrzewam ze to bedzie dla ciebie wazne i w tej chwili boisz sie bariery jezykowej:sorry:Nie napisalas na jakim poziomie jest twoj angielski ale pisze na swoim doswiadczeniu:-pNiby 5 z angielskiego w Polsce a tutaj yes and no tylko na poczatku:-p:zawstydzona/y:Pozatym mozecie sie starac z mezem o house-benefit(dotacje na mieszkanie) jezeli wynajmujecie mieszkanie oraz council house(mieszkanie komunalne).Jak przyjdzie mi jeszcze cos do glowy to ci napisze.Zycze powodzenie i gratuluje drugiego bobaska:tak::-D
 
Witam Dziewczyny! Z INSURANCE NUMBER niestety nie jest juz tak prosto. Z tego co wiem to w Londynie to jedynie w Camden Town wyrabiaja numerek. Wyrabiajac swoj IN zalapalam sie jeszce w sowjej dzielinicy,ale z przyjaciolka musialysmy juz tam zasuwac :tak:
 
czesc dziewczyny...
KAROLINA-czesc,ja tez robilam na Camden ale jest jeszcze na Harsden czy jak to sie pisze,bo tam moj brat robil...widze ze miedzy naszymi dziecmi jest tylko jeden dzien roznicy...
KAMA-fajnie ze odnalazlas kolezanke,i mowia ze nasza klasa jest bezuzyteczna co?fajne takie spotkanko po latach:tak:trzymam kciuki za egzamin:cool2:

SYLWII-ja tam u was?
 
Ostatnia edycja:
ala_oli zapisałas juz synka do jakiegos przedszkola??? Ja nie wiem od czego zaczac i czym sie kierowac przy wyborze, chcialabym chodzic z Maja na jakieś playgrupy tylko nigdzie nie moge znalezc, moze jakas mala podpowiedz:-p
 
KAROLA-tak zlozylam podanie do dwoch przedskzol katolickich,jedno na Hendon a drugie na Brent oak...a paly groupy sa pratycznie na kazdej dzielnicy...ja teraz dalam sobie spokoj od wiosny bede chodzic,te choroby mnie przerazaja...a gdize mieszkasz?jesli chcesz aby Maja poszla do przedszkola,musisz teraz do 8 stycznia zlozyc aplikacje...musisz pojsc do szkoly wziasc aplikacje i wypelnic i jesli to ma byc katolicka szkola to do kosciola do parafi do ktorej nalezysz podpis i peczatka ksiedza i do skzoly zaniesc i czekac,w kwietniu beda odpowiedzi:tak:a ile juz w londynie jestescie?
 
reklama
ala_oli dzięki za info, teraz przynajmniej wiem od czego zaczać, musze sie spręzyc, bo nie wiele czasu mi zostalo;-) tylko problem w tym, ze nie jestesmy do zadnej parafii, kasiadz nie bedzie robil nam pod gorke z ta pieczatka jesli tak o wyskoczymy:eek: mam jescze pytanie, czy te przedszkola katolickie wszystkie sa za free??? Ja jestem z Housnlow, mieszkamy tu od poltora roku; niedawno dowiedzialam sie, ze blisko mnie jest katolickie przedszkole, calkiem niedaleko. Wogole to zastanawiam sie jak poradze sobie z zaprowadzaniem jej do przedszkola gdy sie przeprowaadzimy, umowe mamy do kwietnia i na pewno nie przedluzamy, no ale czzas pokaze :tak:
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

Do góry