reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Manchesteru

witam
dawno mnie tutaj nie bylo. ja mieszkam na Wythenshawe-niedaleko lotniska.
wlasnie wrocilam od siostry (ona mieszka nedaleko Szkocji, brrrr jak tam zimno :((( ) ale i tak w domku najlepiej :)
 
reklama
Hej!

Tu Dorin. Daaaaaaaaawno mnie tu nie bylo. Nie mialam netu :(. Juz jestem z Nicolka w Manchesterze i strasznie mi tu smutno :((( - nie znam tu nikogo!!!!!!!!!!!

Zuzia24 - ja tez mieszkam Wythenshawe niedaleko lotniska - na Livingstone Avenue.
 
witam!
mieszkam w Rochdale z mezem. przyjechalam tutaj we wrzesniu (maz pracuje 1,5roku), staramy sie o dziecko i ciekawa jestem czy bede miala darmowe leczenie tutaj podczas ciazy. maz ma ubezpieczenie i wiem ze jestem tez na nim. ale ogolnie nie mam zadnych papierkow ani NIN ani inne. wczesniej nie pracowalam i chyba najgorsze co moze byc ze nie znam jezyka. prosze powiedzcie mi dziewczyny czy ktoras byla w takiej sytuacji? jak tutaj jest z ta opieka podczas ciazy? czy mozna wziasc tlumacza podczas porodu? czy za cos sie placi? slyszalam ze darmowa jest opieka dla kobiet w ciazy. prosze o wasze rady. dzieki
 
witam!
mieszkam w Rochdale z mezem. przyjechalam tutaj we wrzesniu (maz pracuje 1,5roku), staramy sie o dziecko i ciekawa jestem czy bede miala darmowe leczenie tutaj podczas ciazy. maz ma ubezpieczenie i wiem ze jestem tez na nim. ale ogolnie nie mam zadnych papierkow ani NIN ani inne. wczesniej nie pracowalam i chyba najgorsze co moze byc ze nie znam jezyka. prosze powiedzcie mi dziewczyny czy ktoras byla w takiej sytuacji? jak tutaj jest z ta opieka podczas ciazy? czy mozna wziasc tlumacza podczas porodu? czy za cos sie placi? slyszalam ze darmowa jest opieka dla kobiet w ciazy. prosze o wasze rady. dzieki

Co do opieku powinnas miec za darmo cala opieke przed i po porodzie. Wystarczy sie tylko zarejestrowac w najblizszej przychodni twojego miejsca zamieszkania, nie spodziewaj sie jednak cudow ja jestem ale chyba za duzo oczekiwalam. Co do jezyka to nie wiem czy wszedzie ale mozesz poprosic o tlumacza wiem ze u mnie byla taka opcja.
 
witam wszystkie Manchesterowskie mamusie.
Jestem nowa na tym forum wiec mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko jak sie przylacze.Mieszkam w Manchesterze juz 2 lata i nie mialam pojecia ze tu tyle bratnich duszy bedzie:)
Jestem w 5 m-cu ciazy i po malu przygotowuje sie do bycia mama. chetnie poznam opinie doswiadczonych mam na temat szpitali i opieki medycznej podczas porodu bo jak narazie to jakos nie podoba mi sie to wszystko. jakos wszystko traktuja na luzie a dla mnie az za bardzo na luzie.
pozdrawiam cieplutko wszystkie mamy
 
Czesc dziewczyny:-)
Mam do was zapytanie? Ktora z dzielnic man... jest "bezpieczna";-), i jak tam z praca, bo my z mezem rozwazamy przeprowadzke do man...:tak::tak::tak:Jak przegladalam oferty mieszkan to macie tanio co do londynu, np.3bed semi-datched house z ogrodem i podjazdem na auto, umeblowane znalazlam za 600f na oldham:szok:gdzie w londynie to koszt 1200f oczywiscie bez oplat...bede wdzieczna za jakiekolwiek info:-):-):-)
 
R.usalko my mieszkamy na Crumpsall, ktore graniczy z Salford (w ktorym pracuje). Generalnie Salford nie nalezy do bezpiecznych i przyjemnych dzielnic. Brrrrrrrrrrr.......

Mieszkałam na Crumpsall przez ok 2 m-ce:)

a jesli chodzi o mieszkanie teraz to blizej centrum/pocz. salford-u
 
MAM PYTANKO- ILE KOSZTUJE PRZEPRAWA DO uk PROMEM/KANAłEM l..CZYM TANIEJ, GDZIE NAJLEPIEJ WYKUPIć TE PRZEPRAWE..?...(Coś mało mam z Man..:/:-(
 
Hej dziewczyny! Nie wiedziałam,że Was tu tyle jest, miłe zaskoczenie. Ja mieszkam w Manchesterze od sierpnia zeszłego roku z córeczką, która w marcu skończy dwa latka. Mąż pracuje, a ja siedzę z małą w domu. Mieszkamy na Monsallu, w okolicy skrzyżowania ulic Queens Road i Rochdale, może któraś z Was mieszka w okolicy? Chętnie spotkałambym się porozmawiać.
No i najważniejsze- dwa tygodnie temu zrobilam test ciążowy i niespodzianka- dwie kreski!:). Byliśmy z mężem w przychodni, bo do tej pory się jeszcze nie zapisaliśmy i czekamy od tych dwóch tygodni własnie na telefon od nich. Nie wiem, czego się tam od nich spodziewać, no zobaczymy. Pozdrawiam.
 
reklama
Witam wszystkie mamy, mamy to be oraz mamy starajace sie:tak:
Ja tez mieszkam w Manchesterze. Jestwm w 21 tygodniu ciazy;-)
Bardzo chetnie podziele sie z wami moimi doswiadczeniami z tutejsza opieka lekarska i jesli tylko bede mogla, to jakos doradze. Mam tez nadzieje, ze juz doswiadczone mamy podziela sie ze mna swoja wiedza na temat maluszkow, bo to moja pierwsza ciaza:)
Ainaheled GRATULUJE 2 kreseczek:-)Nie wiem gdzie dokladnie mieszkasz, ale mysle ze w GP na terenie manchesteru czeka sie mniej wiecej tak samo. Ja po rejestracji czekalam tydzien na pierwsza wizyte.Potem jakies 2 tygonie czekalam na list ze szpitala z data pierwszego skanu.Po jakis 3 tygodniach przyslali mi tez moja medical card z NHS numerem. Pierwszy skan jest pod koniec 3 trymestru. I w zasadzie do tego czasu jesli wszystko jest w pozadku nic sie nie dzieje.Jesli chcesz wiedziec jak to wyglada to daj znac, a chetnie ci to opisze;)No i nik do mnie nie dzwonil.


Czarnula83
opieka medyczna, wszystkie lekiarstwa oraz dentysta w trakcie ciazy i rok po niej jest za darmo. a dzieciatnko ma wszystko za darmo do 16 roku zycia;) nie potrzebny jest do tego NIN. Musisz tylko pojsc do najblizszej przychodni i sie zarejestrowac, czyli po prostu wybrac swojego lekarza -a wlasciwie to juz oni ci przydziela-tak jak napisalam wczesnie po jakis 3 tygodniach przysla Ci medical card z Twoim NHS numerem, to on jest wazny jesli chodzi o leczenie.
Jezykiem sie nie przejmu bo zawsze mozesz poprosic o tlumacza, musza Ci go dac, tylko czeka sie wtedy dluzej na wizyte.
Zycze udanych staran i szybkiego zafasolkowania:tak:

Izusia
fajnie ze jestes tez na tym forum, ja juz jakies 2 tygodnie czytam forum mam z londynu, ale pewnie zajmie mi to jescze troche bo dochodze dopiero do 100 strony;)

Ale sie rozwinelam, mam nadzieje ze nikogo nie zanudzilam.
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki. Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona;)
 
Do góry