reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z Newcastle

mala czarownica

maj 2008 :-)
Dołączył(a)
22 Marzec 2008
Postów
54
Miasto
Newcastle
Witam! czy sa tu jakies swieze mamusie z Newcastle lub okolic..? Szukam z desperacja i znalezc nigdzie nie moge :( Ja sama jestem w 34 tc, mieszkamy na Heaton i chetnie wymienilabym sie uwagami, poplotkowala itd :) troszke mi samotno.. czy sa tu duszyczki z tej okolicy?
I oczywiscie -ZDROWYCH I SPOKOJNYCH SWIAT :)) my wlasnie bigosik konczymy... pycha!
 
reklama
Czesc Nie Mieszkam W Newcastle Ale Chetnie Z Toba Poplotkuje.mam Synka Ma Rok I Prawie Trzy Miesiace Mieszkam W Catterick Village To Jakies 40minut Samochodem Do Newcastle Przewaznie Latam Do Polski Z Lotniska Z Newcastel Dlatego Wiem Ile Sie Jedzie.jak Masz Jakies Pytania Napisz Chetnie Odpowiem Albo Nawet Popisze O Byle Czym Pozdrawiam
 
Witaj Mona :-) ciesze sie, ze sie znalazla choc jedna duszyczka! Czy u ciebie tez taka fatalna pogoda byla przez ostatnie kikla dni?? Wczoraj caly dzien nie ruszylismy sie z domu, co oczywiscie skutkowalo tym,ze objedlismy sie za bardzo zawstydzona/y: Mam jedno pytanie, ktore mnie meczy: jaki plyn do kapieli niemowlaka bys polecila? Takiego noworodka? Oni tu w aptekach maja tylko J&J i inne-jak mi sie wydaje na samej chemii.. nie kupilam w Polsce oliwki Oliatum i teraz zaluje,bo jeszcze kilka tygodni i temat stanie sie aktualny :-) i jeszcze: jak ci sie podoba ta okolica? Jest na co popatrzec? Urodzilas synka w Anglii? pozdrawiam :-)
 
Czesc Ja Kapie Malego W Plynie Olilatum I Mydle Olilatum Jest Do Kupienia Tu W Anglii W Aptece A Jak Dzidzius Sie Urodzi To Popros Lekarza O Recepte I Bedziesz Miala Za Darmo.synka Urodzilam W Anglii.urodzil Sie Miesiac Wczesniej Ale Na Szczescie Wszystko Bylo Ok.porod Wspominam Milo A O Bolu Zapomnisz Jak Tylko Wezmiesz W Ramiona To Mala Istotke.po Porodzie Bylam W Szpitalu 2 Dni A Potem Przycodzila Do Mnie Lekarka Do Domu.a Ty Co Bedziesz Mila Chlopca Czy Dziewczynke?pozdrawiam
 
ucieszylas mnie ta informacja :-) to jest jedyna wlasciwie rzecz, ktorej nam brakuje. Czekamy na dziewczynka :happy: duzo czytalam o porodzie w anglii i jestem pozytywnie nastawiona-ocztwiscie wiem,ze bedzie bolalo,ale wiem tez,ze warto to zniesc dla malenstwa :-) oboje juz sie nie mozemy doczekac! Polozna, ktora sie mna opiekuje jest bardzo mila,o wszystko moge ja spytac a za trzy tyg.idziemy obejrzec oddzial polozniczy. Nie zapisalam sie jedynie do szkoly rodzenia-oboje jestesmy zbyt leniwi,ale mysle,ze bedzie ok.. sama ucze sie oddychac :-) a o porodzie,fazach itp.wiem sporo.. co o tym myslisz..? Przydalyby mi sie te lekcje,czy raczej moge je sobie darowac?
 
Wiesz ja tez nie chodzilam do zadnej szkoly rodzenia i dalam sobie rade bez zadnych problemow.Ja tez mialam ogladac oddzial polozniczy ale nie zdazylam bo jak ci juz pisalam moj maluszek bardzo spieszyl sie na swiat.Nie przejmuj sie ta szkola bo dasz sobie swietnie rade ja nawet nie uczylam sie zadnych oddechow,tylko poczytalam troche o tych fazach i tyle bo przeciesz kazda kobieta przecchodzi to inaczej.Mi naprzyklad odeszly wody 29 grudnia o 5 rano a urodzilam dopiero na drugi dzien o 4:45.Na porodowke poszlam o 4 a za 45minut maly byl juz na swiecie a o 4 mialam rozwarcie tylko na trzy palce i widzisz jak szybko poszlo a bole porodowe zaczelam odczowac ok.23 jak odeszly mi wody to kompletnie nic mnie nie bolalo polozna wytlumaczyla mi ze do 36 godzin musze urodzic bo inaczej dziecko by umarlo bez wod 24 godziny czekaja czy porod nie wywola sie sam a potem daja tabletke na prowokacje a jak to nie pomoze to zrobia mi cesarke powiem ci szczeze ze bo mnie wogule nie docieralo ze za pare godzin juz zostane mama wogole nie balam sie porodu ja tylko caly czas myslalam czy z moim synkiem bedzie wszystko ok co chwile musialam klasc sie na wznak i sprawdzac czy sie rusza bo bez wod grozi dziecku zamartwica plodu i wtedy trzeba szybko robic cesarke.Ale na szczescie obylo sie bez zadnych prowokaci a maly urodzil sie zdrowy mial 47cm i wazyl 2.550.dobra koncze do sie strasznie rozpisalam i pewnie zanudzam cie POZDRAWIAM
 
mam podobne do ciebie podejscie :-) twoj opis porodu mnie uspokoil :-) juz nie moge sie doczekac kiedy malenstwo bedzie z nami! Choc tez z drugiej strony nie dociera do mnie,ze bedzie :-) dzis mam warsztaty z karmienia piersia-polozna mi polecila. Pojde w sumie z ciekawosci.. Opieka tutaj rozni sie bardzo o tej w polsce prawda? Czy jest cos, co ci sie nie podobalo i na co powinnam zwrocic uwage? Albo czego ci brakowalo? Ale sie ciesze,ze znalazlam doswiadczona mamuske! I ze cierpliwie odpowiadasz:) Jak mijaja ci dni? Macie tu dosc znajomych? Ja powiem szczerze zaczynam odczuwac to,ze czesto przenosimy sie..taka moj mezczyzna ma prace-bylismy juz w Leeds, Londynie, a teraz Newcastle-nie wiem na jak dlugo.. pozdrawiam i zycze milego dnia!
 
Witam moj maluszek wlasnie poszedl spac wiec moge cos napisac bo takto jak tylko wezme laptopa to jest ,Ja!Ja!i iest wielki krzyk wiec nie da sie nic napisac.Ja na opieke wczasie ciazy i porodu nie moge nazekac.Mialam bardzo mila polozna jak mialysmy wazniejsze spotkania to sprowadzala mi tlumacza poniewaz nie znam zbyt dobrze jezyka na USG tez mialam tlumacza.Aco do lekarzy to sa beznadziejni na niczym sie nie znaja przynajmniej ja to tak odczowam u nich wszystkie doleglosci u malych dzieci sa normalne ale ja sie juz teraz niedaje splawic slowami ze to normalne ostatnio nawet z mezem poklucilismy sie z lekarzem.Moj synek jak mial miesiac to zaczol robic kupe z krwia poszlismy do lekarza a on stwierdzil ze widocznie to mleko ktore je jest dla niego nie odpowiednie i ze przepisze mu inne lepsze i przepisal takie samo jak jadl a mowilismy mu jakie je.Jak zlismy do niego ponownie i mowimy ze on wlasnie takie mleko je to stwierdzil ze to mleko jest najlepsze i on nic nie moze zrobie.Wieczorem pojechalismy do szpitala i zostawili nas na obserwaci i stwierdzili ze dziecko ma skaze bialkowa i dali mu mleko na recepte i juz wszystko bylo ok.teraz znowu mamy problem bo maly nie chce jesc tego mleka bo jest strasznie nie dobre i zaczelam mu dawac normalne mleko dla dzieci bez skazy i wyszlo mu pare takich suchych plam ktore przypominaja wygladem liszaje i poszlam do lekarza ktory jak zwykle stwierdzil ze same zejda i ze napewno nie sa od mleka bo dzieci ktore maja skonczony rok moga juz pic nawet normalne mleko normalnie taki idiota z niego ze szkoda nawet o tym mowic naszczescie jade do polski 1 kwietnia i tam pojde do lekarza i on nam pomoze.Bo na tych angielskich lekarzy nie mozna liczyc.Pozdrawiam napisze cos jeszcze wieczorem
 
wiem cos o tym-mialam wizyte jedna(na szczescie u lekarza), zachowywal sie jakby robil mi laske i wyszlam cholernie poddenerwowana :-( wiesz, nie wiem, czy to mozliwe, ale moze spytaj lekarza w Polsce, czy mozesz sie z nim kontaktowac telefonicznie w razie takich sytuacji? Ja spytalam o to mojego gina i sie zgodzil-to mnie uspokoilo,choc jak na razie nie musialam korzystac. Najgorsze, kiedy nie wiadomo co jest malenstwu, dorosly powie, a dziecko jest takie bezbronne.. a intuicja matki podpowie,ze to,co sie dzieje wcale "normalne"nie jest! Znasz juz na tyle swoje dziecko! Mam nadzieje,ze w Polsce lekarz pomoze wam i nie bedziesz musiala wiecej sie martwic.
 
reklama
Wiesz mam numer telefonu do polskiego pediatry do kturego chodze prywatnie zawsze jak jestem w polsce i moge do niego dzwonic wrazie jakis pytan lub porady juz pare razy dzwonilam ale wiesz jak to jest nie zawsze moze pomoc nie widzac dziecka o w tej sytuaci to on musi zobaczyc jak te plamy wygladaja narazie smaruje malego mascia z witamina A i troszke znikaja a co najwazniejsze nie wychodza nowe.A jak tam te warsztaty???Bylo warto isc???Ja niestety nie karmilam mojego malego piersia bo jak sie urodzil to niemialam pokarmu a jak wreszcie pokarm sie pojawil to maly nie chcial juz chwycic sie piersi tylko butelke[mniej wysilku]wiec odciagalam pokarm i dawalam mu z butelki o oprucz tego dokarmialam go mlekiem modyfikowanym ale po 3 tygodniach polozna powiedziala mi ze to nie ma sensu i zebym go karmila mlekiem modyfikowanym poniewarz mam malam bardzo malo pokarmu i na dodatek bardzo zadki ja przez 1godzine odciaglam zaledwie 30ml.Pozdrawiam
 
Do góry