reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

ehhh ja też mieszkam w Geilo i ten śnieg mnie dobija... ale od wczoraj mamy temp na plusie więc też już trochę czuć wiosnę :tak:

emenems ja mam luteinę dopochwową jakbyś chciała, też nie chciałam robić samowolki więc jej nie zużyłam ale wzięłabym ją na własną odpowiedzialność jakbym miała jakieś plamienia albo bóle typu na @, na szczęście nie miałam i mam nadzieję że już nie będę miała :-) trzymam kciuki za pozytywny test &&&&&&&&&&


nina za szybki poród &&&&&&&&&&&&&&
 
reklama
No widziałam ile tam śniegu!!! U nas nic, piękna widna, teraz 14 w cieniu słońce i cieplej bedxie :)

Ja jak sie dowiem ze jestem w ciąży to spróbuje pojechać do mojego ginekologa prywatnie to moze cos poradzi...
 
Mam do was pytanie, gdzie moge uzyskać info na temat ciąży j jej prowadzenia tutaj? Jeszcze e niej nie jestem ale w temacie - zielona , kiedy mozna i gdzie i jakbumoeic sie z położna , czy tu u nas e hallingdalu sa zajęcia dla ciężarnych? Czy mozna wybrac cesarkę? Takie standardowe pytania :)
 
emenems jak jest z położną to ja Ci nie powiem bo od początku ciąży prowadzi mnie polski ginekolog tutaj. Cesarki nie można wybrać, nie ma takiej opcji (niestety..) w dodatku robi się ją tylko jak nie ma innej opcji urodzenia i norwegowie jak tylko się da to unikają jej robienia, tak przynajmniej czytałam i mój gin też powiedział że żadna cesarka na życzenie nie wchodzi w grę.
 
A jak twój rodzinny lekarz? A ten polski to prywatnie czy państwowo? Bo ja to tak bardziej tu bym chciała u mnie wiec publiczna opieka mi zostaje, bo mam dosyc jeżdżenia do lekarzy
 
emenems o położną możesz zapytać w helsehuset w twoim mieście , mi bardzo pomogła w pierwszej ciąży bo dużo tłumaczyła co i jak się odbywa i jakie są zasady w szpitalu itp , przy drugiej ciąży już nie chodziłam bo uważałam że jest to już zbędne
a ciąże prowadzi lekarz pierwszego kontaktu , jak już będziesz w ciąży to idziesz na wizyte do niego ,tyle że dopiero ok 12 tygodnia , możesz iść wcześniej ale często odsyłają (zależy od lekarza) , ja właściwie nie narzekałam na opieke w ciąży , może wolałabym miec więcej USG ale nadrabiałam w PL na wakacjach czy świętach ;) , pierwszy poród miałam bardzo ciężki i długi ,mój gin w PL powiedział że oni by nie dopuścili do czegoś takiego bo dziecko było bardzo duże i na pewno miałabym cesarke ,poza tym ze względu na wage małego nie pozwolili by mi przenosić ciąży , to tylko taka różnica - no ale urodziłam siłami natury po 17h ,najważniejsze że dzieci mam zdrowe ;-)
 
A ze znieczuelniem czy bez?

Ja to troche inaczej mam, dlatego ze ja lecze sie w klinice niepłodności w porsgrunn, i np. Pierwsze usg w razie pozytywnego testu mam 5 tygodni po. Inseminacji czyli trzy od terminu spidziewanej miesiączki, to wypada 7 tydzien.
Zastanawiam sie jak to bedzie, bo moj rodzinny jest tez poloznikiem- a szkoły rodzenia sie samemu szuka czy to odbywa sie jak mowisz raczej przy helsetunie?

Dzieki za odpowiedzi :)
 
nie chciałam znieczulenia więc bez ;-) , najlepiej jak będziesz u nich na wizycie to zapytaj o wizyty i szkołe rodzenia też ,
u mnie szkoły jako takiej nie ma bo to malutka mieścina , ale położna wszystko tłumaczyła na spotkaniach ,poza tym w szpitalu już po porodzie też wszystko ci pokażą jak tylko poprosisz , ja to przy Kubie z byle pierdułką leciałam :tak:
mam nadzieje że się udało za pierwszym razem :tak: i za kilka miesięcy będziesz się cieszyć ze swojej kruszynki :-)
 
No zobaczymy, jutro termin miesiączki ale jak to zawsze, przy stresie trzeba pare dni dodać zeby nie za szybko sie cieszyć. Jade jutro na krew ale wyniki około srody/ czwartku, na bete.
Na żadnym wątku nie rozumieją czemu tyle czekam na bete :D no coz, tez mała mieścina:)

Matko bez znieczulenia??!!! Wariatka :D
 
reklama
Do góry