reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Kapusta już poszła w ruch i pomaga, z pokarmem już sobie radzimy za to mam problem z brodawkami bo zaczęły krwawić i skóra zdarta..smaruje bepanthenem ale chyba za mocno zmiękcza i wcale nie pomaga, całe dnie siedzę z odsłoniętymi cyckami żeby się wietrzyły. przystawiam ją na pół godziny mniej więcej do jednej piersi a z drugiej odciągam i jej daje w butli bo nie daje się jej dłużej utrzymać żeby nie zasnęła, i tak ją muszę budzić w trakcie cyca. Malutka zaczęła też kolkować ale nie jest najgorzej, podaje jej espumisan i troszkę pomaga.

AniaSM podziwiam, że zdecydowałaś się na kolejne dziecko, ja na pewno nie decyduje się na kolejne przynajmniej nie świadomie, jedynie wpadka może mi przynieść kolejnego szkraba..
 
reklama
Nina ja się dlugo leczylam zeby zajść i lekarz mi powiedział że jeśli chce wiecej dzieci to najlepiej już bo potem znowu mogą być problemy, no ale drugi poród był dużo szybszy chociaz Lena tez ważyła duzo bo 4100 no ale to i tak było mniej niz Kuba i nie miała problemu z wbiciem się w kanał ;-)
Jesli chodzi o sutki to mi bardzo pomagał alantan plus z PL , możesz też spróbować karmić przez nakładki to też powinno troszke pomóc.
 
wesolych swiat dziewczyny i malenstwa . nina sa takie nakladki na brodawki ale dobre jest tez smarowanie brodawek swoim mlekiem :) ladnie goi. spruboj moze pomoze. spokojnie zapomnisz bol porodowy i za jakis czas kto wie.... drugi porod moze byc zupelnie lekki , ja tak mialam pisalam kiedys , pierwszy porod trauma 8h bolu , maly wyciskany na sile, nie oddychal po porodzie , byl spuchniety i siny. a 2 porod tez chlopak, o 23cwody odeszly po 2 maly byl na swiecie , 5 minut boli partych, a balam sie panicxnie ze chcialam cesarke . takze spokojnie za jakis czas zapomnisz.
 
kochana gratulacje :) naprawdę długo się meczylas...ale malenka jest już z toba:):) :):):)



no a ja już zaczynam odliczać od 10-tki w dol do porodu.....ech.......jak to zleciało..........:) jeszcze tylko ok. 9-10 tygodni :)
 
dziewczyny walczę dalej, piersi smarowałam bepnthenem ale tylko rozmiękczały brodawki i mała mi zrywała skórę więc teraz tylko mlekiem smaruje. Głodomor jest strasznt terz mi ściąga mleko z obydwu piersi po pół odziny każda i jeszcze ją dokarmiam szucznym bo się domaga. najgorzej jest z biodrem, od pośladka do uda mnie tak boli że nie mogę stanąć na nogę, w nocy nie mogę się ruszyć ;/ mam nakładki ale bardziej pbolemem teraz jest to że zrobily mi się grudki w piersiach. no ciężko jest po prostu..całe szczęście jest mama bo bez niej bym nie dała rady, niestety po majówce zaraz musi jechać do domu bo wzięła miesięczny urlop w pracy i będzie musiała wrócić, pojęcia ne mam co wtedy zrobię bo mąż całe dnie w pracy więc w nocy też nie za bardzo będzie mógł wstawać..
 
emenems zazdroszcze slonca u mnie za oknem pada snieg.... bialo jak w srodl0ku zimyi 3 stopnie na plusie :( nie ma jak wyjsc z malym na spacer nawet. ,
nina , bidulko glowa do gory bedzie lepiej , wymeczona jestes po tym porodzie.
ja za godzinke hop w samochod i mudze sunac w ta sniezyce po malego do przedszkola :) mamdosc zimy !
 
kolola a u mnie sniegu już od miesiąca nie ma...na dodatek dzisiaj na termometrze mam 18* :):):):):)


nina jestem z Toba:) i trzymam kciuki żeby udało ci się opanować zmeczenie i karmienie:) początki zawsze sa okropne zwłaszcza dla pierworódek tak jak my:) ja tez się tego boje...a u mnie nie będzie nikogo w tym czasie...ani mamy ani nikogo,...wiec wogole nie wiem jak to będzie...

trzymam &&&&&&&&& kochana:):) za tydzień lub dwa będziesz już miała wszystko w malym paluszku i większość rzeczy będzie o wiele latwiejsza niż teraz na początku..........
 
to sie zgadza z czasem wszystko bedzie lepiej !
a z pogoda to nawet mnie nie denerwuj anastazi , masakra tu jest 10 miesiecy zimy a pozniej lato i lato :(
tesknie za sloncem , za to niedlugo bedzie cala dobe jasno az do wrzesnia :( ach gdzie ja trafilam
tesknie za tym zeby mniej na siebie zakladac a tak to zanim siebie opatule i chlopakow to wieki
 
reklama
Kolola a gdzie ty? U mnie taki upał ze w bikini sie opalalam na ogródku- w nocy minus oczywiscie ale w dzien żar z nieba. U mnie zimavpol roku a potem lato - nie ma jesieni ani wiosny... Z Kozaków w sandały
 
Do góry