reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

soniafka twój upraciuszek jeszcze może się przekręci:) wiem tez ze polozne ponoc probuja na wizytach "przekrecac" maluchy jakimiś ćwiczeniami....żeby dobrze się ulozyly....wiec może jak będziesz na najbliższej wizycie to zapytaj....

edytka a jak ty się czujesz???



ja dzisiaj wizytuje w szpitalu i mam nadzieje ze powiedzą cos konkretnego.....bo chyba cala ciaza mnie tak nie wykanczala jak te dni ostatnie.....a jeszcze jakies plamienia krwiste się przyplataly i nie wiem o co kaman....... chyba szyjka się skraca...
 
reklama
Hei dziewczyny. Troche mnie tu nie bylo. Witam nowa kolezanke ;) Anastazi jestesmy z Toba :) malutka zdecyduje sie i niebawem wyjdzie !!! Moja Mala jutro konczy 2tyg nawet nie wiem kiedy ten czas zlecial, przeciez niedawno lezalam na porodowce hiihii . My juz za soba mamy kilka spacerkow, kapieli i jestesmy szczesliwe bo w nocy budzimy sie o 2 na papu potem o 5 i spimy do 9 :) Moja mala pije co 2-3 dni herbatke koperkowa dzis probowalam dac herbatke rumiankowa ale niestety niesmakowala. Teraz chwila na ogarniecie domu szybki prysznic a potem spacerek :D Milego dnia dziewczyny :D
 
sofianka :-D dobre nastawienie, nie daj sobie niczego takiego wmówić :tak: ale i tak trzymam kciuki za dobry obrót tej sprawy ;-)

anastazi czuję się ogólnie dobrze, chociaż zauważyłam że szybciej się męczę i mam ogólnie jakoś mniej energii, to chyba oznaki 3 trymestru ciąży :biggrin2:
generalnie mamy zaplanowany szybki wyjazd do Polski żeby się obkupić w jedzenie i rzeczy dla dziecka, ciągle coś kupuję przez internet a moja mama tylko odbiera przesyłki :biggrin2: tylko że teraz szef męża ma jakieś obiekcje co do terminu wyjazdu i nadal nie wiem dokładnie kiedy pojedziemy... przez to nie mogę wszystkiego dokładnie zaplanować no i najważniejsze, muszę się umówić do lekarza w Polsce...
już się nie mogę doczekać, chcę się dowiedzieć jak moja córeczka się czuje, jak rośnie itd... mam nadzieję że wszystko u niej dobrze, czuję jej ruchy bardzo często, jest aktywną dziewczynką, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, zawsze jest jakiś cień niepokoju o zdrowie maluszka...
i tak jakoś leci ten czas, aby do wyjazdu, a potem aby do porodu...

jola fajnie że się odezwałaś, cieszę się że się w miarę wysypiacie i wszystko dobrze idzie :-) po porodzie czas już leci jak szalony... nim się obejrzymy a nasze dzieci będą biegały :-D
 
Anastazi gratulacje kochana!!! :* w końcu się doczekałaś :)

Soniafka dostałam epidural i było super przez ok 3 h ale stanęło rozwarcie datego dali mi oksytocynę i niestety po tym ból wrócił...też rodziłam w Ullevalu i opieka wspaniała więc o to się nie bój. Ja pojechałam z bomby do nich do szpitala a dostałam pokój z wanną i też próbowałam tam rodzić, ale to nie było dla mnie nie mniej jednak warto spróbować moze Tobie przypasuje :) byłaś jak rozumiem u Pana Witka u lekarza? ;) niestety pośladkowe ułożenie nie jest wskazaniem do cc więc trzymam kciuki żeby się dziziolek przekręcił a jak się nie przkeręci to też dasz radę. jakbyś miała kiedyś ochotę się spotkać to dawaj znać bo też mieszkam w Oslo :)
 
Nina, to już wiem jaka była twoja historia z epiduralem. Na to niby trzeba być przygotowanym bo przecież kiedy poród nie postępuje to muszą w jakiś sposób interweniować. :sorry2:
Ja to w wannie raczej rodzić nie chcę tak czy inaczej. Obawiam się, że jak akcja się u mnie zacznie to wszyscy w koło będą mieli ze mną szopkę bo ja panikuję strasznie. :-p
Byłam na wizycie u dr. Piotra Wołosa w Anker Legesenter i muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona. Miała to być tylko jednorazowa wizyta, żeby sprawdzić czy aby wszystko jest ok no ale w związku z nieswornością mojej pociechy pójdę na początku sierpnia raz jeszcze chociaż to, że w dalszym ciągu się nie obrócił czuję doskonale. :dry:
Odnośnie cc w przypadku ułożenia pośladkowego to różnych rzeczy się naczytałam. Wiem, że na Ullevål szczycą się dużym doświadczeniem w odbieraniu takich porodów ale ja serdecznie dziękuje :baffled: Jeśli mały faktycznie się nie obróci to ja będę nalegać na cc. W przyszłym tygodniu mam wizytę u położnej więc porusze ten temat i zobacze co ona na to. :blink:
A gdzie mieszkasz? Bo ja na Alna. A na kawkę jestem zawsze chętna więc o ile nie mieszkamy od siebie zbyt daleko to możemy jak najbardziej spotkac się kiedyś na pogaduchy ;-).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Soniafka to nawet nie wiedziałam, że jest ktoś poza Witkiem :p Koniecznie pogadaj z położną może uda się to cc jednak :) szopką się nie przejmuj to taki moment że wszystko Ci wolno i nikt Ci nie zabroni ani złego słowa nie powie, z resztą jak przyjdzie co do czego to beziesz miała wszystko gdzieś tylko będziesz chciała żeby dzieciaczek wylazł :p Ja mieszkam na Bislet :)

czy któraś ma może jakąś radę co zrobić jak mi mała odrzuca cyca? od pierwszego miesiąca jest dokarmiana butlą przy każdym karmieniu ale zawsze cyca brała a od paru dni jest walka bo nie chce ;/ dzisiaj pierwszy raz odrzuciła rano wiec musiałam odciągać. przy każdej próbie przystawienia wykręca się jak szalona, wrzeszczy (bo płaczem tego nazwać nie można) aż się czerwona cała z wściekłości robi a jak tylk odostanie butle to błogostan..ktoś?coś?jakaś rada?już nawet sobie sztucznym posmarowaam sutki ale tylko raz przeszło a potem spryciała wykumała że coś nie gra..
 
Do góry