reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Aniu te krostki sa czerwone a na srodku maja bialy punkcik....i wygladaja tak jakby się "rozlaly" na polikach i szyjce i skora pomiędzy nimi jest zaczerwieniona........
 
reklama
Aniu te krostki sa czerwone a na srodku maja bialy punkcik....i wygladaja tak jakby się "rozlaly" na polikach i szyjce i skora pomiędzy nimi jest zaczerwieniona........
ale są bardziej widoczne w cieple?? próbuje znaleźć Kuby zdjęcie jak miał ten trądzik, on zimowy i było dokładnie widać ,w domu cały zesypany a na spacerze nic nie było widać
a może wrzuć zdjęcie ??
 
Aniu.......rano jak się budzi to mam wrazenie ze po nocy ma ich mniej...a przynajmniej mniej zaczerwienione......a w ciągu dnia tak jakby się nasilalo.....goraco u nas nie ma....21 stopni ...większe upaly przezyla bez problemu i bez tych krostek......wiec nie wiem....mój aparat zbyt dobrze zdjęcia nie zrobil bo słabej jakości i za dużo na nim nie widać wiec bez sensu wrzucać...:( :(
 
Hej dziewczyny :)

Anastazi poczekaj może przejdzie, Lilka ma od czasu do czasu krosteczki ale ich w ogóle nie ruszam, dlej kąpie ją tylko w wodzie z oliwką i jest ok. co do witamin to ja mojej daje tran i dobrze go toleruje, wg mnie nie m sensu robic tego jak robi się w Polce bo tu panują inne warunki i dzieciaki do nich się muszą dostosować bo tu będą dorastały przecież. też sie trochę bałam jak będzie z tmy tranem ale jest lepiej niż myslałam bo bez problemu tylko potem smierdzi rybka :p jak sobie kochana w ogóle radzisz? wszystko ok? eh te maluszki tak szybko rosną, Lilka już wszystko na 74 i powoli kupuje juz 80...

Edyta nie chcę się wtrącać ale jak czekałam na moją małą to sporo czytałam i dzieci nie powinny do pierwszego roku życia spać na poduszkach ani pod kołderką bo mogą się udusić jak się pod nie wturlają i najbezpieczniejsze są spiworki do spania bo zapewniają stałą temperaturę ciała malucha i nie mam ożliwości że się do nich ani z nich wyślizgną

Sonia widzę, że nie możesz się doczekać :p jak się czujesz?
 
Nina, no nie mogę się doczekać a znając moje szczęście to pewnie szybciej przenoszę niż urodze przed terminem ale pomarzyć nie zaszkodzi ;-)Póki co mój Mały ma się dobrze w brzuszku a ja ledwo się kulam i chodzę rozdrażniona. Jakoś tak ciągnie mi się ta końcówka mimo, że dzień leci za dniem nawet nie wiem kiedy... A jak tam u was pobyt w PL?
 
Jeszcze trochę i Aleks wyjdzie, może 26 w moje urodziny ? ;) koncówka ciąży jest okropna, juz tak czekasz i czekasz..oby jak najszybciej wam sie udało :* u nas dobrze tylko Lilka ma kaszel od kilku dni wiec jej daje syrop i się poprawia :) poza tym ciągle gdzieś biegamy a spacerki, zakupki jest spoko ;) dawaj znać jak się u Ciebie sytuacja będzie rozwijać, wracam pod knoiec września jak będziesz coś potrzebowała z Pl to dawaj znć!
 
Nina, byłabym przeszczęśliwa jakby wyszedł w twoje urodziny bo to by oznaczało jeszcze tylko 4 dni :laugh2:hehe. Jasna sprawa, że dam znać jak coś się wyklaruje. Z radością napiszę jak tylko mój Aleks zdecyduje się wyjść... Oby Lilce przeziębienie szybciutko przeszło. Nic dziwnego, że coś złapała przy zmianie miejsca. Tak to już jest z maluszkami. Ale wam fajnie, że możecie sobie pobyć troszke w PL, jak wrócicie ja napewno będę już "rozpakowana".
 
nina ja też ci zazdroszczę pobytu w Polsce... tym bardziej że u nas już przyszła jesień... liście robią się żółte, jest zimno i deszczowo :-( zdrówka dla Lilki
a co do kołderki to ja też o tym czytałam, spokojnie nie mam zamiaru noworodka nakrywać kołdrą ;-) ale z tym po roku to też nie jestem tak do końca przekonana, po prostu w praktyce wyjdzie jak moja Łucja będzie spała, przed nami zima a my mieszkamy w piwnicy domu... po prostu zobaczymy jak to będzie... a kupuję wcześniej bo tak jestem przyzwyczajana żeby mieć wszystko gotowe :-)

sofianka trzymam kciuki żeby Aleks nie długo szczęśliwie się urodził :-) a powiedz mi czy miałaś w szpitalu albo przychodni robione ktg? jak u ciebie położna bada tętno dziecka? wiesz może jak się nazywa ktg po norwesku?

ja w poniedziałek idę do położnej, ciekawa jestem czy będzie w stanie określić położenie mojej córy, bo ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czasami czuję jej nogi w boku... :eek:

anastazi jak wysypka u małej? a jeżeli chodzi o te witaminy i tran to ja jestem całkiem zielona, to znaczy że tutaj zaleca się podawanie dzieciom tran? od kiedy to się robi?
a jak u ciebie wyglądała kontrola bioderek? w Polsce chyba standardowo robi się usg do 6 tyg dziecka i obowiązkowa jest konsultacja z ortopedą, a tutaj jak to jest?
 
Edyta, nie miałam ani razu takiego prawdziwego "ciążowego ktg" chociaż jak byłam 2 ostatnie razy na usg w szpitalu to z poczekalni widziałam salkę, w której kilka dziewzyn było podłączonych więc nie wiem od czego to zależy. A na każdej wizycie położna sprawdza serduszko Małego tym swoim mini przyrządem do wykrywania tętna i tyle.
Po norwesku ktg nazywa się tak samo kardiografi i też używają skrótu ktg. Miałam tu robione w przychodzi ale to sprawdzane miałam moje serducho a nie Małego bo miałam kołatania i duszności. :blink:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Edyta u nas się śiwentie sprawdzaj śpiworki grobag bo są długie i mała sobie swobodnie majtka nóżkami :) oczywiście rozumiem, że u was może być zimniutko to różne opcje rozważasz nie chciałam zabrzmieć niemiło wieć jeśl izabrzmiałam to przeprasza. w ciąży an irazy nie miałam ktg dopiero na porodówce mnie podłączyli :) a tran się tu podaje od drugiego miesiąca, jak karmisz piersią to 2,5ml a jak mleczkiem z proszku to 1,25ml :) a bioderka Lilka miała spradzane tylko w hotelu przyszpitalnym.

W Polsce już też po lecie, zimno i pada a myslałam że chociaż na plażę mi sie dua ze dwa razy wyjśc albo do dziadkó nad jeziorko pojechać a tu lipa..

Soniafka Aleks gotowy na wtorek? ;) trzymam za Ciebie mocno kciuki!! :*

Anastazi jak perełeczka Twoja? troszkę lepiej|? ja zauważyłam, że mojej się robi wysypka jak jej buzke przecieram chusteczkami mokrymi i dopiero sie po 4 msc skumałam brawo dla mnie...
 
Do góry