reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Witam. Ja urodziłam w czerwcu w A-hus. Sam poród wspominam bardzo pozytywnie. Nie ma problemu że znieczuleniem, opieka jest bardzo dobra. Można nawet skorzystać z wanny jeśli jest wolna. Po porodzie już było trochę gorzej ale może to przez to że nie dostaliśmy miejsca w hotelu i trafiłam na kiepską pielęgniarkę pierwszej nocy. Co do prowadzenia ciąży jest mniej badan niz w Polsce ale nie wiem czy one są tak naprawde potrzebne. U mnie wszystko poszlo dobrze. Dziecko zdrowe. Takze nie mam na co narzekać jeśli bym miała wybierać między ciążą i porodem w Polsce lub w Norwegii- napewno wybralabym Norwegię. Jest więcej personelu. Dbają o to by kobieta czuła się dobrze i bezpiecznie podczas porodu. Zważywszy na sytuację nie jest to takie proste ale ja naprawde dobrze wspominam porod. Przed porodem pisze się list do położnej gdzie możesz podać jakie masz życzenia. U mnie były one respektowane jedyny minus to to że bardzo trudno o zwolnienie z pracy podczas ciąży. Ja nie czułam się dobrze więc przed każdą wizyta się stresowalam czy tym razem lekarz da mi zwolnienie.. chodziłam i do położnej i do lekarza. Myślę że warto chodzić i tu i tu. Byłam też na kursie dla par przygotowującym do porodu w szpitalu. Warto się wybrać jeśli ktoś się boi porodu albo szuka fachowych informacji. Dobrze jest też czytać to co piszą na stronach norweskich. Jest o wiele więcej przydatnych porad niż na naszych polskich. Mam nadzieję że to co napisałam uspokoi trochę chociaz cześć ż was. Ja też się bardzo bałam ciąży w Norwegii ale okazało się że nie jest w całe tak źle a sam poród miło nas zaskoczył
 
reklama
Korzystając z okazji zapytam czy może są tu jakieś przyszłe albo aktualne mamy z okolic ski? może udało by się zorganizować jakieś wspólne wyjście na spacer?
 
Ja też myślałam o porodzie w wodzie ale udalo mi aie tam tylko troche wytrzymac i musiałam poprosić o coś "mocniejszego" ogólnie woda sporo pomaga ale mój mały był duży i intensywność doznań mnie przerosła. Także skończyło się na epiduralu.
 
Czesc dziewczyny - nie wiedzialam gdzie dokladnie napisac, wiec postanowilam tutaj.

Potrzebuje informacji / porady.

Moj maz pracuje od 10 lat w Norwegii. Ja mieszkam w Polsce i tutaj jestem ubezpieczona - aktualnie jestem w ciazy, niedlugo bede na zwolnieniu i chcialabym wyjechac do meza, urodzic tam i zostac kilka miesiecy - nie chodzi mi o zadne norweskie swiadczenia - bede otrzymywac zasilek macierzynski w Polsce, chodzi mi o to, zebysmy byli w tym czasie razem.

Dowiadywalam sie w NFZ jak to zalatwic, zeby rodzic na swoim ubezpieczeniu w Norwegii ale oczywiscie jest mnostwo problemow i kady mowi co innego,


Doczytalam o precedurze LACZENIA RODZIN - czy ktos wyjezdzal na tej podstawie do Norwegii?
Z tego co przeczytalam, jesli uda nam sie to zalatwic - nie powinno byc probemz bo maz dobrze zarabia, mamy w Norwegii wlasny dom - to bede mogla korzystac ze swiadzcen opieki zdrowotnej w Norwegii i bede mogla tam urodzic.. Czy to prawda?

Czy ktoras z Was na tej zasadzie wyjezdzdala do Norwegii?


Bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje
 
reklama
Pauliyne, polecam ci dołączyć do grupy na fb -polskie mamy w Norwegii. Tam napewno dostaniesz rzetelna odpowiedz. Pomogłabym gdybym wiedziała ale nie wiem jak to jest bo ja już przed ciąża miałam tu w Norwegii numer personalny itd. Spróbuj tam. Napewno dziewczyny odpowiedzą i pomogą.
 
reklama
Do góry