reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Radomia :-)

Witaj Vivienne:tak:



hej mamuśki,
Koleżanki powiedzcie, kiedy dziecku można zaserwować coś na zwykłym mleku krowim? jakoś słabo przybiiera mi na wadze, to pewnie dlatego że tak mało je.
[...]
jestem teraz na etapie kupowania fotelika samochodowego 9-36 kg. jaki najlepiej wybrać? w sklepie polecają recaro, a Wy macie jakieś doświadczenia?

z mlekiem krowim to się nie śpiesz z tego co pamiętam to koło 11 miesiąca możesz podać troszkę jogurtu zwykłego...

a co do fotelika to słyszałam, że dobra firma.

Na diecie malucha się nie znam zupełnie, my jeszcze na piersi, ale już trzeba się zainteresować, muszę zapytać czy już wprowadzać gluten, czy się wstrzymać jeszcze?

gluten po 5 miesiącu.
 
reklama
gluten po 5 miesiącu.


Mi wczoraj powiedziała że najlepiej ok. 7 bo nie ma się co spieszyć. Generalnie zaszczepiła Marię, i ku mojej uciesze prawie nie płakała :-D tatuś na nas czekał w korytarzu i jak zobaczył że wychodzimy z uśmiechem na buzi, myślał że nas ominęło szczepienie ;-) następne dopiero w 13 mż, uff :-)
 
brr ale zima..
mój Maluszek niedługo skończy 10 miesięcy, jej kiedy to zleciało.
własnie sprawdzałam kiedy wprowadzałam gluten, było to jak skończył 5 miesięcy. koniec pisania, już po drzemce..
 
hej mamuśki,
wróciłam do pracy, teraz nawet po 12 godzin pracuję. Mały już chyba się przyzwyczaił do braku nie tyle mamy co cyca, chociaż jak wracam do domu to jest zmasowany atak, tak samo w nocy. jednak nadal zupek z mięskiem nie chce jeść, mleka mm również. Koleżanki powiedzcie, kiedy dziecku można zaserwować coś na zwykłym mleku krowim? jakoś słabo przybiiera mi na wadze, to pewnie dlatego że tak mało je.
co do dr Golińskiego- na początku ciąży wyszły mi wysokie wyniki toxoplazmozy, stwierdził że już przechorowałam tą chorobę przed ciążą.. na 2 miesiące przed porodem trafiam do innej lekarz która od razu skierowała mnie do warszawy do zakaźnego szpitala na badania. Tam dr nie potrafiła ocenić czy chorowałam czy nie. czy dziecko będzie zdrowe czy nie.. ile stresu sie najadłam to moje.. ach było minęło.

jestem teraz na etapie kupowania fotelika samochodowego 9-36 kg. jaki najlepiej wybrać? w sklepie polecają recaro, a Wy macie jakieś doświadczenia?

o dr Roguś słyszałam dużo dobrego, więc warto pójść na wizytę.

W żłobku zwykłe mleko jest podawane jak dzieci kończą rok. Nie miałam o tym pojęcia,że moje dziecko je już zwykłe mleko, a w domu serwowałam wszystko na modyfikowanym....ale przez przypadek się dowiedziałam, że je zwykłe. Żadnych złych reakcji nie miał.

Co do fotela - Recaro young sport - i ja go polecam, bo jeden już do końca. Mam taki, ale jest strasznie drogi 800zł. Mój mały ma rok i 7mcy i jest ok, ale koleżanka ma 3 latkę, która też jeździ w tym fotelu i ona narzeka, że w ramionach jest za mały....(fakt, brak jest regulacji, a ramiona w fotelu dość mocno zabudowane).
Miałam ostatnio dylemat jaki fotel kupić do drugiegi samochodu....i wybrałam używany maxi cosi priori. Używany, ale styropiany całe, taśmy zabezpieczające orginalne...więc wszystko świadczy, że bezwypadkowy. Ale co do modelu - polecam. Trochę szerszy niż recaro, łatwiej się wkłada dziecko i pas ściągający pasy jest dłuższy (w recaro ciężko ściągnąć te pasy jak poluzuje się je na maksa, bo pas ściągający bardzo krótki jest). Cena trochę niższa, bo ok 500zł chyba...ale godny polecenia. Z tym, że nie rozbudowuje się, więc po nim trzeba będzie kupić jeszcze jeden.
 
brr ale zima..
mój Maluszek niedługo skończy 10 miesięcy, jej kiedy to zleciało.
własnie sprawdzałam kiedy wprowadzałam gluten, było to jak skończył 5 miesięcy. koniec pisania, już po drzemce..

Edytaaa6, Twój Maluszek skończy 10 miesięcy, mój 2 miesiące temu skończył 5 lat:wściekła/y:

no dziewczyny co u Was? jak maluszki się trzymają w taką pogodę? u mnie Dawida na same święta rozłożyło zapalenie oskrzeli, na szczęście najgorsze już za nami;-)
 
Mania za 3 dni skończy 5 miesięcy :-) ostatnio opanowała sztukę przewracania się z pleców na brzuszek i tak się kręci, że coraz ciężej z ubieraniem.

Jeśli chodzi o choroby to Maria się trzyma zdrowo, tyle tylko że w nosku jej furczy ale pediatra mówi że to przez sezon grzewczy, osłuchowo czysto. Za to ja kicham i prycham od dwóch dni i do tego gardło bolące doszło :dry:

W święta pogoda była okropna, oj tak. My chrzciliśmy w poniedziałek to nasze szczęście i zamiast wiosennego płaszcza musiałam włożyć zimową kurtkę, ech...
 
Cześć, Nie wiem czy są takie spotkania, ale ja chętnie spotkam się z jakąś mamą z osiedla Michałów, albo centrum, albo obojętne skąd, mile widziany dzidziuś w wieku podobnym do mojego Leo :)
 
reklama
ja z Południa, mama rocznego Macieja. chętnie się spotkam :)

jak sobie radzicie z upałami? mój maluszek biega w domu na golaska mimo to jest cały spocony. Nie chce jeść za to pije dużo..
 
Do góry