reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Radomia :-)

reklama
ja rodziłam na Józefowie i także polecam, rozchodzi się o to na kogo się trafi :)

Ja też potwierdzam, rodziłam na józefowie, pojechałam tam z bólami i przyjęli mnie na oddział chociaż wtedy dyżur miał szpital na Tochtermana. I pomimo tego zaopiekowali sie mną tak jak tego potrzebowałam czyli nie zostałam sama sobie;)


jakie piękne USG:)

Goniasobol, niewiele się dzieje bo pewnie większośc z nas wychodzi z podobnego założenia:p że skoro mało się dzieje to nie ma co pisać:p

Pochwalę się, że w drodze druga córcia - fajnie. jakoś ciężko idzie nam wybór imienia, może coś podrzucicie?
małalinka my też jesteśmy na etapie wybierania mebli, tzn. kuchnia już się robi, ale kanapa, komoda i coś do Mai pokoju trzeba znaleźć, a przeprowadzka tuż tuż:happy2:, strasznie się cieszę.

Malwina, Ewelina-to moje typy na dziewczynkę;) my tez jesteśmy na etapie wybierania poszczególnych rzeczy do mieszkania....:)
 
mamuśki, żyjecie?

mam pytanko do mam starszych już dzieciaczków, jakie sanki są lepsze, drewniane czy te metalowe?
 
Hej Kobietki,
jestem tu nowa, tak więc witam;)
mam pytanko, jestem w 34 tyg ciąży no i wiadomo... coraz bliżej i święta i poród:) heh.. i tak się zastanawiam, gdzie lepiej rodzić, wiadomo opinie podzielone, ale chciałam zapytać o warunki w tym nowym budynku na tochtermana, tam bym chyba chciała, tam pracuje moja gin no i jakoś tak się już przyzwyczaiłam do tej myśli. No ale wchodze na strone tego szpitala a tam zero wiadomosci na temat co wziąć ze sobą, jakie są sale itd.. nie wiem czy mam iść wcześniej odwiedzić ten szpital? co z położną? czy wcześniej sobie "załatwić" czy jak... poradźcie mi:)
 
ja polecam Józefów, ale wiesz, wszystko zależy od tego na kogo w szpitalu trafisz:) przeważnie się wybiera ten, w którym się ma lekarza prowadzącego, ale nie musi tak być :) jeśli chcesz sobie "załatwić" położną to wtedy się jej spytaj co tam potrzeba na tochtermana, ale raczej wszystko, za darmo tam nic nie dają ;p ale ja akurat jestem przeciwna takiemu "załatwianiu" ;p na stronie Józefowa jest lista i możesz się nią podeprzeć:) na józefowie myją noworodki w parafinie, jeśli tego nie chcesz to weź co tam akurat masz przewidziane, pamiętaj, że zimą w szpitalach jest ciepło i raczej nie bierz grubych kaftanów dla dzieciątka;) (ja rodziłam późno zimą, kiedy na dworze było -20 stopni ;p) ah i polecam zamiast tradycyjnych kaftaników wziąć bodziaki rozpinane:) jeśli nie będą obcisłe to nie będą przeszkadzały kikutowi pępka:) to z doświadczenia, bo kaftany nie zapinane w kroku będą się maluszkowi zwijać na plecach ;p jeśli zamierzasz brać tantum rosa to polecam Ci zabrać małą butelkę z rozpylaczem, tak jak do psikania kwiatków, łatwiej pod prysznicem się tym psikać w miejscach intymnych niż przemywać ręką ;p na porodówkę polecam klapki jak pod prysznic takie gumowe, bo można je łatwo umyć, chyba, że nie zamierzasz ich zabrać z powrotem do domu:) na józefowie dają ligninę, ale lepiej mieć też swoje podkłady, bo nie każdej pasuje sama lignina, ja polecam podkłady poporodowe z firmy Seni:)
szpital masz prawo odwiedzić, zwiedzić porodówkę, jeśli akurat jest wolna;p
powodzenia i dużo sił i zdrówka życzę:)
 
Hej Kobietki,
jestem tu nowa, tak więc witam;)
mam pytanko, jestem w 34 tyg ciąży no i wiadomo... coraz bliżej i święta i poród:) heh.. i tak się zastanawiam, gdzie lepiej rodzić, wiadomo opinie podzielone, ale chciałam zapytać o warunki w tym nowym budynku na tochtermana, tam bym chyba chciała, tam pracuje moja gin no i jakoś tak się już przyzwyczaiłam do tej myśli. No ale wchodze na strone tego szpitala a tam zero wiadomosci na temat co wziąć ze sobą, jakie są sale itd.. nie wiem czy mam iść wcześniej odwiedzić ten szpital? co z położną? czy wcześniej sobie "załatwić" czy jak... poradźcie mi:)

witam:) najgorsze stresy teraz przed Tobą;) ja rodziłam na Józefowie, jestem bardzo zadowolona. Jeśli nie ma żadnej informacji na stronie szpitala to na pewno jest tego mnóstwo w internecie co zabrać ze sobą. Połozna po porodzie mnie prosiła tylko o kilka pieluszek, żeby zostawić, no i w szpitalu maja jubla na punkcie wietrzenia pomieszczeń:D czy to lato czy to zima więc może jedno coś cieplejsze sobie weź;) "swojej" połóżnej nie miałam.


mamuśki, żyjecie?

mam pytanko do mam starszych już dzieciaczków, jakie sanki są lepsze, drewniane czy te metalowe?

gdybym jak kupowała teraz to kupiłabym metalowe z oparciem z drewnianym siedzeniem i do tego ocieplacz. No ale kupowalismy sanki w pospiechu, są drewniane i jakos tak mnie ta jakość nie powala...z drugiej strony wydać tyle pieniędzy i tak mało korzystać? (niestety u nas pod blokiem jak odśnieżają to skrobią aż do chodnika i z wyprawy na sanki nici:p Ogólnie u nas sanek dużo nie używamy, natomiast całą zeszłą zimę przeszalelismy na takich siedzonkach, jabłuszka czy coś takiego;) u nas się sprawdza ale jak mieszakcie gdzieś gdzie nie odśnieżają do płyt chodnikowych to zainwestuj:)
 
na jabłuszka to mój mały jest jeszcze za mały, no i chyba faktycznie kupimy jakieś najtańsze, bo pewnie nie codziennie będziemy używać :)
 
Hej, nie było mnie bo net do d...poza tym odnalazłam wątek dzisiaj, nie wiem czemu powiadomienia o nowych postach do mnie nie docierają z innych wątków mam, z tego zanikły...? Subskrypcję mam włączoną, więc to jakiś inny błąd...
Zdecydowałam, że będę rodzić (cc) na Tochtermana,,, po wysłuchaniu wszystkich za i przeciw jednak tam się wybiorę za tydzień

skierowanie dostałam (w razie czego) w środę, ale jak nic się nie będzie działo to do przyszłej środy mogę poczekać :) skurczy nie mam, rozwarcia nie stwierdzono, serce Jasi bije jak dzwon

goniasobol
- kolejna Dziewuszka będzie Gratuluje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
goniasobol gratuluję dziewczynki! ja też zawsze chciałam miec 2 córki, ale zobaczymy czy coś z tych planów wyjdzie. Mi sie podobaja imiona: Kasia, Małgorzata i Agata hehe:-p
kessi wielki dzień przed Toba, trzymam kciuki zeby było bombowo! grudzien to moj ulubiony miesiąc,sama jestem z grudnia i wtedy rodzą się najmądrzejsze dzieci;-) więc doczekaj do grudnia a nie pożałujesz.
Suzi ja np mam sanki dla Agatki drewniane z metalowym oparciem i tymi płozami, ale one to są jeszcze po nas samych i mają 30 lat, niejeden zakret na kuligu przezyły i nawet nie rozklekotały się. Więc poszukaj czegos mocniejszego zeby na wiele lat starczyło.

Jak tam u was przygotowania do świąt , mikołajek? macie upatrzone prezenty dla dzieci? ja juz wiem że kupimy klocki takie większe K2 do układania,małpke ze śpiewającym brzuszkiem ma kupic chrzestna, a babcia jakieś rajtuzki, ubranko itp. Więcej klamotów nie będziemy małej narazie gromadzic. Teraz ma faze na oglądanie Krecika, Misia Uszatka i Bolka i lolka więc brat kupił jej juz zapas płyt na dvd.

A co do świątecznych porządków to tradycyjnie- na ostatnia chwilę. Miałam myc okna dzis ale mi się odechciało:-)
 
reklama
Do góry