reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

jej dawno mnie tu nie było

Witaj Xandii,

Dla pewności zapytałam męża i potwierdził, że w Turcji pisze się kebap. W Polsce większość osób pisze 'kebab' i jeżeli ktoś pisze z 'p' na końcu to czasem polacy uważaja to za błąd. Sama nie wiem dlaczego - wynika pewnie to z braku wiedzy.

Wydaje mi się, że obie formy są poprawne w Polsce i nic się nie stanie jak jedni piszą z 'p' inni z 'b'.
Ważne aby być konsekwentnym: jeżeli w nazwie restauracji piszemy przez 'p' to w menu też piszmy przez 'p' :)

Pozdrawiam:)
 
reklama
Dziewczyny mam prosbe moglby mi ktos przetlumaczyc ten teks...znaczenie imienia mojej corki

Hanife : Allah'ın birliğine inanan, iman eden
 
Dziewczyny nie wiem, czy watek ten jeszcze aktualny, bo cisza od dluzszego czasu, ale zapytam, czy moglaby ktoras z Was odpowiedziec mi na kika pytan odnosnie Turcji?
 
Witaj, Klavell

Niestety ja nie przetłumaczę znaczenia imiona Twojej córeczki, aż tak dobrze nie znam Tureckiego, ewentualnie męża mogę się dopytać :)

A co do pytań dotyczących Turcji, to zawsze możesz je zadać :) Ja co prawda nie mieszkam w Turcji, ale może zajrzy tutaj jedna z dziewczyn, która mieszka obecnie w Turcji. Ja gdybym tylko mogła to bym pomogła :)

Pozdrawiam
 
Witajcie,
bardzo dlugo mnie tu nie bylo.
Mieszkam w Turcji,moge sprobowac odpowiedziec ci na pare pytan,pod warunkiem,ze sama bede na nie znac odpowiedz:)
Pozdrawiam!
 
Klavell,
jesli chodzi o tlumaczenia znaczenia imienia Twojego dziecka-Hanife-sama sprobowalam,ale jeszcze podpytalam meza:Hanife-wierzaca w jedynego Boga(tutaj masz Allaha),szerzaca wiare i czyniaca wszystko dla Boga..
 
Witajcie Dziewczyny,
Natrafiłam na ten forum przez przepadek, ponieważ ostatnio interesuje mnie wszystko co tureckie i musulmanskie.
Chodzi o to że mam pewny dylemat przez który myślę że wy również przechodziłyście. Otóż obecnie przebywam w Niemczech. Poznałam pewnego chłopaka, który jest Turkiem. Na dodatek rozwiedziony i ma 2 dzieci. I jest nam dobrze razem, jakby nie to że ciągle muszę słyszeć od znajomych lamentację w stylu: " Uważaj! To Turek, to inna mentalność, oni biją żony kłamią, europejek tylko do sexu wykorzystują, ich się nie da wychować..." i takie tam inne straszne rzeczy. a nam jest po prostu dobrze razem. Owszem odczuwam tą innośc, ale nie jest to aż na tyle ekstremalne. Nie wiem co mam robić dalej, przecież mi spokoju nie dadzą... A jak to z wami było? Przecięż tez na poczatku musiało być ciężko...
 
witam i ja was.
Hurrem, sądze że nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora. NIestety panuje cały czas takie przekonanie, że turek to odrazu do jednego tylko babe wykorzysta...Czego nie rozumiem i nie jestem w stanie zaakacjeptować...to tak jak każdy polak to pijak i awanturnik noszący skarpetki do sandałów. porażka, nie wolno tak uogólniać całości społeczeństwa jednaj narodowosci....

My jestesmy razem 6 lat mamy 1,5rocznego syna i daleko w naszym zwiazku do czegos takiego...owszem jest duzo różnic kulturowych ale sadze ze jesli się naprawde jest pewnym drugiej osoby i tego ze sie chce z nim byc to jest wszytsko do przezwycięzenia...
 
reklama
ja powiem tak zakochać się w Turku i być z nim to nie lada odwaga,,,,zakochałam się tu w Polsce i powiem że nie ma chyba czlowieka na świecie który dawalby naprawde tyle miłości,,,,co on,,,,przykro tylko że ludzie nasz niby nie rasistowski kraj ,,dalej traktują związki jak by ich nie bylo,,,,a ja jestem szczęśliwa:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
Do góry