reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

dzięki Karolcia , za rade , ale hmmm pracując po 12 h an dobę od pon. do pią. ciężko coś w urzedach załatwić , wiec szukam po internecie dopytuje itp . , ale dam sobie rade , ma tam rodzine więc zawsze ktoś coś morze mu podesłać jak by co , no i w konsulacie pewnie też coś się da ewentualnie załatwić , zresztą on też ma sie starać i wiedzieć co mu potrzebne , jeśli che tu przyjechac , puki co moze sie okazać że to odległy jeszcze temat , wciąż czeka na zaproszenie i jeszcze nie ma , zanim potem złoży o wize oj troche czsu upłynie , zobaczymy jak to bedzie , Krolcia a ja życze szybkiego finiszu remontu bow iem jakie to męczące na dłuższa mete i miłej pracy .............miłego dnia dziewczyny dla wszystkich
 
reklama
TN3-22358-Au-revoir-A-bientot-A-la-prochaine-Bye.gif
 
Ostatnia edycja:
Gosia główka do góry- na poczatku jest ciężko ale potem pójdzie gładko. Nie pamiętam dokładnie, ale mnie się wydaje , że Ali nie okazywał się żadnym polskim aktem małżeństwa w Ankarze. Nie wiem jacy są urzędnicy w Stambule. Żadnego zaświadczenia o pracy tez nie miał Ali przy sobie. Jestem zaskoczona jak bardzo zmieniła się na gorsze procedura z wizami :szok: A akt małżeństwa polski to ja od razu w tym samym dniu dostałąm do ręki- i płaciłam 25 zł. Jestem naprawdę w szoku.
Tłumacze biora dużo- w szczególności przysięgli no i z takich orientalnych języków. Ja mam znajoma ,która nam taniej liczy.
Co do zaproszenia Gosia to nie dasz rady na siebie tego wziąć- nie dadzą ci bez zatrudnienia. Musi to załatwic ktoś z twojej rodziny- mama, tata. Alemu moja mama załatwiałz, potrzebny był papier o zatrudnienu, fiszka z wynagrodzeniem i akt własności mieszkania. Nie wiem czy teraz sie cos w tej kwestii zmieniło. Idż zaraz po przyjeżdzie i się dowiedz osobiscie.
Tayfun niech sie lepiej stara o ta polska wizę w Ankarze.
 
Gosia, po pierwsze zalatwiaj wszystko w Ankarze. Po drugie o jaka wize sie staracie dla Tayfuna? Troche sie pogubilam w tej papierkowej gmatwaninie, mnie nic podobnego nie spotkalo. Ja zalatwialam umiejscowienie aktu malzenstwa przez konsulat, tlumaczenia tez, nie pamietam juz ile to trwalo, ale robilam to dopiero w tym roku, jakos wczesniej nie przyszlo mi do glowy ze cos takiego musze zrobic:zawstydzona/y:. Rok wczesniej staralismy sie o wize turystyczna dla Murata i dostal ja na podstwie tureckiego aktu malzenstwa, bo polskiego jeszcze wtedy nie mielismy. Byc moze przepisy sie zmienily, ale dla mnie wszystkie papierkowe sprawy przebiegaly bezproblemowo, a wszystko za wyjatkiem dowodu (ktorego notabene nie udalo mi sie zalatwic w Polsce:wściekła/y:) zalatwialam przez ambasade.
 
Niestety i tym razem nie poszło.Jednak najprostszym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę Google tytułu To z miłości siostro i wszystko jest o.k.
Pozdrawiam
 
Pani Bemol szukam art. jak znajde przeczytam . Gosia słonko już ci mówiłam to prstrze niz ci sie wydaje tylko sie nie denerwój i móiłam tylko Ankara nie stambył to głupole tam siedza , do Ankary wysyłam meila i mi grzecznie odpisuja na każde pytanie moje , tam też jest fajny konsul który chce pomagac i pomaga , ty masz dobrze masz mame a mama ma sprawy rozwiązane , dochód i mieszkanie , dacie rade i to powiem ci wiecej szybko do grudnia załątwicie wszytko , jesli chesz wiecej informacji pisz ja ci powiem , wysłąłąm ci druki aktualne zaproszenia , mam wszystko i informacje też i stronke konsula w Ankarze i tam jest meil , odpowie ci na kazde pytanie i pomoze ci jak by co nie denerwój sie dziewczyno
 
reklama
Do góry