reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Bemol 02- bardzo mądre, trafne i przemyślane uwagi. Bardzo mi się podoba , że jesteś tutaj z nami i piszesz takie dojrzałe posty.:-) Zgadzam się z tym co napisałaś w 100% i cieszę się , ze i Aureola docenia twoją rolę na naszym " rodzinnym" forum. tak, bo ja mam uczucie , że wiele z was jest mi już bardzo bliskich:tak:
Ja również staję w obronie Pana Danackiego- którego poznałam podczas jednej z konferencji na temat Islamu.

Aureola- tak, moim zdaniem na tym forum można wiel się dowiedzieć- takich spraw, o których nie pisza w żadnych przewodnikach na temat Turcji. Ja wiel sie nauczyłam podczas studiów- nieststy jest to wiedza bierna, ułozona, kanonowa. Nie ucza tam niestety jak naprawdę zyć w Turcji i to tylko ode mnie zależało jak wykorzystam swoją wiedzę zdobytą podczas studió. No i jak wam pisałam nijak się to miało do moich pózniejszych doświadczeń- które mnie przerosłyj. Jedynie język mi się przydał- bo wszędzie sie mogłam porozumieć i nikt za moimi plecami na mnie nic nie mógł powiedzieć abym nie zrozumiała:-( Jednak chciałabym tyle wiedziec co teraz zanim zdobyłam sie na krok zamieszkania w Turcji .Niestety nie było wtedy osoby, która mogłaby mi taką wiedzę przekazać. Dlatego uważam , że nasze forum jest bardzo pozyteczne i z miłą chącia czytywałabym je gdybym była w związku z Turkiem i planowała z nim bliższą przyszłość.

Tetka- moja przygoda z uczeniem dzieci w szkole jest bardziej męcząca niz przyjemna:-( Nie wiem czy sie nadam do tego, to jest szkoła podstawowa ale jednak chciałąbym inaczej wykorzystac swoją wiedzę. Na tym etapie nie za wiele sie dzieci uczy , a wszystko idzie tak mozolnie i ciężko. Juz na nastepnych zajęciach nic nie pamiętają:-p Będę chyba myśleć o szkole na wyzszym etapie- tzn. liceum lub o prywatnych kursach językowych. w każdym bądż razie takie praktyki rozjaśniają pojecie o tym co się będzie robić w przyszłości i to mnie cieszy.
 
reklama
Karolcia jak już pisałąm ciesze sie że znalazłąm to forum , wiem ze tu mogę porozmawiać o wszystkim co mnie cieszy i co martwi o wszytkim tym o czy nie moge porozmawiać z moimi znajomymi , oni nie sa wstatnie tego zrozumieć nawet sie nie starają , nie lubia Turcji sa przeciwko nie lubie Turków , chcą poznac Aykute ze wzgledu na mnie i mam nadzeja hmmm znaczy inaczej jestem na 90 % pewna że jesli juz go poznaja zmienia zdanie o mężczyznach z turcji i o samej turcji ... mam wieką nadzieję // jak juz kiedyś wspominałam na ludzi i taborety można trafić wszedzie na całym świecie , na dziwne wierzenia i kulturę też ....................... niedalego Zwolenia w polsce dziewczyny moje drogi , polskiemu chłopcu romowie obcieli sutki i uszy [ miał szczescie że go nie zabili , ktoś zauważył i uratował ] za to ze spotykał sie z romską dziewczyną .................................... nic dodać nic ująć
 
[FONT=&quot]Dziewczyny wrocilam......
Jezuuu jakie zamieszanie na forum o jakis artykul....
ale mniejsza z tym.... wierze ze za pare dni o tym wszystkim zapomnimy ( tzn o artykule) i znowu wroci do normy!!!
Jezuuuu ja to jestem jednak blondyna!!!
TETKA czemu ja ci nie napisalam na priva mojego tel...przed wyjazdem!!!!!!!
niestety w Alanyi nie mialam internetu...
wogole moj wyjazd alanya...
Spedzilam 2 dni w szpitalu..... wykryto u mnie kamienie na nerkach....
Powiem wam szczerze ze caly moj wyjazd uffffffffff
Mimo tego ze bylam w szpitalu 2 dni pozniej na 2 wizytach kontrolnych.....
uwazam ze wakacje byly super....
Hotel Cleo Mare zadna rewelacja ale blisko centrm dyskotek wiec poszalelismy ze Serdarem....
Cieplutko morze sloneczko piekna plaza Cleopatra.
jezuu pisze jak reztrzepana ale amm tyle informacji i tyle przezyc....
Wiec jesli chodzi o pobyt w szpitalu tureckim to bylam w Can hospital.....
wszyscy lekazre i pielegniarki byli wspaniali....
zrobili mi wszystkie potzrebne badania....
dostalam prywatny pokoj z wlasnym lozkiem i lozkiem dla Serdara... Byl ze mna w kazdej sekundzie....
chodzil do lekarzy wypytywal im sie o moje zdrowie... A oni tylko pytali w jakiej dyskotece sie pozanlismy i czemu mu tak zalezy na mnie:p:p:p
jak uslyszeli ze jestemy juz 1 rok razem i chcemy sie zareczyc i wziasc slub ulalala.:):)
mowie wam niektorzy przychodzili nas zobaczyc:p:p:p
Ale moze wlasnie dlatego ze bylam w Alanyi i trafilam do spzitala utwierdzilm sie w tym ze kocham Serdara calym sercem i ze to naprawde to ten jedyny......
byl zawsze ze mna... nigdy mnie nie zostawil...martwil sie,.,.,,troszczyl....
mowie wam czlowiek aniol.....
ale mniejsza z tym....
jelsi chodzi o pobyt to byliscie w dyskotece Hawana albo robin Hood?!?!?!
rewelacja :):):):)
a wogole karolcia na wakacjach przypomnialo mi sie jak na forum opowiadalas ze turcy caluja po rekach starsze osoby....
i zapytalam sie Serdara czy on tez tak robi...
a on na to odpowiedzial ... ze tak i ze ja tez MUSZE tak zrobic jak bede na slubie u jego siostry....
A ja nienawidze jak ktos mi rozkazuje i uzywa slowa MUSISZ!!!
i zaczela sie chryja straszna... ze on dla mnei wszytsko do kosciola pojdzie i zje wieprzowine i ze do polski sie przeprowadza a ze ja nie chce claowac po rekach...
ale jak wiecie dobzre polka ma charakterek a ja tym bardziej i stanelo tylko na tym ze ucaluje ta jego nieszczesna babcie........
a o reszcie nie ma mowy,,,,
i oto byla nasza cala klotnia w Turcji,,,,
w sumie niezle na 8 dni razem tylko raz sie poklocilismy ale po 2 god zbylo juz ok....
:p:p:p:p
Ogolnie jestem bardzo zadowolona za 9 dni on przyjedza do Polscki na tydzien :):):):)
wiec nawet nei zdazre zabardzo sie stesknic...
nawet na lotnisku juz tak starsznie nei plakalam:p bo weim ze juz niedlugo sie zobaczymy......
wieczorem posatram sie wkleic jakies zdjecia.....
a teraz lece cos porobic w domku bo balagan jak nie wiem....
pozdrawiam serdecznie wasz wszystkie :):):):))):)):)))
buziaki....

aaaaaaaaa to sobie jescze pzreczytam ten artykul ktory wzbudzil taka kontrowersje,,,,[/FONT]
 
Witam ponownie drogie panie:-)

Chcialam sie tylko wypowiedziec na temat artykulu"To z milosci siostro".
Przeczytalam go sobie wczoraj i tak wlasciwie to mnie nie zszokowal za bardzo, bo o tym "co sie tam dzieje" slyszalam juz duzo wczesniej.
Mysle ze warty podkreslenia jest fakt iz wschodnia Turcja baaardzo odbiega od pozostalej czesci. Jest niestety tak jak pisza w artykule.
Jednak jest ogromna roznica pomiedzy Turkami a Kurdami a to wlasnie Kurdowie (w wiekszosci) zyja we wschodniej Turcji i z tego co wiem to oni za soba nie przepadaja.

Najgorsze jest to ze wyobrazenia ludzi ktorzy nie maja zielonego pojecia o Turcji i Turkach byc moze jest wlasnie takie jak jest opisane w artykule.

Pozdrawiam
 
NATA plaża Cleopatra jest cudowna a disco w Alanya mmmmmmmmm pozazdrościć dla nich samych chcę tam kiedyś wrócić hahaha extra poprostu , spedzaliśmy tam całe noce , nigy nie miałąm dosć
 
Witam wszystkich!

Troche Was zaniedbywalam dziewczyny. W zeszlym tygodniu odwiedzil mnie brat, ktorego juz rok nie widzialam. Poza tym rozpoczal sie juz rok akademicki i choroby zakazne zyskaly priorytet; ponadto zaczelam znowu troche wiecej pracowac. Suma sumarum, nie mialam czasu, zeby tu do Was zagladac.

Po pierwsze, chce pogratulowac Gosi. Malgosiu, zycze Ci duzo szczescia na nowej drodze zycia. Mam nadzieje, ze szybko rozwiazesz problemy wizowe!

Co sie zas tyczy honorowych zabojstw, to wczoraj przypadkowo ogladalam dokument na BBC na ten sam temat. Z ta roznica, ze program tv presentowal sytuacje w Pakistanie (a nie w Turcji). Miedzy innymi, opowiedziano historie 6-letniej dziewczynki: po tym jak dziewczynka zostala zgwalcona przez 2 przypadkowych mezczyzn, ojciec postanowil zmyc z rodziny hanbe poprzez ..... skrocenie corki o glowe...
Brak mi slow. Nie sadze jednak, aby problem zabojstw honorowych ograniczal sie tylko do Kurdow czy Pakistanczykow. Tekin juz od wielu lat opowiadal mi o tego typu praktykach wsrod Turkow. Co wiecej, od czasu do czasu instytucje publiczne w Holandii poruszaja ow temat ze wzgledu na spora spolecznosc turecka zyjaca w Niderlandach. Raz na jakis czas pojawiaja sie tez szokujace publikacje w prasie, donoszace o kolejnym zabojstwie mlodej dziewczyny. Nie twierdze, ze tego typu praktyki sa czeste. Prawo holenderskie i tutejsza opinia publiczna napietnuja honorowe zabojstwa i (z tego, co slyszalam) ich frekwencja spada. Jednakze zabojstwa honorowe nie naleza nawet tutaj do przeszlosci. Zmiana tej szokujecej obyczajowosci wymaga ciagle czasu... szczegolnie w Turcji.
Faktem jest, ze zabojstwa honorowe uwarunkowane sa kulturowo, a nie religijnie.

Chcialabym jeszcze dorzucic moje 3 grosze nt. zmiany religii. Osobiscie uwazam, ze wymaga to sporej odwagi. Potrafie sobie wyobrazic, ze ostracyzm rodziny i znajomych moze w znacznym stopniu zniechecic do konwersji.

Osobiscie nigdy powaznie nie rozwazalam zmiany religii. Po prostu nie zetknelam sie z religia, ktora by mnie do siebie przekonala. Probowalam ( z czystej ciekawosci) zglebiac niektore wyznania chrescijanskie, mi.in. prawoslawie, islam czy buddyzm. I za kazdym razem dosyc szybko napotykalam elementy/dogmaty, ktore mnie zniechecaly.

Poniewaz bylam wychowana w praktykujacej rodzinie katolickiej i jako mloda osoba bylam osoba poszukujaca, zglebialam dosyc skrupulatnie niuanse tegoz wyznania. Od wielu lat dziwily mnie pewne sprzecznosci w kosciele katolickim. Oto przyklady;
  • dlaczego dopiero w 4 wieku naszej ery (Sobor Konstantynopolitanski 381 r.) uznano dogmat o Duchu Sw. Tym bardziej, ze 50 lat wczesniej (Sobor Nicejski 325) nikt jeszcze nawet nie rozwazal idei Trojcy Sw... Coz takiego sie wydazylo w przeciagu tych 50 lat, ze nalezalo dorzucic Ducha do Ojca i Syna... Czyzby rozpad Bizancjum wymagal wzmocnienia ideami o jednosci trzech osob boskich...
  • dogmat o niepokalanym poczeciu najswietszej Maryi Panny. Dlaczego Matka Boska byla poczeta w normalny sposob przez ponad 1800 lat i dopiero w XIXw. uznala, ze najwyzsza pora to zmienic? Dopiero wtedy wprowadzono dogmat o niepokalanym poczeciu w konsekwencji objawien. Jezeli Maryja Panna byla poczeta bez grzechu pierworodnego, to dlaczego czekala tak dlugo, zeby to oglosic?
  • Prawo kanoniczne rozgranicza subtelne roznice pomiedzy grzechem ciezkim i lekkim. Jesli ktos jescze pamieta, jak regulka z katechizmu glosi: Grzech ciezki to swiadome i dobrowolne przekroczenie przykazan boskich lub Koscielnych wwaznej rzeczy. Otoz wg prawa kanonicznego kradziez jest uznawana za grzech ciezki przy wartosci przekraczajacej dniowke robotnika :szok:!!! Tu juz zupelnie nic nie rozumiem, jakiego robotnika? w Polsce czy np w Szwajcarii. Aha i czy kradzieze sumuja sie czy nalezy je rozpatrywac oddzielnie?
  • A co do przykazan koscielnych: uczono mnie cale zycie: nie baluj w adwencie, to czas zakazany. Inaczej bedziesz sie smazyc w ogniu piekielnym. Tylko ze to juz nie obowiazuje, adwent nie jest juz okresem postu. Ale za to w piatek nie nalezy imprezowac.... Ciezko to jakos zrozumiec, ze Bog tak czesto zmienia zdanie nt, tego, co jest zakazane a co nie. Oj nie, to przeciez Kosciol, a nie Bog. To jakto w koncu jest, mamy wierzyc w Boga czy w Kosciol??
  • Aha, jeszcze o grzechach smiertelnych. Jednym z nich jest nieobecnosc na mszy w dniu Bozego Narodzenia. Tylko ze 25 grudnia to sie niejaki Mitra (rzymski bog slonca) urodzil, a nie Jezus Chrystus. Nikt tak naprawde nie wie, keidy Jezus sie urodzil. Ale jak nie bedzie sie obchodzilo urodzin rzymskiego boga slonca, to sie spalimy w piekle...
  • Tak moglabym jeszcze dlugo, np. o nieomylnosci papieza, o spowiedzi, o celibacie, antykoncepcji, o historii kosciola
Na pewnym etapie doszlam do wniosku, ze wierze w Boga a nie w religie. Religia bywa czesto wykorzystywana do krzywdzenia i manipulowania. Zbyt wielu ludzi cierpi i cierpialo w chrzescijanstwie, islamie, judaizmie ( a nawet buddyzm nie obyl sie bez przemocy). Wiem, ze nie mozna stawiac nauk religii na rowni z zachowaniami jej wyznawcow. Jednak nie potrawie zaakceptowac przemocy (pod jakimkolwiek pretekstem).

Nie chce nikogo urazic moimi wywodami. Dziele sie jedynie moimi rozterkami nt. religii, ktora byla b. bliska memu sercu, ale ktora ( w moim wypadku) nie wytrzymala proby zdrowego rozsadku.

dorbranoc
 
TN3-22358-Au-revoir-A-bientot-A-la-prochaine-Bye.gif
 
Ostatnia edycja:
annakara jesli chodzi o religie poperam twoje wywody , kiedys też bardzo sie nia interesowałam hmmmm czytałam pismo , biblie , broszurki , chodziłam na pielgrzymki i tam zrozumiałam sedno wytłumaczyl mi je mądry ksiądz , pismo , biblia jest pisana rekami prostego czlowieka , nie zawsze jest pisana dość wyraźnie np . pierwsi ludzie adam i ewa ad adam i ewy zrodzili się ......... hmmm w moim mieście dzieci zadaja pytanie ksiedzy an religi gdzie to oto pytanie wyprowadza go z równowagi gdyz nie umie im tego wytłumaczyć '' dlaczego kazirodztow jest grzechem skoro byl adam i ewa .. zrodził sie ten i ten .... więc jak to musiał brat z siostrą żeby byli inni ludzie ???? proszę ksiedza ... '' mój mądry ksiadz umie to wytłumaczyć '' pisana jest przez prostego człowieka , powinno być dodane jako pierwszych stworzył adama i ewe , ale stworzy potem i innych '' hmmm masz w zupełności racje jakby chcial sie dokładnie czlowiek wpatrywać w szczegóły religi każdej jednej wszedzie znajdziemy coś /??? coś wielki coś ze znakiem zapytania , wiec wiekszosc ludzi odstapiła by od kazdej religi , nie ejstem teraz zby religijna hmmm nastapiło to od czasu mojego rozwodu kiedy to sie stałąm beeeee dla mojego kościoła , biorac rozwód i mając potem innych mężczyzn w życiu hmmmm ale wychowanie robi swoje w głębi sera wieze w boga , nad reszta teraz sie nie zastanawiam , po prostu nie chce , choć drażni mnie kosciół społeczność jego i wszytkie te zmiany które z biegiem lat sie w nim dokonały i dokonuja , znaczy im wolno wszystko nam nic , im wolno zmieniac prawo religjine , posty itp , a my nie mozemy wziąć rozwodu z głupim czlowiekiem nie do życia i szukać kogoś mądrzejszego hmmmmmm pozdrawiam
 
pierwsza wize do Polski zawsze sie dostaje na 1 miesiąc , wiem bo Aykut sie dowiadywał , dłuższa pierwsza moze byc firmowa lub biznesowa , o taka on sie stara , nie wiem co cnaczy c/02 ale sadze ze mozna to sprawdzic na internecie , cziesze sie ze konsul z A nkary jest taki fajny i chetnie pomaga , wiec nie martw sie wiecej Gosiu tylko dzalajcie a wszystko bedzie dobrze jesli wy tylko tego bedziecie chciec zobaczysz , pozdrawaim i trzymam kciuki prosze Gosia masz tu wszystko o wizach i ich typach Rodzaje wiz i wymagane dokumenty
b) odwiedzin / C 02,

Wiza w celu odwiedzin wydawana jest na podstawie zaproszenia (od osoby prawnej lub fizycznej) zarejestrowanego przez wojewodę.
 
reklama
Małgosiu,my w ubiegłym roku załatwialiśmy zaproszenie dla młodego Turka,studenta.Jako cel wizyty wpisaliśmy odwiedziny. Zapraszaliśmy go na 2 miesiące.Składając wniosek.dowiadywaliśmy się na jak długi okres można zaprosić,otrzymaliśmy odpowiedź,że nawet na pół roku.Chłopak przyjeżdżał 1 raz do Polski i po raz 1-szy opuszczał Turcję.Bez problemu u nas uwzględnili taki okres,podobnie było z wizą w Turcji.W Warszawie normalnie po 2 tygodniach od złożenia wniosku sprawa jest załatwiana,ale można napisać prośbę (czyni to osoba zapraszająca,czyli w Twoim przypadku mama) o przyspieszenie załatwienia sprawy.My tak zrobiliśmy i po 5 dniach mąż został telefonicznie zawiadomiony,że może osobiście zgłosić się po odbiór zaproszenia.
Następnie mąż przefaksował do wydziału konsularnego w Ankarze zaproszenie,żeby już nadać bieg sprawie.Oryginał zaproszenia wysłaliśmy na adres chłopaka pocztą kurierską,niestety droga impreza,bo koszt 100 zł.W naszym przypadku było to konieczne,bo czas naglił.
Małgosiu,ja myślę, że również możesz napisać podanie do USC o przyspieszenie załatwiania sprawy z zarejestrowaniem związku,a później też jak będziesz załatwiała nowy dowód.
Życzę powodzenia w załatwianiu spraw.
Pamiętaj,że możesz złożyć
 
Do góry