reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Dołączył(a)
23 Wrzesień 2005
Postów
12
hej,nazywam sie olga. od 5 lat mieszkam z mezem w turcji w marmaris.may 3 letniego synka,a drugie malemstwo urodzi sie w grudniu.
 
reklama
Witam,
Tata mojego dziecka takze poczodzi z Turcji, jest polkrwi Tatarem ale znaczna czesc zycia spedzil w USA, gdzie sie poznalismy. Teraz mieszkamy w Istambule ale planujemy przeniesc sie do Polski z w przyszlosci moze sporotem do Stanow. Oczekujemy coreczki, jestem w 24 tyg ciazy. Bedzie Zuza (Suzanna) bo tak nam sie wysnila.... Pozdrawiam. Ania
 
hej dziewczyny, bardzo sie ciesze ze w koncu taki watek sie pojawil. Mieszkamy w Alanyi (troche daleko jestesmy wszystkie od siebie :). A w lutym ma sie urodzic nasz synek (na razie jeszcze bezimienny ;). Olga a jak ma Twoj synek na imie, bo my nie mozemy na razie dojsc do porozumienia w tej kwestii :(
 
Hej dziewczyny,
troche sobie pochorowalam a niestety nie mam komputera w domu :( Co do mnie, to od czterech lat mieszkam w Alanyi, tutaj sie poznalismy, zamieszkali no i tutaj oczekujemy na naszego synka :) Obecnie jeszcze pracuje, zobaczymy jak dlugo. Co jeszcze, no moze to, ze z wyksztalcenia jestem filologiem hiszpanskim co tutaj jak sie domyslacie zupelnie mi sie nie przydaje ;D, wiec dyplom siedzi sobie w szufladzie, a ja pracuje w biurze nieruchomosci. Pozdrawiam Was goraco.
 
Nie bardzo rozumiem co rozumiesz przez durnowaty ustroj? Reformy Ataturka? Wedlug mnie to byl nieprzecietny czlowiek pragnacy uczynic z Turcji demokratyczne i nowoczesne panstwo, rownoczesnie wcale nie zwalczajac religii, raczej wypaczenia w interpretacji Koranu, ktorych w panstwach muzulmanskich pelno. Wszyscy Turcy, ktorych znam sa Muzulmanami, tata dzidzi tez. A dzis pierwszy dzien Ramadanu i to sie widzi na ulicach Isambulu. Pozdrawiam . Ania
 
tez nie do konca rozumiem co chcialas przez to powedziec. Moj maz jest muzulmanem, a ja jestem katoliczka, i ciesze sie ze zyje w kraju gdzie nikt nie wtraca sie w sprawy religii, pomimo tego, ze praktycznie 99% spoleczenstwa to muzulmanie.
 
za "durnowaty ustroj" uwazam dazenie do eropeizacji kosztem wybicia z glowy ludziom Islamu, a raczej praktykowania Islamu. Np dla mnie to jest nienormalne, ze , tak jak pisze tetka1, w 99% spoleczenstwie muzulmanskim, bardzo znikoma ilosc kobiet nosi hijab, bo np w urzedach swego czasu zabroniono nosic chusty kobietom tam pracujacym, albo chlopcy po szkolach dla imamow maja trudnosc z dostaniem sie na studia, albo ze dniem swiateczym zrobiono z piatku, niedziele. Jezeli jest w Turcji wielu mzulman, to dlaczeo jest dla nich tak wiele ograniczen?owszem, jest o wiele lepiej mimo wszystko mtsle zyc w Turcji nowszec hijab niz np w Polsce, ale mimo wszystko, tak powiedzialam wczesniej ustroj ten mi sie nie podoba, ale jest to moja prywatna opinia.
A zokazji Ramadanu , zycze wszystkiego najlepszego, niech Allah da sille i wiele lask dla poszczacych. Ramadan Mubarak!!
 
Nie gniewaj sie Tamerunia ale wedlug mnie wazne to co w sercu a nie na glowie, a jesli Europeizacja ma wyeliminowac np zabojstwa mlodych dziewczyn, ktore nie chca wyjsc za maz za mezczyzn im wybranych przez rodzine (dzieje sie tak nadal na wschodzie Turcji) to ja jestem za... Oj nasluchalam sie tu i napatrzylam. Widzisz matka mojego narzeczonego urodzila sie i wychowala w Arabii Saudyjskiej i widze kim sie stala, bezwolna istota, ktora bez meza nie potrafi przetrwac miesiaca bo nawet rachunku nie przeczyta i nie wie w jakim wieku zyjemy. Dla mnie to jest tragedia. Nie tego mysle chcial Allah, nie na taka nierownosc wskazuje Koran... Ja jestem dumna z mojego ukochanego za to kim sie stal mimo lat dzieciecych spedzonych w Arabii Saudyjsjkiej. Nie uwazam Ameryki za raj, oj bynajmniej ale to tam Tony nauczyl sie tolerancji dla innych, bo w szkole w Arabii uczono go, zeby wytsrzegac sie Zydow np, a w Stanach gdy znalazl sie w klopotach to wlasnie Zyd pierwszy wyciagnal do niego pomocna dlon. Tak sie przelamuje stereotypy, przez jednostki (polecam film American History X lub Crash). Jestem dumna z tego kim jest Tony, ktory choc nie chodzi co piatek do meczetu to ma dobre serce i zawsze stanie w obronie slabszych. Niezaleznie jakiego wyznania czy koloru skory sa... Ach, i dla mnie, dla milosci poswiecil kiedys wszystkie wytyczne wpojone mu w saudyjskiej szkole... Ja szanuje jego wiare a on moja, bo tak tez przeciez uczy Koran, jesli sie wczytac dokladnie... Tony czyta Koran w orginale i wiele mi tlumaczy... Pozdrawiam. Ania
 
reklama
No to AlhamduliAllah ze tak jest, ale chodzi mi o to, ze turcja zacyna przeginac w druga strone A ty myslisz,ze mi sie podoba, jak sie wypacza Qur'an, jak sie sunne interpretuje nie tak jak trzeba?Absolutnie nnie. Ale nie podoba mi sie tez to, co dzieje sie teraz.Niestety ne moge i rczej wiekszosc z nas nie moze, nic na to poradziec. A jesli chodzi o to, co na glowie, i nie tylko, bo hijab to nie tylko chusta, to jest to jeden z nakazow Allah. CZyz nie tak?Moj maz rowniez nie chodzi co piatek do meczetu, poniewaz w tym czasie ciezko haruje, ale nie oznacza to, ze w sercu nie ma Islam. Oj ma. MaszaAllah!!i dzieki Bogu, we mnie siedzi Islam!!
A jesli chodzi o Zydow w sunnie wyraznie czytamy, ze kto zrobi cos zlego dla ludzi Ksiegi(Zydzi i Chrzescijanie)yo Prorok PzN bedzie jego wrogiem w Dniu Sadu Ostatecznego;)
Tony jest szczesciarzem, ze potrafi oryginal czytac.AlhamduliAllah ja rowniez cztytam ale to juz inna spiewka.POzdrawiam.
 
Do góry