reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

reklama
Melek,proponuję Ci nastepujące metody:

-Płukanie gardła solą rozpuszczoną w wodzie
-Płukanie gardła zaparzoną szałwią
-Picie wywaru z mięty,miodu i cytryny(to metoda,którą leczono moją córkę w Turcji,okazała się skuteczna).Wiem, że gotowano przez jakiś czas wszystkie te składniki.
-Inhalacje z mięty-udrażniają drogi oddechowe-Zaparzyć miętę w termosie i wdychać opary
-Inhalacje z olejku miętowego-wlać na łyżkę trochę olejku,podgrzać mocno nad gazem i wdychać -mocno udraznia nos i drogi oddechowe
Syrop z cebuli- drobno pokroić cebulę,zasypać cukrem,poczekać aż puści sok i dawkować po łyżeczce

Podstawową zasadą przy wszystkich infekcjach dróg oddechowych jest wypijanie dużych ilości płynów w celu wypłukania toksyn z organizmu.Proponuję herbatę z cytryną i miodem.
No i oczywiście wygrzać się. Ja jeszcze w przypadku przeziębienia stosuję smarowanie klatki piersiowej i pleców spirytusem kamforowym.Brzydko pachnie,ale skuteczne.

Tyle na razie mi się przypomniało.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
 
Melek jako tabletkę przeciwbólową na 100% można brać Apap lub inna na bazie paracetamolu ja mialam od lekarza na ból ucha gardła i zeba w 1 miesiącu ciązy , pozatym te wszytkie metody sa świetne które wypisała Bemol
 
Bemol chyle czola przed Twoja wiedza i doswiadczeniem w kazdej dziedzinie. Zmotywowalas mnie zeby sie doksztalcic, mieszkajac w Turcji i pracujac wczesniej w turystyce duzo wiem i interesuje sie tym co wkolo mnie sie dzieje, ale wiem ze powinnam wiedziec wiecej. Zawsze wymawiam sie brakiem czasu, ale tak naprawde to tylko wymowka.

Karolcia, zycze w takim razie duzo sily i wytrwalosci, pewnie ze starszymi uczniami jest latwiej, ale przynajmniej po tych praktykach bedziesz wiedziala jaki rodzaj pracy bedzie Ci najbardziej odpowiadal. Pamietam, ze mialam kiedys taki pomysl, zeby uczyc w szkole podstawowej, poszlam nawet na rozmowe z dyrektorem, w trakcie rozmowy stwierdzil: mam nadzieje, zdaje Pani sobie sprawe, ze nauka w szkole podstawowej wymaga stalowych nerwow i ze nie wszystkie dzieci sa mile, sympatyczne i chca sie uczyc:-) Zaraz potem jednak pojawila sie oferta pracy zagranica, wiec chec podrozowania przewazyla nad robieniem kariery nauczycielskiej:-)

Nata Tur moze nastepnym razem, ja tez wczesniej o tym nie pomyslalam :no: A ze ja wlasnie wracalam z Polski jak Ty wylatywalas do Turcji, zupelnie wylecialo mi z glowy ze nie mamy na siebie namiarow.

Gosia zycze Ci jak najlagodniejszego przebrniecia przez cala ta biurokracje, masz jeszcze sporo czasu wiec napewno wszystko zalatwisz.

Melek jak czulam ze zbliza sie przeziebienie to pilam wode z cytryna, a tesciowa aplikowala mi podobny wywar o ktorym pisze bemol (mieta miod i cytryna). Raz jak bylam powazniej chora, zapisala mi Vermidon (na bazie paracetamolu) i powiedzialaby ze gdyby nie przeszlo, to potrzebny bedzie antybiotyk, stwierdzajac ze sa specjalne antybiotyki dla kobiet w ciazy. Jezeli w Twoim przypadku to rzeczywiscie angina to byc moze trzeba bedzie siegnac po jakies leki, najlepiej jakbys poradzila sie lekarza.
 
prototyp hmm a tu znalazłam ciekawy artykól '' troszeczkę wyjaśniajacy '' rytualne morderstwa , z tego by wynikało że to nie jest tylko i wyłącznie sprawa kultury , ale też i ma swoje korzenie w religji .........
 
Ale tu cichutko dzisiaj. Pewnie wszyscy odpoczywaja, ja na razie siedze w pracy ale wieczorkiem korzystajac z tego ze moi panowie beda nieobecni, urzadzamy sobie polski babski wieczor. Juz sie na to bardzo ciesze.:-)

Milego weekendu wszystkim.
 
To zapowiada się super imprezka :-) Dużo masz znajomych Polek w Alanyi? Ja nie miałam okazji spotkać , wiekszość moich znajomych oprócz Turczynek pochodziła ze Skandynawii. Wiem jednak z Urzędu Stanu Cywilnego , ze wiele Polek mieszka w Alanyi.
 
reklama
Nata Tur wybawiłaś się pewnie świetnie, a juz wkrótce znowu będziecie razem z Serdarem. Ali też najprawdopodbniej będzie leciał do Alanyi za jakieś 2 miesiące, a potem odwiedzi swoją rodzinę koło Adany- będzie lecieć aby dokończyć sprawy związane z tą restauracją, przywieźć parę rzeczy no i zabrać ze sobą kolegę z którym będzie pracować. Ja na pewno z małym nie polecę- zarówno z powodów finansowych jak i ograniczonych mozliwości z powodu studiów. Niedługo zaczyna się Ramazan, ale na jego zakończenie Ali pewnie nie zdąrzy a wiem , ze bardzo by chciał.
 
Do góry