reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

witam serdecznie i pozdrawiam wszystkie forumowiczki :)

Jetem nowa, wiec jesli powinnam to pisac w innym miejscu to dajcie prosze znac :)
Dziewczyny, mam pytanie czy ktoras z Was zalatwiala moze wize dla Turka, ktory nie pracowal i nie mial ubezpieczenia?
Jetesmy na etapie zalatwiania wizy i wlasnie dowiedzielismy sie, ze moze byc z nia ciezko w zwiazku z faktem iz on nie pracuje i nie ma tego ich ubezpieczenia :-(
bylabym wdzieczna za jakas informacje zwrotna,

dziekuje i pozdrawiam
 
reklama
hejka - moj Ahmet ubiegal sie o pierwsza wize do Polski nie bedac jeszcze zatrudnionym (wciaz studiowal) i nie mial ubezpieczenia. Co do zatrudnienia, to nie wiem dokladnie jakie sa wymogi, ale z ubezpieczeniem nie powinno byc klopotow, bo mozna sobie je wykupic... mam nadzieje, ze pomoglam choc troche - pozdrawiam
 
Shira, dziekuje za odpowiedz ;-)

Deniz, skonczyl juz studia, wiec pewnie to tez ma jakies znaczenie :-(
Co do ubezpieczenia, to tak wlasnie dzis wykupi takie w Turcji. Dodatkowo ubezpieczylam go w Polsce - mam nadzieje, ze to pomoze :)
Dodatkowo zbieramy wszystkie dokumanty jakie tylko sie da - moze to tez pomoze :)

pozdrawiam
 
Hej Dziewczyny :)

mam jeszcze jedno pytanko, czy pierwsza wize jaka otrzymali wasi mezczyzni to byla wiza na 2-3 tygodnie? czy moze jednak udalo Wam sie od razu wize na 3 m-ce?

Pytam, poniewaz nam wlasnie powiedziano, ze z racji tego, ze jest to pierwsza wiza i Deniz nie byl jeszcze w Europie, to moze ja otrzymac tylko na 2 -3 tygodnie.

Bylabym wdzieczna za informacje.

Pozdrawiam
 
widze, ze niewiele "doswiadczonych" Dziewczyn tu ostatnio zaglada i troszke czekasz na podpowiedzi. co do nas, to Ahmet zanim przyjechal do Polski, bywal juz w Grecji, wiec ten problem nas nie dotyczyl. poza tym, my staralismy sie jedynie o wize krotkoterminowa w ramach jego odwiedzin u mnie w domu. wiem jednak, ze Dziewczyny dostawaly wizy na krotki okres czasu a potem je przedluzaly, juz w Polsce. nie wiem czy Wy sie kwalifikujecie, ale zawsze mozecie "zaciagnac jezyka", czy tak sie da... pozdrawiam:)
 
Niufa my właśnie taka wizę dostaliśmy, mój był zaraz po wojsku, nie pracował legalnie tzn z ubezpieczeniem, ale miał jeszcze 3-miesięczne ubezpieczenie po wojsku no i zaproszenie, Konsul najpierw wniosek odrzucił, ale jak mu wytłumaczyłam o dlaczego nie pracuje i ze jesteśmy zaręczeni to kazał potwierdzić to faksem i wizę na 30 dni, tak jak chcieliśmy, dał:) Askim kupił ubezpieczenie do Schengen ale to obowiązkowe do wizy. Podobnie jak u Was to była jego pierwsza wiza Schengen.
 
Ostatnia edycja:
Tak ostatnio pomyślałam, że może mamy tu jakaś Turczynkę, która jest albo zawita do Alanyi w te wakacje, ja będę od 1 lipca do końca sierpnia, chętna jestem na spotkanko:tak:
 
reklama
Hej Ilona,

Bardzo dlugo mnie tu nie bylo, ale caly czas jestem i mieszkam w Alanyi, jak bedziesz miala czas i ochote to spotkanko bardzo chetnie. Poza tym raz w miesiacu staramy sie organizowac spotkanie w polonijnym gronie, wiec mam nadzieje ze dolaczysz do nas w wakacje.

pozdrowionka
 
Do góry