reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

reklama
Dzien doberek:biggrin2: Zawitam i do Was jako mamusia z tureckimi doswiadczeniami:tak: Tetka1 alez Teo urosl!!!!! Normalnie jestem w szoku! Caluski dla Was! Dziewczyny,ktore jestescie w Alanyi moze dajcie pare fotek! Zawsze milo popatrzec na palemki i sloneczko
icon10.gif
Pozdrowionka dla wszystkich sympatyczek Turkow i Turcji!
 
Czesc dziewczyny,

Nie wiem czy to jest dobre miejsce na moj watek bo nie jestem jeszcze mama a nawet nie jestem w ciazy ale spotykam się z facetem z Turcji.

Spotykamy się już od 6 miesiecy i on jest gotowy się ze mna ozenic i założyć rodzine. Mimo tego , ze Ercument jest swietnym facetem, jest bardzo meski, opiekuńczy , troskliwy i bardzo romantyczny, ja mam wiele wątpliwości i obaw zwianych z małżeństwem. Pochodzimy z tak roznych światów i kultur.
Proszę napiszcie mi o waszych doswiadczeniach , problemach i o małżeństwie z Turkiem. Ja mimo tego, ze nie jestem zbyt religijna chce żeby moje dzieci byly chrześcijanami. On mowi, ze jest to w stanie zaakceptowac i ze będzie szanowal moja religie ale ja wyobrażam sobie, ze mimo jego dobrych checi nasze zycie może być pelne konfliktow.

Napiszcie mi proszę czy wasze dzieci sa muzułmanami czy chrześcijanami i z jakimi problemami, roznicami kulturowymi musiałyście się zmierzyc w związku z Turkiem.

Gdzie wzięliście slub w Polsce czy w Turcji? My obecnie mieszkamy w USA i tutaj pozostaniemy ale Ercument chciałby wziąć slub w Turcji. Ja wiem , ze znamy się dosc krotko i może za wczesnie rozmawiamy i myslimy o rodzinie ale oboje jesteśmy już kolo 40 . On ma 39 lat , ja mam 36 , oboje nie mamy dzieci i jestesmy po rozwodach.

Wiemy czego szukamy w partnerze i oboje chcemy założyć rodzine.
 
czesc, no ja tak samo jak slonce55.... ani w ciazy ani nic, tyle ze dzieci jeszcze nie mam, podaję maila centrumslonca@op.pl piszcie aby podzielić się swoimi doświadczeniami, jestem strasznie szczesliwa ze znalazlam wasze forum, myslalm ze jestem jakas dziwna a tu tyle fantastycznych zwiazkow polsko-tureckich. KOCHAM WAS!
pzdr
Lidia
 
Ostatnia edycja:
Witam Dziewczyny :)

Moze sie troszke wybije z tematu... Ale czy ktoras z was moglaby mnie uswiadomic jak wygladaja tu procedury zwiazane z porodem? Czy musze wczesniej poinformowac jakos specjalnie szpital, ze zdecydowalam sie u nich rodzic? Jakie sa oplaty??? Z gory mowie, ze mysle o szpitalu panstwowym :( Bylam raz na wizycie prywatnej... Jakies badania, USG i rozmowa kosztowaly mnie 500 lira :((( Wiec jak za porod tez tak licza, to niestety mnie nie stac :(((
Jak wyglada potem z becikowym z Polski? Czy cos bedzie sie mojemu Dzidziusiowi nalezalo? A moze turecki rzad daje cos podobnego do naszego becikowego? Jakas zapomoge potem? :(

Pozdrawiam Was wszystkie i licze na odpowiedz
Milla
 
Witaj Milena,
mysle,ze powinnas wybrac sie do szpitala i wypytac sie o wszystko.Najlepiej jakbys miala tam jakiegos wybranego lekarza i to z nim powinnas rozmawiac o szczegolach porodu,a jesli planujesz cesarke,powinien pokierowac cie do anastezjologa,zebys mogla omowic kwestie znieczulenia itp.
Cen panstwowych nie znam-ja rodzilam w szpitalu prywatnym,za cesarke,pobyt 4 dni w szpitalu w jednoosobowym pokoju zaplacilismy bodajze 3500 YTL,ale komfort i fizyczny i psychiczny bez porownania.
Jesli twoj maz ma ubzpieczenie,ty tez pod nie powinnas podlegac(trzeba sie zarejestrowac w jakims tam urzedzie,nie pamietam dokladnie jakim i wydaja wtedy ksiazeczke zdrowia dla zony)-jednak musicie o kwestie finansowe tez sie zapytac,bo sa rozne ubezpieczenia i niektore z nich nie honoruja pewnych procedur medycznych.Dodam,ze szpitale prywatne tez akceptuja ubezpieczenia,tylko tez musicie zapytac sie co konkretnie pokrywa wasze ubezpieczenie,a za co i tak bedziecie musieli zaplacic extra.
A propos becikowego-w Turcji z tego co wiem nie ma takiego,natomiast w Polsce mnie osobiscie robiono problemy i ostatecznie mojemu dziecku nie przyznano,bo nie mieszka w Polsce-zalatwienie tej sprawy z zagranicy nie wchodzilo w gre.Zalatwiaj wiec becikowe podczas pobytu w Polsce(do tej pory na zlozenie wniosku byl 1 rok) i nie przyznawaj sie,ze mieszkasz zagranica:)-ot moja rada.Sprawdz tez dokladnie przepisy,bo mialy sie zmienic-mieli podobno wprowadzic koniecznosc udokumentowania ciazy od 10 tygodnia,a wiec koniecznosc udowodnienia,ze pozostawalas przez czas ciazy pod opieka lekarza(jesli wprowadzili ta bzdure..szkoda slow).
Dowiedz sie jak najwiecej zanim bedziesz rodzic,mysle,ze bez wizyty rozpoznawczej w szpitalu sie nie obejdzie.
Pozdrawiam Cie serdecznie,poglasz brzuszek ode mnie:)
 
Dziekuje Sommak za wyczerpujaca odpowiedz... Przemyslalam wszystko i wracam rodzic do kraju :tak: Z tureckim paszportem to wiem, ze tylko problemy, wiec nie chce tego dzidziusiowi robic... No i ta cena za porod??? :szok: Szok... Troszke drogo :-) hehe A ustawe niestety wproeadzili... Tylko ze wnioskow dla tych zagranicznych jeszcze nie ma... :/ Nic przynajmniej nie wiem... eh...

Poglaskalam :-) Dziekujemy ;-)
 
Witam Serdecznie.

Mam na imie Justyna , mieszkam w Antalji i jestem w 6 miesiacu. Do tej pory mialam 3 lekarzy bo z zadnego nie bylam zadowolona. Pierwszego porodu sie nie balam(w Polsce) nawet przez sekunde ale teraz bardzo sie boje a w tych warunkach to wogole :-( Widze ze jedna z Was tez mieszka w Antalji. Czy moglabys mi cos podpowiedziec ?
Ps.
Czuje sie tez tutaj troszke samotna i fajnie by bylo sie tu z kims spotykac ;;-)

Pozdrawiam Was wszystkie .
 
reklama
Do góry