reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Martuska

Fanka Lipcowa mama 05'
Dołączył(a)
18 Maj 2005
Postów
3 338
No wlasnie, witam wszystkie mamusie, jestem nowa na forum i pomyslalam, ze fajnie byloby nawiazac jakis kontak z mamusiami z Anglii :).
Ja przyjechalam tutaj we wrzesniu 2004 a dzidziusia mamy miec 21 lipca.
Chetnie podzielilabym sie wiadomosciami na temat opieki przed czy po porodowej jaka jest swiadczona w tym kraju. No i wogole cokolwiek sie wam nasunie moze byc tematem dyskusji.
Pytanie tylko czy istnieja na tym forum dziewczyny mieszkajace w Anglii??????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
istnieja :)
w jakim miescie mieszkasz ???
ja bede rodzic w Londynie w west middlesex uniwersity hospital
 
No prosze :laugh:
Ja tez w Londynie w Croydon w Mayday University Hospital. Samo poludnie Londynu :)
No to fajnie, ze sama nie jestem ;D
Ktory tydzien ciazy? U mnie 32 i dzialam od niedawna w watku mam lipcowych. Jakos juz prawie zwatpilam, ze ktos zagladnie do tego tematu, a tu niespodzianka.
Jak ogolnie podoba Ci sie opieka nad kobieta w ciazy w UK?
Ja jestem zadowolona. Alek, to nasze pierwsze dziecko i prawde powiedziawszy nie mam porownania z Polska takiego osobistego, ale jestem pielegniarka i mialam sporo praktyk na oddzialach polozniczych w szpitalach krakowskich wiec mam pojecie jak to jest u nas. Szczerze mowiac ciesze sie, ze nie musze rodzic w Polsce :)
Ogolnie rzecz ujmujac, tutaj do wszystkiego podchodzi sie bardziej naturalnie i jesli tylko nie ma komplikacji (ja Bogu dzieki nie mam) to ciaza przebiega spokojnie pod kontrola poloznej.
Pozdrawiam i czekam na repost ;)
 
u mnie w pracy dzis menadzer podszedl i powiedzial ze mam sie oszczedzac i jesli chce troszke odpoczac posiedziec to nikt mi nie bedzie robil z tego powodu pretensji :)
jesli chodzi o opieke to pierwsza wizyta u ginekologa (polaka) za ktora zaplacilam 90 funtow w co pan doktor wliczyl USG bez zdjecia bo drukarki niemial i badanie z ktorego dowiedzialam sie : TAK jest pani w ciazy ( co juz zreszta wiedzialam) nic mi nie powiedzial nie doradzil.
Balam sie isc do GP bo wiesz niby zna sie angielski ale jesli do lekarza to ze bedzi emowic takim jezykiem jekby po chinsku mowil a tu mila niespodzianka jesli czegos nie rozumialam to zostalo mi to wyjasnione w inny sposob, uzywaja latwego jezyka :) a jesli ktos ma jeszcze problemy albo nie zna angielskiego wogole to moze poprosic o tlumacza. ogolnie bardzo sympatycznie dbaja o to zebym ja sie czula dobrze w trakcie badania czy rozmowy.
Mam tylko jeszcze jeden problem bo bede dostawac benefit SMP i czy wtedy moge ubiegac sie o sure start czyli dodatkowe 500 funtow??? moze ty masz jakies pojecie ?
 
Witam przyszle mamusie.
Ja rowniez bede rodzic w Londynie, scislej mowiac w Whipps Cross Hospital na Leytonstone.
Z dnia na dzien jestem coraz bardziej przerazona ::)
Czy wiecie moze jak wyglada sprawa benefitow?? Oczekujemy blizniakow, wiec nie ukrywam, ze przydalby sie dodatkowy zastrzyk gotowki ;D

P.S.
Wybaczcie brak zdjecia, ale jest to moj debiut na forum :-[
 
Isara, przepisze to co jest napisane w naszej Pragnancy book, a takowa napewno posiadasz jak my wszystkie tutaj.

Who can gets sure start?
Pregnant women and new parents who are getting Income Support, income-based Jobseeker's Allowance, Pension Credit, Working Tax Credit where a disabilitiy or severe disability element is included in the award or Child Tax Credit payable at a rate higher than the family element.

Jesliwiec nalezysz do ktorejs z powyzszych grup, to pewnie mozesz ubiegac sie o sure start :)
Napewno natomiast oprocz SMP mozesz ubiegac sie o Child Benefit i chyba tez o Tax Credit.

Wiataj Aniabania :laugh: ciesze sie, ze nas troszke przybywa. Jesli tylko ktores z was legalnie pracuje to mysle, ze mozesz ubiegac sie o wiele szczegolnie w przypadku blizniaczkow. Napewno Child Benefit i Tax Credit wchodzi w rachube. Powinnas przegladnac dobrze ta nasza Pregnancy book, bo tam jest duzo opisane. Zawsze w razie watpliwosci mozna jeszcze dopytac midwife ;)

Pozdrawiam goraco ;D
 
SMP dostane, poniewaz mam juz rok pracy tutaj, zobaczymy co z reszta. W czwartek ide do Citizen Advise Biuro, celem zasiegniecia jakichs blizszych informacji na temat benefitow ;D

Jeszcze zostaly mi dwa miesiace pracy i bede mogla spedzac cale dni w ogrodzie 8)

Zobaczymy jak bedzie, trzeba byc dobrej mysli. Szczerze mowiac moja polozna widzialam tylko raz, poniewaz jest to ciaza wysokiego ryzyka widuje przede wszystkim lekarzy ;D

Pozdrawiam goraco ;D
 
reklama
Aniabania, no widzisz mi tez sie marzy wylozenie sie w ogrodku i mam nadzieje, ze wreszcie sie tego doczekam, bo ostatnio co sie zdecyduje i odrobie, to sloneczko zachodzi :mad: Ach ta pogoda Londynska ;) No ale z drugiej strony, dobrze ze starsznych upalow nie ma i oby tak wytrzymalo w moim przypadku do lipca ;)
Pozdarwiam!!! Na wizyte z midwife ide w poniedzialek i to z nimi spotykam sie przede wszystkim. Raz (ostatnio) mialam wizyte z antenatal doctor 8) Ah ciekawa jestem jak tam moja dzidzia lezy.
 
Do góry