reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Hej moje maluchy wlasnie pojechaly do dziadkow wie pelen luz i ciszaaaaaaaaaaaaa......jednym slowem totalny relaks przez dwa tygodnie nie ukrywam ze bede tesknic Ahhhhh juz tesknie:szok:
 
Witam
Witam nowe mamy,nie moglam znalezc znowu tego watku....laptp byl w naprawie
Ja z walizka nie mialam problemu ale wlasnie z wozkiem.jechalam ze stansted i tuz na koncu,ostatnie wyjscie do samolotu schody:baffled:podreczny bagaz,torba od wozka,wiec nie bylo sznas zeby zlozyc wozek i jeszcze Pati wziac na rece....i tak stopien po stopniu wozkiem jade a bylo ze 30.Nikt mi sie pomogl zniesc.jeszce Konrad krzyczacy no mama chodz drzwi otwarte.....chodz:sorry2:cala mokra bylam.tylko nasz narod chyba talki jest...stali za mna bo blokowalam w sumie .jaka bylam wsciekla..wiecej sama nie jezdze.spowrotem lepiej.jakas dziewczyna co smiesznebo faceci byli.....wiela mi torbe:sorry2:z samolotu...bo jednak wasko zeby wyjsc,ten tlum kazdy na churra...Pati na rekach juz marudna bo do spania....i znow ta torba...Konrad chodz..........ech

Gingerka gratuluje :-)
 
hej dziewczyny!
przepraszam,ze Wam tu się wtrącam,ale szukam informacji na temat child benefit.
Mieszkaliśmy w UK jakis czas i tam też urodził się nasz syn. Na niego został nam przyznany child benefit. Niedawno wróciliśmy do PL,ale zapomniałam o wstrzymaniu tego benefitu i pieniążki ciągle nam wpływaja na angielskie konto. Chciałabym to zatrzymać, problem w tym,że w trakcie przeprowadzki pogubiłam gdzieś papiery i nie mam kontaktu, nr tel badź maila do tego biura gdzie się child benefit zgłasza

Czy któraś z mam mogła by mi pomóc?
No i czy któraś z Was miała podobną sytuację? jak to załatwić? (pewnie nie, bo to forum dla mam z UK,ale może któraś już wróciła do Pl ;-))

Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
 
Madzia wejdź na Google co uk wpisz child benefit tam bedą informacje i numer telefonu zadzwon i powiedz ze wyjezdzasz do pl chcesz wstrzymać świadczenie , nie mów ze juz jesteś bo mogą kazać ci oddawać "nadpłatę " nimi różnie bywa . Ale będziesz musiala zadzwonić wątpię ze mailowo o zalatwisz.
Powodzenia
 
Madzia,zwyczajnie zadzwon na infolinie i powiedz,ze z dniem tym i tym wrociliscie do kraju.
Raczej podaj bieżącą date inaczej byc może bedziecie musieli oddac zwrot,a możę nie,raczej z tym nie zwlekaj.
Tu masz numeros:
Child Benefit
 
Witam Wszystkie mamy;-)Mam bardzo ważne pytanie czy któraś z mam wie może jak załatwić sprawy urzędowe jeśli przenoszę dzieco ze szkoły z Polski do Anglii?Jakie są potrzebne dokumenty i na co zwracać uwage przy doborze szkoły?Dzieco ma 8 lat i nie zna języka.Proszę o rady.pozdrawiam:-)
 
Paulina najlepiej zadzwon do szkoły , logicznie rzecz biorąc to świadectwa ukończenia poprzednich klas , paszport ,a jezeli do szkoły katolickiej to akt chrztu bedze potrzebny . Nie wiem jak sie to ma bez języka kiedyś rzucali dzieci na głęboka wodę teraz ktoś wspominał ze najpierw jakiś Ala kurs dzieciom robią ? Nie wiem ,najlepiej zadzwon do council'u w swoim mieście na departament szkolnictwa i edukacji i zapytaj jak to wyglada , ja takiej procedury nie przechodzilam , moje dzieci tu rodzone .
 
Witam wszystkie mamy :-)
jestem nowa na forum i postanowilam przywitac sie ze wszystkimi mamami w UK :-) ja mieszkam w Corby, to takie srednie miasteczko pomiedzy Leicester a Peterborough i Kettering. Urodzilam 21.04.2013 wczesniaczka 7 tygodni przed terminem. Teraz Kaltom ma sie dobrze chociaz od jakis 2 tygodni mam z nia problemy zywieniowe, bo malo je i rosnie :-( mam nadzieje ze to tylko przejsciowe i sie jej niedlugo odwidzi ;-) Pozdrawiam wszystkie mamy :-)
 
reklama
Hej.
Witam nowe mamusie...
Madziulka witaj,nie daleko mnie jestes hehe biorac pod uwage inne mamy:sorry2:

U mnie remonty wiec mam malo czasu....nie moge sie ogarnac odkad przyjechalam z Polski do tego praca na nocki:baffled:
 
Do góry