reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Ja po grecku akurat nie lubię to nie pomogę ale robi któraś w zalewie z octu? Sasiadka mi tłumaczyła ale ja tego ogarnąć nie mogę. Czarna magia dla mnie
 
Jakiego sledzia?

po grecku-
potrzebne sa-ryba, marchew, cebula, pietruszka korzen,lisc laurowy, ziele, pieprz, sol. Wszystko tarkuje na duzych oczkach, zalewam troche woda i dusze na bardzo malym ogniu az zmieknie, doprawiam. Moi rodzice dolewaja oleju ale ja robie bez. Jak warzywa zaczynaja mieknac to zaczynam smazyc rybe w bulce tartej i przekladam na goraco.
 
hej mamy. Mam pytanie. Moja corka skonczyla we wrzesniu 2 lata. Chcialabym zeby od wrzesnia poszla do szkoly na 15 godzin,wiec z twgo co sie orientuje musze ja juz zapisac,tylko za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrac. Czy musze isc do wybranej placowki czy do councilu. Na stronie councilu mozna wypelnic aplikacje o szkole online,ale gdy wpisuje date urodzenia Nadii,pisze,ze nie ma grupy dla niej,czyli,ze jest jeszcze za mala by ja zapisac czy co? i od kiedy dzieci musza isc do szkoly od 3 czy 4 lat?
 
Kopka piszesz ze corka we wrzesniu skonczyla 2 latka wiec zakladam ze urodzila sie we wrzesnii 2011. Tutaj do naboru szkolnego kwalifikuja sie dzieci urodzone pomiedzy 1szym wrzesnia a 31sierpnia. Czyli dziecko w dniu 31 sierpnia musi miec skonczone 3 lata zeby pojsc do szkolnego nursery.
Kalkulujac prosto twoja corka moze zaczac szkolne nursery dopiero we wrzesniu 2015, bo dopiero wtedy bedzoe miala pelne 3 latka. Inn rozwoazaniem jest aplikowanie o miejsce w prywatnym przedszkolu i wtedy moze rozpoczac korzystanie z "15hrs free education" w semestrze po 3 cich urodzinach w waszym przypadku w styczniu 2015. Government przyznaje odgornie automatycznie 15h dla kazdego dziecka, ale sprawdz w swoim "family information service", czy Wasz council nie ma przypadkiem funduszy na dodatowe 15h, bo mozeoglabys lacznie skorzystac z 30h tygodniowo.

Mam nadzieje ze dosyc jasno opisalam.
 
Dzien dobry:)
slyszalyscie o takiej ustawie, ze jak ma sie 3 dzieci lub wiecej to kobieta dostaje minimalna pensje tak jakby pracowala bo przy takiej gromadce nie ma szybkiej szansy na powrot ? Kiedys slyszalam o tym ale nie wiem czy to prawda
 
reklama
noo,ja jadlam rybe po grecku i to był zwyczajny śledz w occie z marchewka i czymś tam jeszcze,
jaka rybe ty dajesz?

acha to u nas sie innaczej robi, moze byc np panga, mintaj. Tu w uk poznalam duzo roznic kulinarnych np u nas łazanki je sie z kapusta kiszona a mam kolezanke z krakowa i byla bardzo zdziwiona bo u nich w domu je sie ze swierzej:)



O tej ustawie to kiedys slyszalam w pracy i teraz mi sie przypomnialo:)
 
Do góry