reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Dzis przeczytalam fajny artykow....powszechnie mowi sie ze im pozniej wychodza zabki maluchim tym leoiej bo sa mocniejsze , ladniejsze bardziej zmineralizowane.... No ale jak dziecku ktore ma prawie rok nie wychodza zeby ???? To jest podobno powodem braku wit d3 ....fjjjuuuuu
 
reklama
Dzis przeczytalam fajny artykow....powszechnie mowi sie ze im pozniej wychodza zabki maluchim tym leoiej bo sa mocniejsze , ladniejsze bardziej zmineralizowane.... No ale jak dziecku ktore ma prawie rok nie wychodza zeby ???? To jest podobno powodem braku wit d3 ....fjjjuuuuu

Moze tez byc genetyka:sorry:Ponoc lepiej jak wychodza pozniej,bo sa mocniejsze.Ja mialam szybko zeby i mam makabrycznie slabe a teraz po tej ciazy oby mi tylko nie wylecialy:baffled:mojej mamie wylecialy:baffled:normalnie sie boje:no:po mamie...G tez mial pierwszy za jak skonczyl 4 mies,tez ma zeby......a Kondzio mial 7 mies jak mial pierwszy....dlugo mu wychodzily...

Z tymi nogami to fakt.....duzo ma plaskoskopie.......krzywe nogi.te iksy jak piszesz to plaskoskopie wlasnie:baffled:

Kondzio ma problem z nozkami,ale u nas to genetyka,wszyscy mielismy stopy do srodka.....bedzie mial buciki ortopedyczne na rok.teraz 6go mamy pomiar.....zobaczymy....ponoc kosc udowa ma ksztalt luku......:baffled:
 
A gdzie ty otrzymalas zainteresowanie nozkami Kondzia ??? I te obuwie ortopedyczne...tylko mi nie mow ze w UK bo padne ze zdumienia ....:rofl2:..ja uslyszalam formulke taka jaka przeczytalam na steonie NHS, ze w tym wieku krzywe nozki, plaskostopie, stopy opadajace do srodka to powdzechne i minie z wiekiem !!!!!
 
hej
Ja tez jestem w szoku ze dopiero teraz Ci ludzie sie ockneli i zobaczyli jakie sa konsekwencje niedoboru tej witaminy na szczescie mam swoj rozum i w ciazy biore witaminy przed nia bralam po ciazy i jak karmilam piersia tez dawalam Blance, dla karmiacej po porodzie bralam i nie wierze w słonce ktorego nie widzialam od lat w Uk:dry: mowi sie ze z anglii wywodza sie leki ze tu najwieksze fabryki , a o wit d3 pojecia nie maja co zwykla matka w polsce wie ze trzeba ja podawac dziwne :baffled:
 
A gdzie ty otrzymalas zainteresowanie nozkami Kondzia ??? I te obuwie ortopedyczne...tylko mi nie mow ze w UK bo padne ze zdumienia ....:rofl2:..ja uslyszalam formulke taka jaka przeczytalam na steonie NHS, ze w tym wieku krzywe nozki, plaskostopie, stopy opadajace do srodka to powdzechne i minie z wiekiem !!!!!

Powie ci ze dosc szybko.z pol roku to trwalo.Pisalam wam ze KOndzio chodzi nozkami do srodka,przydeptuje sobie i ciagle przewraca....:no:latem jak biegal za dziecmi to ciagle lezal na trawie,posniaczone te patyczki:zawstydzona/y:nagralam wtedy jak chodzi,biega,gra w pilke.takie krotkie filmiki i pokazalm GP.ten mnie wylal we wrzesniu dalej....mieslismy spotkanie na poczatku grudnia.zbadal mu lekarz nozki....pytal sie jak w rodzinie.....powiedzial wlasnie cos o kosciach udowych,nie zrozumialam go do konca bo to byl hindus:baffled:cos ze ksc jest lukowata....ze to do 7 miu lat chyba powinno dojsc do siebie.Tak czy siak do 7czy 9 jest nieoperacyjne.....cokolwiek mial na mysli.Teraz jak bede mierzyc te nozki mam nadzieje ze z anglikiem to bede chciala siewypytac.napewno ma opinie lekarza,wyjasni mi jeszcze raz....a jak nie to pojde do GP,ten musi miec jakas odp...
 
Cześć dziewczyny:-)
Razem z mężęm planujemy (za ok 2 mce) wyjechać do UK.Mąż był kilka lat temu ,ja jeszcze nie:),jedzie jeszcze z nami jego siostra która siedziała tam kilka lat wiec o sprawy organizacyjne jestem w miare spokojna.
Jestem za to ciekawa jak się żyje mamie w UK i jak od strony praktycznej wyglada posłanie dziecka do szkoły(mamy 12 letnia córkę).Jeżeli macie chęć się podzielić informacjami to będe bardzo wdzięczna:-)
 
Poziomka witaj.Dobrze widze,masz dziewczynki:-):-):-)boshh jak sobie dajesz rade:sorry:co do szkol to jak kazda.Przyjedziecie to bedzieci musieli poytac o miejsce.wiadomo ze od najblzszej....jesli nie bedzie to was wezma na liste,rzad wam znajdzie...tak bylo u znajomej.czekala miesiac az znalezli miejsce.potem sie tylko uczyc......
 
Hej dziewczyny! Chciałabym prosic o pomoc, doradzenie itp. Mój 4 miesięczny synek potrzebuje fizjoterapii. Nie wiem jeszcze, czy Bobath, czy Vojta-to powinien ocenic rehabilitant. I tu pytanie do Was-czy któraś z Was orientuje się w tym temacie? Czy znacie jakiegoś rehabilitanta, który zna obie te metody? Nie musi byc Polakiem. Znalazłam tylko klinikę w Londynie, jeszcze nie dzwoniłam i nie wiem jakie tam są koszty. Do Londynu mam daleko ale jak nie znajdę nic bliżej to trzeba będzie jeździc. Jestem ze środkowowschodniej Anglii. Z góry dzięki za info.
 
Zabcia a skad jestes??gdzies blisko mnie chyba...Najlepiej skontaktuj sie z GP,wysla cie napewno choc troche to potrwa....ja sama chodzilam choc=dz nie bardzo rozumie tych co ty potrzebujesz!probowalas juz??prywatnie napewno cos znajdziesz.znajdz klinike i zadzwon,zapytac musisz....powiedza ci czy maja takowe....


Gdzie sie podziewacie wszytkie???
 
reklama
A no godzinkę do Skegnes mam. Ja z masta "wojewódzkiego" jestem. Widzisz problem w tym, że moje dziecko ma wiele różnych problemów. Pediatrzy niektórymi się zainteresowali inne zaś zignorowali tzn ewidentną asymetrię ułożeniową i związane z tym: skęcenie głowy, wykręcanie się w jedną stronę w rogalik, krzywy kręgosłup, skręcanie bioder w jedną stronę itp. Nie widzą w tym problemu. Mały ma 4 miesiące. Już straciliśmy kupę czasu i nie chcemy go tracic więcej. Tutaj z tego co wiem NHS nie stosuje metody Vojty, a raczej w jej kierunku się przychylam. Prywatnie udało m się znaleźc tylką jedną klinikę w Londynie ale tam daleko. Stąd moje pytanie na tym forum.
 
Do góry