reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

kłaczek no niestety tu gp nie widzi problemu;-( a tak wogóle to gratuluje!!!!


mleko dostaniesz w bootsie i to jest dokładnie Enfamil lactoze free mozesz też od gp wychaczyć receptę ale sama wiesz jakie mają podejscie do tej sprawy
 
reklama
Dzieki, PINKA! Z tego co widze to oni tu czasem widza problemy tam gdzie my ich nie widzimy i odwrotnie. Np. wpakowali mi w ciazy Clexane "na wyrost" bo im wyszlo ze moge byc w grupie ryzyka, ale zeby wczesny scan zrobic (dwa poronienia, z czego jedno to ciaza bezzarodkowa) to juz nie. Ech, moznaby powiesc pisac, ale nie to to biega - sprobuje Karola na to mleko postawic i zobaczymy co z tego wyniknie. Jesli zadziala to GP ma przesrane...:wściekła/y:
 
Klaczek tylko musisz poczekac kilka dni,jesli cos bedzie nie tak to nie zmieniaj od razu spowrotem mleka.Zielone kupki sa dozwolone ale nie codzien,tzn ze cos nie tak....kup sobie to mleko co Pinka mowi ale idz do lekarza i powiedz ze chcesz recepte i koniec.O krostki na buzi bym sie tak bardzo nie martwila,tu chyba wszystkie dzieci maja.to chyba reakcja na mleko,powoli sie przyzwyczai.my mielismy chyba ze 2 mies takie krosty paskudne.....dziwie sie ze ci ie dali sacnow dodatkowych.ja mialam jedno poronienie i dostalam tak jak wczesniej tak i teraz.musialas trafic zle...
 
Kwiateczku, ja wiem, ze do mleka musi sie dziecko przyzwyczaic. Karol to moje kolejne dziecko, tyle ze najmlodsze z "pierwszej tury" maja 20lat.:tak: No i Karol jest moim pierwszym dzieckiem w UK, wiec nie dosc ze przepasc dziejowa to jeszcze realia jakby odmienne. Co do prychow to o tyle sa istotne, ze przy przeladowaniu laktoza sa jednym z objawow. Gdyby nie problem z kupa i zagazowanie, uznalabym pryszcze za tradzik niemowlecy i miala w nosie czekajac az same przejda.
Co do dodatkowych scanow to jak najbardziej mialam, dwa, pod koniec ciazy - bo mialam za duzy brzuch i obawiali sie duzego dziecka. No, mogli sie obawiac bo rodzilam dzieci sporo powyzej 4kg... :-) Generalnie z rzeczy ponadnormatywnych to mialam zaszczyt konsultacji lekarskich (a ze 3 w sumie!), dwoch dodatkowych scanow wlasnie pod koniec ciazy i krzywej cukrowej. No i profilaktycznie dostalam w drugim trymestrze Clexane i klulam sie grzecznie do konca ciazy. Hipertrofia okazala sie strachem na wyrost bo Karol mial ledwie 3,580kg, obeszlo sie bez gestozy, krwotoku, cukrzycy, nadcisnienia, wzmiankowanej juz hipertrofii, hipotrofii i wszelkich komplikacji jakie "od strzala" przewidywal lekarz. A o wczesny scan sie darlam dlatego, ze poprzednia ciaza byla bezzarodkowa i utrzymala sie 12 tygodni - uznalam ze w razie powtorki, gdyby terminowac "puste jajo" nim urosnie na wielkosc melona, to moze by sie obeszlo bez krwotoku jak rok temu. Inna sprawa, tekst ze i tak by nic nie bylo jeszcze widac (w 9 tygodniu) to mnie powalil.
 
Witajcie ja tylko na razie chce sie przywitac. Jestemu mama dwoch coreczek: 7 letniej Mai i prawie 10 miesiecznej Lenki. Mieszkam na poludniu Anglii od prawie pieciu lat.
Mam nadzieje, ze z czasem dolacze do waszych dyskusji.

Pozdrawiam
 
Witajcie kochane,

Nie mam czasu na nic.... Czasem to mi sie zyc odechciewa...dlatego nic nie pisze bo szkoda gadac...


KLACZEK...ocYwiscie ze jest mleko o bardzo niskiej zawartosxi lakrozy...cow and gate comfort. Gdybym byla na twoim miejscu sprobowala bym najpierw takiego mleka z mniejsza zawartoscia niz laktose free dlatego ze mam 2 koezanki co dawaly takie mleko i nie wiadzialy ze trzeba naprawde dawac je pod kontrola lEkarza ( to byl taki krzyk rozpaczy bo wszytscy dobrze wiemy ze dla GP wsio jest fine a my wymyslamy) ale wiem ze lakose free nie mozna dluzej uzywac niz 8 tyg bodajze bo potem dziecko traci jakis tam enZm czy cos , ze bedziesz miala gigantczne problemy instarania gdy bedzie rozserzanie diety itd Dlatego wazne jest powrocic do mleka z lakotoza na jakis czas ...czytalam o tym kilkakrotnie.
Poza tYm nasz maluch od urodzenia niby nie mial kolek, ale w nocy prezyl sie, napinal, nie mogl pryknac, wybudzal sie, a potem walil jak armata.... Bardzo pomagla nam BioGaia, jak dla nas cudowny lek (poczytaj o nim) juz po dwoch dniach widac bylo masakralna roznice. Byl spokojniejszy. Jest w Uk, jednkaze kosztuje okomiedzy 20-30£ musisz zamowic, odebrac i od razu do lodowki bo inaczej krople traca wartosc i sa bez uzyteczne. Nie wiem czemu tle tu kosztuja gdyz w pL kosztuja okolo 40zl ale nie da sie tego sprowadzoc z PL gdyz mnie moga byc przechowywane przez taki okres poza lodowka.

Kwiateczek - dbaj o soebie...no coz koncowka, chyba zadna z nas nie czula sie wtedy rewelacyjnie...oh kbieto trzymam kciukasy za szybkie rozwiazanie
 
Hej laski.

Klaczek,Adeczka witam :-)

Gosia az tak zle? moze to zimowa depresja? ja zawsze tak mam az do wiosny

Bylam w szpitalu i znow badali to samo czyli mocz,cytologia i powiedzieli ze wszystko jest ok i czasem kobiety krwawia nawet kilka tygodni-dopoki nie bedzie mocnego krwawienia to mam sie nie przejmowac.Nie kumam dlaczego nie moga mi zrobic usg dopochwowego na przyklad.Czytalam w internecie ze krwawienie czesto wystepuje przy przeziebionym pecherzu,moja siostra tak miala w ciazy wiec mam nadzieje ze to to,zobaczymy jak wylecze pecherz do konca bo ogolnie to czuje sie dobrze i nie mam zadnych zlych przeczuc.
 
Kamilalopez - Jesli ci powiedzieli ze mocz masz ok tO oznacza tylko jedno, ze napewno nie masz zapalenia pecherza moczowego..uwierz mi. Jakbys miala krew w movzu dostalabys antybiotyk na 100%. Ponadto bolalyby cie plecy u dolu, dol podrzusza a zalatwienie sie staloby sie rzecza trudna do zrealizowania, bys sikala przez gorzkie lzy. no ci powiem ze krwawienie podczas sikania ze tak powiem nie wolno bagatelizowac. Krwawienie takie moze oznaczac nawet klebuszkowe zalapenie nerek...jednym slowem choroba nerek. ale jak nie masz takich boli ro wydaje mi sie ze nia masz sie czym marwic.
Ktos kiedys pisala na forum ze mial czeste krwawienia przed ponad pol ciazy i wsio bylo ok, ze tak czasem bywa.
 
Kamilalopez - Jesli ci powiedzieli ze mocz masz ok tO oznacza tylko jedno, ze napewno nie masz zapalenia pecherza moczowego..uwierz mi. Jakbys miala krew w movzu dostalabys antybiotyk na 100%. Ponadto bolalyby cie plecy u dolu, dol podrzusza a zalatwienie sie staloby sie rzecza trudna do zrealizowania, bys sikala przez gorzkie lzy. no ci powiem ze krwawienie podczas sikania ze tak powiem nie wolno bagatelizowac. Krwawienie takie moze oznaczac nawet klebuszkowe zalapenie nerek...jednym slowem choroba nerek. ale jak nie masz takich boli ro wydaje mi sie ze nia masz sie czym marwic.
Ktos kiedys pisala na forum ze mial czeste krwawienia przed ponad pol ciazy i wsio bylo ok, ze tak czasem bywa.

Gosia wlsnie mialam dokladnie wszystko co napisalas i tydzien temu jak poczulam ze pecherz przeziebilam pomyslalam ze poczekam z 3 dni i jak nie przejdzie to pojade do lekarza.Na drugi dzien jak zobaczylam krew to zadzwonilam do szpitala i kazali mi dzwonic po karetke.Po sprawdzeniu moczu wyszlo ze jest w nim krew,zbadali jeszcze brzuch,posluchali serca malucha,zrobili cytologie i dali mi antybiotyk.Ale ze bylam na usg to przy okazji poszlam do nich zeby sprawdzili mnie znow bo krwawienie przestalo 2 razy na caly dzien ale znow wracalo wiec dla pewnosci sprawdzili wszystko znow i kazali skonczyc antybiotyk.Wczoraj skonczylam brac i krwawienie jest mniejsze,choc i tak bylo male bo doslownie kilka kropel przy zalatwianiu sie.Mam nadzieje ze skonczy sie calkowicie w ciagu kilku dni
 
reklama
Mala_gorzatka, musze faktycznie pokopac za wiedza na ten temat... Na dzien dzisiejszy wyglada ze trafilismy w temat... Podaje od wczoraj Colief do zoltego SMA i kupale sa rzadsze co prawda, ale tylko dwa i to wczoraj oba, zolte, jest w nich sluz jak byl, ale skonczylo sie napinanie, skonczyly sie pierdy co chwilke, maly przepsal wreszcie noc w lozeczku i nie plakal co chwile. Odlozony po karmieniu spokojnie zasypial. Dzis czekam na kupe...
Co do mleka... Marzy mi sie trafienie od razu w mleko po ktorym nie dostanie jakichs sensacji - po ostatnich probach mam nieco schize. Masz racje GP problemu nie widzi, wczoraj bylismy na wazeniu i tez problemu nie widza. Bo maly jest na 91 centylu, bo sie unosi na przedramionach, bo trzyma glowe - jest sliny i szybko rosnie, czyli MUSI byc wszystko ok. Wrrr...
 
Do góry