reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

WITAM.Ja właśnie chce mateusza zapisać do przedszkola ,Byliśmy w jednym prywatnym zapisali nas na liste rezerwowych teraz jeszcze złoże do państwowego[ ale marne szanse bo ja obecnie nie pracuje, bo nie mam z kim dziecka zostawić::no:
 
reklama
Witam,ja tez wlasnie siedze w necie i czytam od kiedy ta rekrytacja sie zaczyna a to juz zostalo kilka dni i trzeba zaczac szukania najbardziej odpowiadajacych miejsc nam....
W zeszlym roku uadlo nam sie zapisac Vanesske do przedszkola ,za pierwszym razem ja odrzucili ale potem jakies byly wlasnie zmiany i zwolnilo sie miejsce.Niestety dlugo nie chodzila bo byly problemy z oddawaniem moczu w przedszkolu,dziecko przez te wstrzymywanie nabawilo sie bakteri e.coli z ktora walczymy do tej pory.Wypisalam ja z tamtad i teraz znow sprobujemy...Mamy szanse marne ,bo ja tez nie studentka,ani samotna itd........
tu jest link jak cos na temat rekrutacji w Warszawie. Harmonogram przyjęć do przedszkoli - Biuro Edukacji m. st. Warszawy
 
WITAM.Ja właśnie chce mateusza zapisać do przedszkola ,Byliśmy w jednym prywatnym zapisali nas na liste rezerwowych teraz jeszcze złoże do państwowego[ ale marne szanse bo ja obecnie nie pracuje, bo nie mam z kim dziecka zostawić::no:
a jakbyś wpisała, ze pracujesz to myślisz, że by sprawdzili? Czy musisz pieczątkę mieć zakładu pracy?
 
Witam!
w zeszlym roku w przy skladaniu wniosku w warszawie zakreslalo sie tylko krzyzyk w zapytaniu czy rodzice pracuja i nikt tego nie sprawdzal....kiedys byly potrzebne zaswiadczenia czy pieczatki teraz juz nie...ale to tez zalezy od przedszkola...slyszalm ze w tej samej dzielnicy gdzie Jula chodzi moja kolezanka przy skladaniu deklaracji na przyszly rok musi miec pieczatke a u nas tylko skladamy podstawowe dane dziecka,podpisy rodzicow i to wszystko.

tragedia z tym zapisywaniem jest:angry:..osiedla nowe powstaja a o przedszkolach nowych nikt nie pomysli i w taki sposob nasze osiedlowe przedszkola przyjmuja dzieci z okolic podwarszwskich gdzie nie maja przedszkoli-paranoja....a jak pomysle ze za dwa lata ma Jula isc do zerowki szkolnej to ciarki mnie przechodza..wrrrr...:-(bo w przedszkolach polikwidowali i rodzic juz nie ma wyboru:-(
 
Bo pod Warszawą prywatne przedszkola są droższe niż w Warszawie :dry::sorry2:.
A do państwowych ciężko się dostać. I ludzie często są zmuszeni do wożenia dziecka do Wawy do przedszkól. Ja jak czasami widzę takie maluchy raniutko w pociągu to aż mi się serducho ściska :-(. Pół biedy jak rodzic jeździ samochodem do pracy :nerd:.
W Pruszku wszystkie karty do przedszkol są takie same :nerd:. Trzeba pieczątki z pracy brać.
 
J@god@ masz racje...panstwowych przedszkoli nie ma przy nowych osiedlach a prywatne jezeli juz sa maja koszmarne ceny...biedne sa te doworzone dzieciaczki..szczegolnie komunikacja,pol biedy jak samochodem ale to i tak minus bo musza wczesniej wstawac niz my-przedszkole mamy 3 min od domu.

niewiem dlaczego dokumenty w sprawie kontynuacji w naszym regionie jest inny w zaleznosci od zamieszkania...wkoncu wszyscy w okolicach warszawy powinny miec jednakowe..moze to zalezy od derektorow..hmm..kto wie...:confused::sorry2:
 
Z tego co się orientuję to u nas nawet komisje są wspólne, jest kilka (nie wiem ile) na całe miasto i każda obsługuje po kilka przedszkoli ze swojego rejonu, dlatego nie warto składać po kilka podań do przedszkol leżących blisko bo potem jest jedna i ta sama komisja i nie wie gdzie dziecko przydzielić i takie podania często gęsto lądują na koniec listy :baffled:.
 
reklama
j@god@ To mnie wcale nie pocieszyłaś. Właśnie myślałam,żeby małą zapisać w przyszłości do przedszkola na Dębowej lub na Jasnej (przy szkole). Słyszałam, że kiedys można było rezerwować miejsca, jak dziecko było jeszcze malutkie. Ale podobno już to nie działa. My również mamy małe szanse, bo obecnie nie pracuję i żadne z nas nie jest nauczycielem. Na rodziców nie mogę tez liczyć,bo mieszkają daleko.
A jak pomyślę, że miałabym zostawić córeczkę z opiekunką to mi skóra cierpnie. Atak przy okazji, oreintujecie się ile biora opiekunki w Pruszkowie? Bo czasami to też sie nie bardzo opłaca, bo opiekunka zabiera prawie cała pensję. I jak widzę te opiekunki, to...Szkoda nerwów
 
Do góry