reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

Hej hej dziewczynki, dawno mnie tu nie było - widze że dużo nowych mamusiek - więc witam :tak:i się przedstawiam po raz koleiny . Mam na imie Magda jestem z Grodziska Mazowieckiego . Mam 32 miesięcznego synka Mateuszka. KILOLEK jak zdrówko twoje i dzidzi.
 
reklama
Hej hej dziewczynki, dawno mnie tu nie było - widze że dużo nowych mamusiek - więc witam :tak:i się przedstawiam po raz koleiny . Mam na imie Magda jestem z Grodziska Mazowieckiego . Mam 32 miesięcznego synka Mateuszka. KILOLEK jak zdrówko twoje i dzidzi.
Nieźle. Skurczyki tylko przepowiadające, żadnych krwawień itp ale za to mam cukrzycę ciążową i jestem na ścislej diecie. Gruba jestem niesamowicie i ledwo się ruszam (choc przytyłam tylko 2,5 kg) dzidzia też wielgaśna, lekarz przewiduje ok 4,5 kg na finiszu.
 
tylko one oba dosc drogie sa... ale w centrum to wszystkie sa drogie :baffled:

No niestety z tanich w centrum to ja znam tylko sklep z zabawkami, co się wystawia na allegro:
Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
Tylko ja zawsze przez allegro kupowałam, nie mam pojęcia, czy jakby u nich chciało się kupić to równie rozsądne ceny mają :confused:.
No i w sklepie to mają wystawione na razie 10% zabawek a większość sklepu to sprzęt komputerowy.

Kilolek to możemy sobie rękę podać, ja wprawdzie załapałam się dokładnie ostatnim punktem w normie cukrzycowej i nie muszę być w poradni cukrzycowej ale gin kazał przejść na dietę bezcukrową, żadnych słodyczy, słodzonych napojów, produktów zawierających cukier :sorry2:. Ale nie mam "pełnej diety cukrzycowej" bo jadam m.in. białe pieczywo, ale ja mam problemy z układem pokarmowym i czasami muszę zjeść delikatniej, czyli biała bułeczka czy delikatny biały ryżyk.
Ja bardzo przytyłam w II trymestrze jak jeszcze nie wiedziałam o cukrzycy, odkąd jestem na diecie waga stanęła. A ja mam średniaczka w brzuszku, teraz na USG w 32tc miał 1880g.
 
Kilolek to możemy sobie rękę podać, ja wprawdzie załapałam się dokładnie ostatnim punktem w normie cukrzycowej i nie muszę być w poradni cukrzycowej ale gin kazał przejść na dietę bezcukrową, żadnych słodyczy, słodzonych napojów, produktów zawierających cukier :sorry2:. Ale nie mam "pełnej diety cukrzycowej" bo jadam m.in. białe pieczywo, ale ja mam problemy z układem pokarmowym i czasami muszę zjeść delikatniej, czyli biała bułeczka czy delikatny biały ryżyk.
Ja bardzo przytyłam w II trymestrze jak jeszcze nie wiedziałam o cukrzycy, odkąd jestem na diecie waga stanęła. A ja mam średniaczka w brzuszku, teraz na USG w 32tc miał 1880g.
a jakie to punkty? Jak to się oblicza? U mojego lekarza zainteresowanie tematem co najniej średnie, straszy mnie tylko, ze jak nie będę przesrzegała diety to będzie konieczna cesarka, ale diety nikt mi nie objasnił, nikt ni skierowała do przychodni diabetologicznej, więc sama nie wiem. Te moje wyniki nie są takie złe, bo niby po godzinie od glukozy mam wysoki cukier (165), ale juz po 2 bardzo ładnie spada, więc sama nie wiem.
 
Kilolek ja właśnie po II godzinach mam cukier powyżej normy, a na czczo i pogodzinie w granicach normy.
Jeśli po godzinie masz 165 to nie masz cukrzycy bo norma po godzinie jest do 180. Nie zostałaś skierowana do poradni, bo nie masz cukrzycy, jeśli potem Ci spada. A jaki masz cukier na czczo?
Ja mam takie wyniki:
na czczo 80 (norma 74-109)
po I godzinie 146 (norma do 180)
po II godzinach 144 (norma do 140).
Więc mam za duży cukier po II godzinach ale lekarz powiedział, że do 145 oni w szpitalu uważają, że jeszcze jest norma, no i że to nie jest dużo ponad normę, więc wystarczy jak przestanę jeść słodycze i pić napoje z cukrem (to ważne, bo z napojów cukier najszybciej się wchłania). Ja się bałam, bo od początku ciąży robiło mi się słabo po pewnym czasie i wtedy wydawało mi się, że tylko kola mnie uratuje, kilka łyków i było ok. Ale jak przestałam jeść słodkie to przestało mi się robić słabo. Gin powiedział, że widocznie mój organizm reagował gwałtownymi spadkami z tej najwyższej wartości.
 
na czczo mam 86, po godzinie 156, a po dwóch 106 ale moja gin twierdzi, ze norma jest do 120 i że mam ograniczyć wszystko i cała dietę do 150 kcal :baffled: wyeliminować cukry, tluszcze i wszelkie węglowodany :baffled:
 
kilolek chyba do 1500 cal ??? A ty miałaś nadwagę przed ciążą?
Ja wiem, że dieta cukrzycowa mądrze stosowana na pewno nie zaszkodzi dzidziusiowi, ale wydaje mi się, że Twoja ginka przesadziła. Jakbyś naprawdę miała tyle powyżej normy (norma do 120 a Ty 156) to powinna wysłać Cię do poradni diabetologicznej przy szpitalu, dali by ci glukometr do mierzenia cukru po posiłku. Jeśli tego nie dostałaś to nie masz cukrzycy a ginka po prostu dba o Twoją formę. Bo cukier bardzo tuczy dziecko i możliwe, że jak masz duże dziecko to każda słodka rzecz zjedzona przez Ciebie odkłada się dziecięciu w postaci tłuszczyku. Mi gin tłumaczył, że słodycze nie są wskazane w ciąży, bo to jest tuczenie dziecka już w okresie płodowym. A potem takie dziecko trudniej urodzić.

Wiesz Co jak Cię to bardzo niepokoi to może na Izbę Przyjęć do szpitala się przejedź i dowiedz dokładnie? Tylko nie wiem jak jest u Ciebie, ja się wybieram rodzić w IMiDz i tam na izbę przyjęć z każdą sprawą można iść i oni sprawdzą, rozwieją wątpliwości. Choć ja na gina nie narzekam, zawsze dość rozsądnie mówi i raczej nie jest z tych straszących.

A dieta cukrzycowa broń boże nie polega na wyeliminowaniu wszystkich węglowowanów. W tej chwili już wchodzisz w III trymestr i dieta powinna być bardziej białkowa, ale węglowodany też są ważne.
Kilka adresów dotyczących diety:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/dieta-w-chorobie/dieta-cukrzycowa_33920.html
http://www.mojadieta.eu/dieta-cukrzycowa/
w necie jest dużo adresów i przepisów.
Przede wszystkim chodzi o to, żeby jeść małe porcje w równych odstępach czasu, wystrzegać się cukrów łatwo przyswajalnych oraz pustych kalorii np. z chipsów itp. (bo nadwaga ma duże znaczenie przy cukrzycy).
 
Ostatnia edycja:
reklama
hihi oczywiście 1500 a nie 150. Nadwagę mam. Ale w ciąży przytyłam do tej pory tylko 2,5 kg. Słodyczy nie jadłam wcale (do tej pory, teraz ciągnie mnie szalenie, bo nie mogę). neistety w szpitalu, w którym chcę rodzić nawet na izbie przyjęć na konsultacjje albo w nagłych przypadkach przyjmują tylko donoszone ciąże. Kolejny na liście mam IMiD (w razie wccześniejszego porodu albo nieprzewidzianych sytuacji) ale do niego mam 40 km, a nie mam samochodu.
Musze się tutaj przyznac do grzechu sttrasznego .... :zawstydzona/y:
skusiłam się na czekoladę :zawstydzona/y:
i zeżarłam pół :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
1,5 godziny później zbadałam cukier, ale wcale nie po to żeby sprawdzić czy mogę ją jeść tylko żeby sie nauczyć obslugi glukometru i wiecie co? wyszło mi 93, czy to nie dziwne? moze ja powinnam mierzyć po godzinie? Myslałam, ze najlepiej po 2 ale teraz jjuz sama nie wiem.
 
Do góry